Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *141*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna...seara/dimineata!!

LA MULTI ANI (cu un pic de intarziere) pentru gasca de ghiocei din 25: Timeea Alexandra, Maria, Ariana Maria, Alexandros Luca, Vladimir Theodor!!!

BRAVO Ana, Vitamina si Luca pentru progrese!!!


Nico, Kea o sa fac maine poza la tarc

Si tot Nico...ma intrebai de ce am schimbat carutul...mi se parea ca nu sta asa bine in fund si mi se rupsese si bara din fata. Dar oricum nu folosesc nici unul acum. Oricum sunt binevenite amandoua, caci unul vreau sa-l am mereu in masina, sa nu ma chinui mereu singura si cu uriasul dupa mine, sa bag carutul, iar celalalt pentru iesirile pe langa casa, dar asta cand o veni vremea frumoasa.

Ilinca multumesc pt PM si sper sa treceti cat mai repede si cu bine peste perioada delicata

Offf, tare as vrea sa merg si eu cu voi in Grecia, dar deja ar fi prea mult. Noi am zis ca ne rezumam la doua iesiri pe an, una vara si una iarna (cele locale nu se pun ) si vrem neaparat sa mergem in croaziera la vara. Ce distractie cred ca o sa fie acolo....

Cum stam cu intalnirea la Verde Cafe? Ramane valabil nu? Maine vb cu raalu sa sunam sa afcem rezervare.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Camy eu in locul tau nu i-as mai lua premergator la aceasta varsta. David nu prea mai vrea sa stea in el. Vrea sa se ridice, sa umble..il tin din ce in ce mai putin in el. Eventual daca ai avea de unde sa imprumuti unul, sa vezi daca este ok.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Cred ca astazi merg mai devreme la culcare caci abia astept sa se faca dimineata. Imi este o foame de nu mai pot, dar mi-am impus sa nu mai mananc nimic dupa orele 19. M-am ambitionat si eu tare cu slabitul asta, sa vad insa cat ma tine. Si ca sa ma motivez si mai bine, mi-am pus imagine de fundal la calculator o tipa tare de tot Stiu ca n-o sa ajung niciodata sa arat ca ea, dar macar pe-aproape Sa stiti ca functioneaza de minune, astazi n-am bagat in gura nici o prostie, caci am de cateva ori cand ma uitam la poza.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Neata!
Hop si eu la spartul targului!
LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor!
Nu aruncati cu rosii, ca am mai intrat cand si cand ,nu zilnic recunosc,dar nu am scris pentru ca....ar fi multe de spus si nu imi vine.
In alta ordine de idei am vazut toti mai multi plimbareti..Vitamina, Luca, Giulia, Alexandra..si nu mai imi aduc aminte.
O mami de printesa Luana, roscata si frumosa,da sincer mie imi place mai mult bruneta,sa nu te superi.Esti frumoasa oricum....
Azi am bantuit mai mult pe la calculator si am vazut mai multi bebei care m-au lasat cu gura cascata de frumosi ce sunt.
Referitor la criza barbatului la 40 de ani,eu zic ca ei sunt intr-o criza continua care la anumite varste se manifesta mai tare.
Eu fac criza femeii care nu mai are minte, pe bune sa nu radeti da de cand am nascut am tampit,nu mai sunt eu.Dar asta e alt subiect.
Ilinca sanatate lui Manole si rabdare,cunosc sentimentu cand iti vne sa spargi tot.
Si bineinteles ca am uitat restu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

A mi-am adus aminte ca ma tot chinuie 2 intrebari de ceva vreme.
1. fetele care mai alaptati, ce produse de ingrijire corporala folositi? Eu am tot citit de efectele parabenului si cum majoriatea produselor au asa ceva nu mai imi vine sa folosesc nimic..dae musai ca arat ca o sperietoare.Ceva recomandari?
2. Cam ce cantitate ar trebui sa manance un bb la 10 luni la masa de pranz spre ex daca mananca si supa si felul doi? Ca al meu deschide gura ,nu refuza si nu stiu cat sa ii dau.Daca ii dau cat vrea el nu se opreste pana nu vomita..Dintr-o data am un mancacios si eu il pun la greva foamei..
Multam anticipat pt raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Si daca tot am limbarita ...
Va rog sa mai scrieti niste retete pentru masa de pranz la bb ca sunt in pana de idei.
A mi-am adus aminte de Ana lui Pisik care e "fata mare"...vezi mami ca te-ai stresat degeaba,las ca ti-a dat fata peste nas.
De noi nu am prea multe noutati sa va spun decat ca avem 2 zimtisori iesiti deodata saptamana trecuta si cred ca ne paste si ceva dinti sus ca are aceleasi "simptome " ca si la cei de jos si nu vreau sa va spun ce inseamna asta .Dar mai dureaza vreo 2 saptamani ca altfel nu are farmec.
In rest nu facem progrese, se tine singur in picioare da nu se stie ridica singur.
Sta mai mult pe burta, incearca sa isi ridice fundu,da cand constata ca e prea greu o lasa balta si tot asa.
Cred ca a ajuns la concluzia ca e mai bine sa il ajute altii decat sa se oboseasca el.
Si bineinteles ca in brate e cel mai fain .
Si tot nu dormim noaptea, iar de patut nici nu se mai pune problema .Doarme maxim 2 ore si dupa aia cu noi in pat.
End of story.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu am disparut again dar, se pare, Ian ma vrea doar pt. el
Fetele care sinteti singure cu bebeii, voi cum faceti sa gatiti? Unde-i puneti? Cum ii tineti ocupati?

Am fost azi le medic pentru bilantzul de zece luni.
Vesti bune:
-perfect sanatos
-perfect dezvoltat
-10 kg 800 si 76 de cm
Vesti rele
-e rasfatat
Solutia: sa-l las sa plinga in camera lui cu usa inchisa si la noi cu televizorul la maxim Nu glumesc! Cica intr-o saptamina rezolv toate baiurile si el, oricum uita Cica e in intereseul copilului ca, altfel, poate sa ramina "asa" pina la 18 ani

Va



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Sasha pe unde umbli ? Ma lasi sa bantui singura pe aici?
Referitor la Grecia, desi am promis ca nu o sa mai lipsesc la intalniri,cred ca noi va trebui sa spunem pas si de data asta.
Si iar mi-a revenit memoria ...aia care nu prea o mai am.
Pana la urma cum e cu administrarea fluorului,fiecare face cum crede ca e mai bine?
Si de spalat pe zimtisori cu ce ar trebui..doar peria cu apa,la 10 luni ma refer? ca eu fac parte din categoria mamelor perfecte care habar n-au.
A MONAVAS ai lucrat si mata ceva azi, ma gandeam ca numai eu sunt asa mai speciala.
Gata ma duc si la "nani" ca numai prostii debitez.
gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Nu am disparut again dar, se pare, Ian ma vrea doar pt. el
Fetele care sinteti singure cu bebeii, voi cum faceti sa gatiti? Unde-i puneti? Cum ii tineti ocupati?

Am fost azi le medic pentru bilantzul de zece luni.
Vesti bune:
-perfect sanatos
-perfect dezvoltat
-10 kg 800 si 76 de cm
Vesti rele
-e rasfatat
Solutia: sa-l las sa plinga in camera lui cu usa inchisa si la noi cu televizorul la maxim Nu glumesc! Cica intr-o saptamina rezolv toate baiurile si el, oricum uita Cica e in intereseul copilului ca, altfel, poate sa ramina "asa" pina la 18 ani

Va



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)





Ina eu gatesc seara cand vine tati acasa pe 2-3 zile.
Asta cand nu gateste soacra,pe care nu aruncati cu rosii dar sa stiti ca eu o ador.Asta ca o paranteza referitor la disctia despre soacre.Eu nu am ce sa ii reprosez femeii ,din contra imi face placere sa stau cu ea,iar copilul stiu ca il las pe maini bune.Inchidem paranteza.

La vestile rele cu rasfatu ne incadram si noi, da pe bune cum sa las copilul sa planga cu usa inchisa? pai plange frate trei zile in continu,ca ma reclama vecinii la protectia copilului.
Acu pe bune eu una nu as putea sa fac asa ceva, poate gresesc da...
Gata acu chiar ma duc la .
Scuze pentru greseli, dar si eu ca Aris , citesc numai dupa ce postez si mi-e lene sa dau edit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Hai ca aparui si io
Ce bine e sa lucri de nuapte, e liniste si pace


Johanna, nu te speria, isi revine neuronul daca il pui la treaba... mai greu, dar isi revine :) Si io ma simt prostuta si chiar usor idioata, da uite ca am reinceput sa dezleg rebusul, sa nu mai imi fie teama la servici ca fac vreo prostie etc. Deci, dupa ce intri in priza, tre sa astepti citeva luni pina totul se pune pe rotite...
O prietena, in ro, cind ma plingeam de asta, mi-a zis o zicala: "femeia cu copil mic , nu e buna de nimic". Deci e stiuta... lool .

Mai vroiam sa va arat ciinele meu, ca mi s-a facut dor de el de cind cu problemele lui Manole si... nu il gasii... mai scotocesc, nu se poate sa nu am o poza cu el pe net!!!



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput