Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *56*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Oh mamma, ce rochii de mireasa am vazut si ce preturi. Eu vroiam neaparat alba si am gasit greu, ca cica nu se mai purta. Am luat-o de la targul de mirese si avea pret mic pentru ca era alba si nu se vindea Am luat-o cu 300$ (bani seriosi atunci), pe vremea aia cea mai scumpa Eddie K era vreo 2200$. Acum de ce e mai mult decat dublu?!
Luhtien si Peter vroia doar sanul stang, sanul drept doar noaptea. A durat pana mi-am dat seama de ce : tragea cu ochiul la tv , ca-l alaptam ziua in living room, pe un anume fotoliu, noaptea pe o canapea din camera lui.
Manga stai calma, aici il lasa 6-10 zile daca e alaptat exclusiv si pare ca e ok. Daca ti se pare ca sufera : 60-90ml de suc de pere sau prune pe zi, simplu sau amestecat cu laptele tau.
Raluk tare-mi place de tine. O sa vezi ca va fi bine totul. Am citit mai demult povestea unei mamici, primul copil cuminte, al 2-lea "screamer". Dupa ce 1 an jumate s-a intrebat cu ce-a gresit s-a intalnit cu o alta mamica in aceeasi situatie, care cunostea multe alte mamici la fel. Zicea c-a ajutat-o sa se impace cu sine si sa astepte calma sa treaca anii.
C-or fi zile, luni sau ani, stiu ca tu faci ce trebuie si Alex va fi bine. E doar punctul 1 de pe lista cu lucruri cu care o sa-l faci de ras cand va fi mare.
Sotul zice c-o sa faca o prezentare in PowerPoint cu toate lucrurile de genul asta si sa-l puna la nuntile baietilor glumeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Ce sa facem...bine..Alex doarme de la 10 si ceva iar eu acum am reusit sa ies din baie.. Momente de rasfat..ca doar noaptea reusesc...
Azi dupa ce am terminat treaba si mancarea am plecat in vizita la socrela..offf ce placere..
Alex nu s-a simtit deloc in largul lui si i-a tratat pe toti cu ..cred ca stie el de ce
In rest mai nimic...acum stau sa invat ptr ex de miercuri ca e periculos rau don senator...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Elle cum faci mami de nu o uzi la cap? Ca eu una...de aia il spal si pe cap odata la 2 zile ca nu am cum sa nu-l ud...plus ca mai nou a observat ca stie sa calce apa...sa vezi apa ce face peste tot...si pe mine si pe jos..nu degeaba i-am zis ratoiul Donald..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



techila sunt tare faine hainutele de la c&a .. si eu i-am luat evei o gramada .. anna e mai dezavantajata ca are tot ce-i trebuie de la eva ... asta e ..

uka hainutele mici le pastrezi .. ca nu se stie cand te loveste bb2 ..

manga sunt consternata de comportamentul doctorului .. eu cred ca-i dadeam una in cap si il si porcaiam .. te rog eu, lasa baiatul in pace ca e ok .. nu-ti fa griji si probleme inutile ..

blankar ce frumos a fost in vacanta! si ce dulci sunt flacaii tai!

mada stai linistita ca nu dispar ..

cris ce topaitor si vorbaret e alexu ... un scumpic de bebelin ai tu acolo.

monique saru-mana de reteta!

raluk si eu fac tot felul de scenarii si im imaginez tot felul de lucruri .. sper ca Dumnezeu sa ne tina sanatosi sa putea avea grija de puii nostri asa cum trebuie.

se pare ca sunt la zi ..

pupici!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Elle cum faci mami de nu o uzi la cap? Ca eu una...de aia il spal si pe cap odata la 2 zile ca nu am cum sa nu-l ud...plus ca mai nou a observat ca stie sa calce apa...sa vezi apa ce face peste tot...si pe mine si pe jos..nu degeaba i-am zis ratoiul Donald..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48


se uda anna un picut la cap dar asta e, am grija sa nu ii dau apa pe caput si gata (o mai aranjeaza eva uneori, vine langa cadita si ia apa cu mana si ii toarna in cap .. "spala io mami, spala io a anna") .. si eu tot la doua zile o spal .. iar evei ii prind parul cu agrafe .. pe capra mare am spalat-o zilnic pana la 1 an ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cred ca v-am intoxicat .. atatea mesaje de la mine ..

gata .. ma retrag.

noapte buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Aha deci asta e secretul...eu daca il udam putin gata il si samponeam..
Am plecat si eu ca s-a trezit ratoiul...
Noapte buna dragele noastre..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Pupam si noi de nighty night!! Pupam si pe Alexutzul cel blue azi, stie el care...

Criss, si eu la fel cu baitza. Am iesit de curand din caditz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna dimineata
Trebuie sa dau de baut ca am cuscra si nora frumoasa.Delia multumim ca ne-ai acceptat,ii ofer soimitei o si un de la Irinel.Si da ai dreptate si eu cat si Iri suntem setati dupa ora voastra.Poze o sa pun in functie de cum le fac
MANGA ma bucur ca ai luat decizia de nu ai face nimic lui Aidan,si pe mine ma impresionat tare ce povesteai despre aceea mamica cu copila ei
RALUK si tu m-ai lasat uimita cu gandurile pe care le ai in caz de s-ar intampla ceva,se vede ca il iubesti enorm,ca oricare dintre noi.Eu va spun sincer mai saptamana trecuta ma gandeam la lucru asta si mi-am spus ca as muri linistita ca stiu ca ar avea cine sa-l iubeasca la fel de mult ca si mine si care i-ar fi o mama adevarata indiferent daca ar avea copii ei,este vorba de sora-mea si desi pentru el nu ar fi acelasi lucru as muri impacata ca nu-i va fi greu copilului cu o alta mama...pentru mine sora-mea imi este tot ce e posibil pe lumea asta,avem o relatie deosebite cum poate v-ati dat seama si nu am sa uit niciodata ca datorita ei in proportie de 80% am copilul asta si cand zic asta ma refer ca nu mi-a luat acea pastila atunci,ca mi-a dat bani pentru controale,pastile,nastere,ca i-a luat si ii ia la copil tot ce ii trebuie si nuu trebuie.
LILIAC ma bucur ca ai mai intrat si tu la noi si ca ne-ai spus ca grijile de acum incep si stiu ca asa e,nu degeaba imi spune mama ca ai copii mici ai probleme mici si copii mari probleme mari
ANDRA sper sa gasesti hainute de botez pentru Shopie,sa sti ca si Andrea marin are in colectia ei hainute de botez,acu ramane sa vezi daca iti plac
TECHILA sa foloseasca sanatosi picii suportul de baie si asteptam poze cu ei
NELA ma bucur ca te-ai descurcat singurica cu Anuta,hai ca mai e putin si vine tati
ELLENUTA multumim de capitol,cred ca tare amuzanta a fost Eva cu sticla.Sa nu iti faci probleme ca nu gasesti ginere,sigur nu au fost atente mamicile de baietei ca e fara iubitel,stai sa vezi cand or intra ce-or sa vina la petit
Cred ca mai aveam de scris dar atat am retinut

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Si-acum sa va spun ce-am facut eu azi dar sa nu dati cu rosii
Pai am plecat in club pe la 9:30 am stat pana la 1 timp in care am baut 2 capucino si 2 cokteiluri(am fost fara titiu),apoi ne-am dus in mall si am jucat dart si biliard pana pe la 4 iar apoi am fost la un restaurant turcesc sa mancam si am ajuns acasa la 5:40...MAMA DENATURATA ce sunt!!!!
Vreau sa va spun ca nu am mai stat atat plecata de vreun an jumate si m-am simtit foarte bine,am fost intai cu inca o prietena si apoi l-am chemat pe baiatul coafezei noastre care ne-a plimbat peste tot,ce mai a fost super si ador cand vine sora-mea acasa
Asa cum am promis o sa va citesc indiferent cat e de tarziu si am sa scriu,habar n-aveti ce m-am bucurat cand am vazut ca nu am atat de mult de recuperat ca imi este tare somn
Va las cate o si va urez o duminica placuta si linistita....si in cazul in care nu apuc sa intru cand ma trezesc ii mai ofer inca o Sofiei si o invit pt diseara la o cu Irinel

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput