*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (361)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:



Perle culese de la Academia Trupelor de Uscat – SIBIU 1992-1996

Sa nu mai prind picior de student cu mainile in buzunare !
O mana criminala a dat cu piciorul in chiuveta.
Dati-mi o bara metalica din lemn.
Ce te uiti asa la mine ca la un bou ? Ce, ori nu-i asa ?
Am sa va tin cu ochii in soare pana la 12 noaptea.
Daca ti se intampla sa cazi de pe transportor ori mori ori ramai prost. Eu am cazut de 3 ori.
Fa-mi o lista cu el.
Cand plecati acasa sa nu uitati vreo bricheta aprinsa in dulapuri.
Sa nu va dati jos din mersul trenurilor.
Va doare mana sa bateti 3 pasi de defilare ?
Impartiti suprafata in 3 jumatati egale.
Lipeste calcaiele pe langa corp.
Jumatate din batalion stia ca este adunare numai tu nu.
Bai rahatilor, daca vin la voi va mananc !


Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:


M-ati pus pe ganduri cu tiroida aia... Hm... trebuie sa ma duc sa ma caut. Imi fac analizele (T3, T4 si TSH), nu?



si anti-TPO si daca poti si vrei, ar fi bine (chiar f important) sa le faci si pe cele specifice hipofizei. in general, problemele de tiroida aparute post-partum sunt datorate disfunctiei hipofizare.

edit: la hipofiza am facut prolactina si saua turceasca.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

hai sa dau acteva raspunsuri si apoi merg la nani ca-mi pica ochii-n gura...

sovisunt ambitioasa pentru ca vreau sa am o viata mai usoara,sa fiu independenta si sa-mi pot ajuta puiutul mic si urmatorii care vor veni exact atunci cand au cea mai mare nevoie de mine/noi si anume cand isi croiesc un drum in viata..am patit-o pe pielea mea(ai mei muncitori necalificati nu dispuneau de f multi bani asa ca a trebuit sa incerc sa fac ceva)..am dat bacu' si la nici o saptamana am plecat spre bucuresti la sora mea ca sa ma angajez,munceam de la 9 pana la 17-18 seara cand veneam acasa incercam sa invat pentru admiterea la facultate(rezultatul s-a vazut am intrat la taxa) si de aici mi s-au incurcat itele vietii iar acum incerc sa le descurc....nu ti-am vazut puiutzii dar i-am pus la favorite si-i vad cat de curand

naty multumesc frumos pentru cuvintele frumoase ce soacra ai si tu..brrr...

mihaimi pare rau

egonsisbine ai revenit si ce puiutza frumusica ai

ioanaptiuu ce dor imi era de cretulinul tau si nu cred ac exista asa ceva...

crissoff nu stiu ce i-as face mamei tale daca as intalni-o vreo data dar sigur i-as zice vreo doua ca sa-si dea seama de anumite lucruri..nu suport parintii care fac si apoi iti scot ochii...

mstela sanatate bebelusului si sper sa fie bine si el si mama lui...si eu am ramas cu nelamurirea ,la mine,de ce am avut lichidul verde si uite ca nu am primit nici un raspuns de la dr mea..

clau mda sotul tau chiar stie cum sa se cmporte cu tine si la mai multe complimente

simoo sa fie bine

ursuletule eu votez pentru david andrei

aricel gadil-o gadil-o n-o lasa...

mihuta ptiuuu bai si eu de multe ori m-am intrebat de ce am devenit asa de rea ..ma enervez f repede,nu am rabdare...si ar fi multe de spus dar nu stiu ce sa fac ..cred ac-mi trebuie o vacanta...

gata ..initial am vrut sa scriu cateva vorbe dar iote ca m-am intins..ce sa fac daca sunteti irezistibile... si noapte buna..ma duc sa-mi bag cursurile sub perna poate ma intra ceva in capsor...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu ce sa va mai zic? Ca a fost ziua de forumit la mine, altceva nici n-am facut !Sa inchei cu o scrisorica profesionista
Miha imi pare tare rau ca n-a fost sa fie de data asta Partea buna e ca trebuie sa mai munciti, cum bine ati intrezarit si voi
Zoze daca va mutati la scutece iar pe mine sa ma pui in listuta la prieteni dragi ,da? Nu de alta dar la mine diferenta dintre copii trebuie sa fie constanta :14 ani ! Atunci sa va vad eu cine mai vine cu mine la scutece
Bitza regret sa te dezamagesc dar Dudelle si-a insusit deja engleza A trecut la chestii mai elaborate !
Sovi cand am deschis dedicatia pentru Tuchi s-a adunat familia toata in spatele meu Teo a zis sa-ti transmit musai ca te iubeste , nu de alta dar ea (si eu implicit ) asculta melodia asta de 10 ori pe zi, e fan inrait , e dependenta deja . Nu stia ce m-a apucat de ascult si eu muzica buna Am vazut si montajul, Sash cum da cu limba pe geam e dementiala, asemanarea dintre prunci e socanta, jumperul tau si-a scos toti banii , Anuska e o minune. Sa traiesti
Nicoleta nu mai zic inca o data de Stefan cum ma uimeste el mereu cu problemele lui existentiale si sper ca piesa de lego sa-i parvina in buna stare ca sa-si completeze copilul jocul (asta da sabotaj , incep si eu sa cred ca Matei joaca "la eliminare" ) Insa n-am prea priceput eu ce si cum cu patinele alea, se monteaza pe bocanci? Abia astept sa vad cum merge cu ele
Bubu ma innebunesti cu bucatarisitul si curateniile alea, nu stiu zau de unde scoti atata energie , nu stiu cum de sunteti toti slabi si mai ales cum de nu te plictisesti niciodata ! "Titata" m-a amuzat teribil .Ai grija cu betadina aia pe la ochi cum umbli Si ma bucur ca Wall-e va intra si in familia voastra ca eu nu mai am loc in casa de el si de nevasta-sa
Clabucica esti invitata la lansare, vei avea un volum cu dedicatie Si Zoze la fel !
Naty ce sa le faci soacrelor astea ? Asa sunt ele Si a mea a venit de Craciun cu traista plina, de la salata la desert (mi-a adus si carne cruda si muraturi ) Le-am pus pe toate pe masa, ce sa fac....Numai cand a comentat ca o data in viata o invita nor-sa la masa si tot o data a invitat-o si soacra ei atunci nu m-am mai abtinut si i-am intrebat-o daca asta i-a dat de gandit in vreun fel Razand bineinteles la gluma mea Doamne ce m-am mai distrat
Valen hai cu Luca, sa fie bine , sa vina repede si usor
Ioana David e un scump, caciulita aia cap de tigru e bestiala! Ce face tatal tau?Cum merge, cum se simte??
Egonsisbine ai revenit, am vazut pozele cu minunea mica
Despre femeia cu abdomenul "lucrat" nu mai comentez nimic ...adicaa, mie mi s-a parut ca avea si fata nitel lucrata
Cris n-ai ce-i face mamei tale, ea ar vrea probabil sa aiba si viata ei in tihna si pace si sa joace si rol de bunicuta cand are chef.Am mai intalnit si eu "modelul" , n-ai ce-i face decat sa nu te bizui prea tare ca nu e cazul.Din pacate
Stela spalat mai bine inseamna ca unul o tine cu forta, altul spala cu foc macar dintii aia doi din fata care ti se par patati.Ca sa-ti dai seama daca sunt murdari sau chiar patati...cumva cumva trebuie sa reusesti, desi sincer eu ma indoiesc ca ar fi murdari . Lichidul verde (amniotic) nu-i chiar asa sperietura mare, se mai intampla sa fie nasterea lunga si copilul sa se chinuie si sa faca un kk inainte de iesire (e meconiu) . Bine ca totul s-a terminat cu bine.Iar analiza pt stafilococ nu mai are rost sa faci acum daca nu mai ai nimic si nu e povestea recenta.
Mihutza bluza ca bluza cu premonitia, nervii si hormonii si ei normali cumva...dar aia cu "cand eram tineri" m-a lasat paf Ma duc sa ma spanzur
Ariel ia sa te gadil eu acum :gadi gadi , e mai bine? Ce mai ai de nu ti-e zambetul pe-acasa?
Simo si eu as vrea sa vad pozici daca se poate
Ursuleata sa inteleg ca am nimerit subiectul? Ma bucur ca te-ai distrat, Big mama ! N-am niciun stres si nicio grija ca vei deveni iarasi ce-ai fost si mai mult decat atat! Ma emotionez rau cand zici tu cum vei fi cu bebe in brate peste o saptamana De nume nu mai comentez nimic ca doar ai citit ce-am patit data trecuta Votez varianta doi, oricum ( de parca as fi eu nasa )
Kya buni astia de la trupele de uscat
Cleme, Clodute, Maia, Blanka va pup si ma bucur ca ati trecut pe la noi ( la placinte inainte ,nu?)
Si cu asta basta , ma retrag , noapte buna!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Mimo nu ai nimerit, dar eu tot m-am distrat, auzi sa pleci fara cupil.
Maine il anunt pe relu ca am deschis cartea...si scria DAVID si andrei ca-i place lui!!
Multumesc Ramo si Mimo si Aricel

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursuleata

Mimo nu ai nimerit, dar eu tot m-am distrat, auzi sa pleci fara cupil.
Maine il anunt pe relu ca am deschis cartea...si scria DAVID si andrei ca-i place lui!!
Multumesc Ramo si Mimo si Aricel

Vlad
Mami de ursulet
bebe
Si eu votez pt David-e de inteles,nu?
hai du-te la nani

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mimo, m-a iritat o "clienta"...a comandat, am sunat-o sa stabilim ce marimi vrea, am masurat toale in lungime, latime, intre craci, i le-am bibilit, apoi trimis. si ma anunta curierul azi ca tipa refuza coletul. o sun, o intreb ce s-a intamplat si imi zice sec "ca nu mai are chef de tzoalele mele", sa "mi le bag undeva" si daca o mai sun "vai de mine"....asa mi-a lasat un gust amar povestea asta....imi trece, na, riscul meseriei, eram constienta ca voi da si de d-astia, dar parca tot ma doare cand vad ca imi calca cineva munca in picioare...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Deci io seara nu ma culc pana nu citesc ce scrie Mimo, si sa vedeti ce mi se mai cutremura sunculitele de placere la glumele ei!

Experienta este un lucru minunat: iti permite sa recunosti o greseala,
atunci cand o repeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Simo-Mimo,da sti sa faci scrisorele-ai o minte brici,retii toate amanuntele
Am numarat oile,degeaba...ce sa mai numar????

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

mimo, m-a iritat o "clienta"...a comandat, am sunat-o sa stabilim ce marimi vrea, am masurat toale in lungime, latime, intre craci, i le-am bibilit, apoi trimis. si ma anunta curierul azi ca tipa refuza coletul. o sun, o intreb ce s-a intamplat si imi zice sec "ca nu mai are chef de tzoalele mele", sa "mi le bag undeva" si daca o mai sun "vai de mine"....asa mi-a lasat un gust amar povestea asta....imi trece, na, riscul meseriei, eram constienta ca voi da si de d-astia, dar parca tot ma doare cand vad ca imi calca cineva munca in picioare...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"







Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput