Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

PS: nu am depus CIC pt ca nu am toate deciziile de suspendare , dar am luat cei 230 de lei

Lili, felicitari pentru vizita fructuoasa la dr

Auzi, cum vine asta cu deciziile? Ai hartie de la ei cu lista de documente si sunt si deciziile pe lista? Ca ma apuca asa o revoltaaaaa

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis tocmai l-am admirat pe Iulian. Frumos baiat are mama.
Danut a adormit dupa o portie zdravana de plans. Nu vrea sa manance si pace. iar pe mine ma apuca toti nervii ca m-am saturat de urlete la fiecare masa.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monisu si mie mi-au cerut la dosarul pentru indemnizatie copie dupa decizia de suspendare a contractului de munca..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

PS: nu am depus CIC pt ca nu am toate deciziile de suspendare , dar am luat cei 230 de lei

Lili, felicitari pentru vizita fructuoasa la dr

Auzi, cum vine asta cu deciziile? Ai hartie de la ei cu lista de documente si sunt si deciziile pe lista? Ca ma apuca asa o revoltaaaaa



monis, nu mi-au dat nicio lista, n-am vazut nimic afisat. m-am dus cu adeverintele (formatul pe 2 pagini,), cererea/declaratia si copii dupa toate actele posibile+originale(inclusiv ci-ul sotului), si mi-a dat inca o adeverinta de completat(cea pe care am trimis-o pe mail), inca o cerere cu 2 randuri, si mi-a zis sa vin si cu copii dupa deciziile de suspendare de la fiecare angajator in parte.
poate reusesc sa depun pana la sf saptamanii.
dupa cum vezi, fiecare primarie are hartogaraia ei

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

lavi,miany, dana.n, multumesc ... din pacate am luat aparatul prea tarziu cand era deja plictisita, chiar casca la un moment dat , avusese inainte o discutie de toata frumusetea cu dl Tigrila
tiusca ce sistem tampit , noroc de telefon, of , cereri peste cereri , nu zice el Badea bine?



ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

PS: nu am depus CIC pt ca nu am toate deciziile de suspendare , dar am luat cei 230 de lei

Lili, felicitari pentru vizita fructuoasa la dr

Auzi, cum vine asta cu deciziile? Ai hartie de la ei cu lista de documente si sunt si deciziile pe lista? Ca ma apuca asa o revoltaaaaa



monis, nu mi-au dat nicio lista, n-am vazut nimic afisat. m-am dus cu adeverintele (formatul pe 2 pagini,), cererea/declaratia si copii dupa toate actele posibile+originale(inclusiv ci-ul sotului), si mi-a dat inca o adeverinta de completat(cea pe care am trimis-o pe mail), inca o cerere cu 2 randuri, si mi-a zis sa vin si cu copii dupa deciziile de suspendare de la fiecare angajator in parte.
poate reusesc sa depun pana la sf saptamanii.
dupa cum vezi, fiecare primarie are hartogaraia ei

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes




nici eu nu am depus dosarul, inca astept hartiile de la bucuresti... parca vad ca o sa ma intoarca de 7 mii de ori cu actele astea si o sa iau bani la sf. asteapta...deja au trecut 2 saptamani de cand am terminat concediul de maternitate

mie nu mi-au zis nimic de decizia de suspendare, doar cererea semnata si stampilata conf cu originalul...oare sa cer si decizia sa o am pregatita "just in case"?


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro



www.youtube.com/watch?v=7sNMzYxlUFc" target="_blank">Sabina la joaca

asta a-propos de ce discutam legat de gesturi voite sau involuntare la copilasii nostri...




ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!





ce dulce e cand loveste si ea jucaria.

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=12-sti6nAwc" target="_blank"> Varul Zbuciumix ii face baita verisoarei Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


A trebuit sa suport si eu 2 ore de plans isteric si a refuzat laptele,nu am mai putut,am inceput sa plang si eu! Cu lacrimi in ochi,i-am mai dat o data biberonul si cred ca i-o fi fost mila de mine(sau ff foame),ca a mancat 190ml. Apoi a bagat 3 ore de somn,s-a trezit si a papat frumos!
Dupa ce am petrecut cam o ora vorbind si cantand, acum se distreaza singura cu animalutele de la paturica minune si ascultam Mozart!

Lylyana,asa am facut si eu dupa vaccin: o jumatate de sup de paracetamol si o feliuta de cartof pe bulanas!

Ancutzica,ce frumos se joaca bombonica ta cu jucariile de la leagan!

Dymomo,te inteleg intr-o oarecare masura cu urletele la fiecare masa...Va doresc multa sanatate.

Miany,pupam Davidutul jucaus si `energetic`!

Andre,asteptam vesti despre vaccinul vostru.

Laurairina,pupam fata mica intepata de 2 ori!

Monis,ma bucur ca nu e sinuzita,si imi pare rau ca sunt interzise acle medicamente in timpul alaptarii. Oare ce se intampla cu doctorii astia,sunt batuti in cap toti???

Gabitza,bine ca nu se `cearta` de la jucarii. Pupam gemanutii frumosi!

Rgagapie,chiar ca sunt multe prajituri!

Nu mai stiu cine intreba de colici...ajung la apogeu la 2 luni,apoi na,de la copil la copil e diferit...colicii pot tine si pana la 4 luni.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LUMI ce fain ca ii pui MOZART bebelinei. Se pare ca ii ajuta foarte mult in dezvoltare muzica lui Mozart.

PUP YOU ALL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

dupa cum vezi, fiecare primarie are hartogaraia ei



Ma revolta foarte rau pentru ca toate dosarele se prelucreaza de fapt in Hambarului, pentru tot Bucurestiul. Si de la un sector la altul cer diverse hartii si hartiute. Atata vreme cat in adeverintele de venit scrie pe fiecare la ce data a fost suspendat / incheiat contractul, la ce le-o trebui decizia?!?!
(Poate ma pomenesc ca astept pana la sfarsitul lui martie / inceputul lui aprilie cand am termen sa vina indemnizatia si nu-mi vine pe motivul asta, ca nu am decizia la dosar, sa vedeti atunci ce o sa mai mai 'distrez' )

Dymomo si multa rabdare pentru Danutul mofturel

Ancutza - cere decizia sa o ai pe acasa, ca nu cere de mancare

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Monis,ma bucur ca nu e sinuzita,si imi pare rau ca sunt interzise acle medicamente in timpul alaptarii. Oare ce se intampla cu doctorii astia,sunt batuti in cap toti???

Mai mult decat atat, am sunat pediatrul si mi-a spus sa iau fara grija, ceea ce mi-a sporit confuzia si mai si

mai vroiam sa zic din urma, dar plec la concert la Alifantis... sa vedem cat ma lasa piticul sa stau. ne 'vedem' diseara


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput