Tinere senioare cu greutate>50kg(63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebenov

Floricico cum poti sa gandesti ca te-am putea uri cand vorbesti despre bebe? Nu e copilul nostru virtual al tuturor? Il iubim la fel de mult cum te iubim si pe tine, draga noastra!!! Vezi poate ne parasesti de martea viitoare si nu te inscrii in lupta pentru bb2! Niciodata sa nu mai gandesti asa!


Multumesc bebenov, dar nu toata lumea e de aceeasi parere cu tine, cel putin la alte subiecte.
Aici fetele sunt niste dulcele si de aia am ramas aici, cu ele.
Dar tot nu ma pot abtine sa imi aduc aminte ca eu ma simteam ca un rahat cand vedeam alte gravide pe strada, ca eu imi doream si incercam de o gramada de vreme si altele ramaneau, vorba cuiva, 'de la o joaca cu degetul'...
gata, am terminat. :):)
nu mai vorbesc asa, promise, si bineinteles ca nu va parasesc de martea viitoare, mai ales ca avem mamici deja printre noi, care ma pot ajuta cu diverse sfaturi...


38+
ceza pe 02.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna seara , fete cucuiete..
am intrat sa va salut, sa va pup , sa va imbratisez
bafta fetelor pe baricade: nico , mona , sori..
gravidutele sa aiba grija de burtici..
iar noi celelalte mergem impreuna inainte
cand ajung in franta o sa fiu mai mult conectata, acum sunt putin ocupata...
galli, te pup draga mea , sper sa ne revedem cat de repede,mi a facut mare placere sa ne cunoastem
fetelor noi venite , bine ati venit ! aici e cald si bine, ati nimerit bine
mi e dor sa stau cu voi si sper ca incurand o voi face o...
va pup cu drag pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Fetele!

M-am destrabalat azi..fara voi :-)
am facut cumparaturile saptamanale si pe urma am mai cascat gura prin oras cu toate ca nici aici vremea nu a fost grozava ( ploaie cu gheata si vant!)
Dar am gasit o cafenea dragutza si ne-am luat ceai si prajituri doar asa ca sa stam pe-acolo.:-) H a primit ieri salariu si era fericit ca a reintrat in "sistemul olandez".

Pe urma am instalat TV-ul si cablu la fiica-mea in camera, treburi gospodaresti, mancat cina gatita de H. si vorbit pe skype. am vorbit cu fata si cu sora aia mai mica aflata la necaz. E deprimata rau.

H a gatit o 'chestie' rosie , adicatelea un sos gros cu ciuperci si ton si cu niste ierburi uscate de mi le-a servit pe o gramada de paste. A fost buna, ca nu era gatita de mine. Mi-era si de niste vin, dar m-am abtinut.

Azi a fost zi nationala de numarat pasaricile in Olanda! haha, si io am zis ca-i gluma dar nu e!..Cine vrea si se pricepe (la pasarici!) numara o juma de ora si transmite pe internet la un site specializat ... H. a numarat si le-a si identificat pe pasaricile din curtea noastra: una era gri, 5 negre, 3 cu burta rosie..etc..etc...io de pe margine am urmarit procedura cu interes . Sa nu mai ziceti ca nu sunt olandezii seriosi!..
Acu' fara gluma e ingenioasa si stiintifica chestia asta, ca se folosesc de populatie sa identifice si sa numere speciile de pasari din regiune!..


Azi m-am simtit bine toata ziua, nu ma mai doare burta aproape deloc, mai ales de cand iau utrogestanul. Am inceput sa am indoilei ca-s insarcinata, ma uit la testele alea din vitrina si mi-e greu sa cred ca-s adevarate.

Beatrixul, tu si Galii sunteti sagetatoare, dar tu esti mai descriptiva, Galii e scuuurta rau la vorba!..Eu oricum ma bucur cand apar sagetatoare pe aici ca am o prietena buna in zodia asta,

bebenov, eram aici in zona las ca nu-i bai daca nu citesti toot capitolul trecut ca mai zicem odata povestile!!!..:-))) oricum aseara intre pg 13 si 17 au fost poze cu bebici si s-a spus viguros noapte buna, stiu eu ca am mai spionat inainte de culcare

Blue flower, eu nu m-am suparat niciodata pe gravide :-)))...am zis ca tin norocul pe langa mine, pe langa noi!!!..Fiecare loc trebuie sa aiba gravidele lui!..


Nico esti infierbantata rau !!!
De la estradiol ti se trage dorul de iubareala!!!!
La cati foliculi ai (parca 10?) cred ca ti-a sarit estradiolul de 2000?..Da' de ce va tineti?.. Nu ma prea pricep..e interzis inainte de recoltare de ovocite?

Fetele acum va las, am in program sa ma zgaiesc pe internet la diverse.

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Blue, nu mai vorbi prostii, tu ramai floricica noastra si dupa
2 febr. si de abia astepatam sa vedem cum creste micul Alex. Cred ca ai emotii ca se apropie cezariana si de aceea vorbesti asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Pup toate fetele prin somn, sa avati vise placute!
Ati vazut noul succes cinematografic "2012", ce parer aveti? Mie mi se pare aceeasi reteta americana cu "happy end", intr-un fel zis, adica dupa un viitor cataclism scapa pe o arca a lui Noe bineinteles cei cu bani, politicieni, sefi de state si de guverne...Restul nu mai conteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaaaaaaaaaa
va invit la
si .
lumi-holandia-la compuneri si literatura am avut numai 10
momentan,nu am timp si nu pot
stii ce i-ar trebui surorii tale???
cate o sedinta zilnica in consiliul nostru de administratie!!
ia ad-o tu aici cu noi!!! in gasca asta de inimoase, iti dai seama ce ar fi!!
si eu am suferit la fel ca ea, si in acele momente sunt f pretioase prietenele! iti spune baba! treci mai usor,te ridici mai usor!

adria,pai ce cauta domnia ta la acea ora pe net?? in loc sa fii in pat?

brunica,bafta la examen

blue floricica,pai cum sa lipsesti matusile de nepotelul lor??
hmmmmmmmmmmm..........vezi-vezi!

ieri a facut alexia mea 7 luni, e o nebuna si jumatate,azi cred ca mg putin pana la ei!

ada,cum ai petrecut?

amy,mai traiesti?

librutii? mama, ce frig la voi,al naibii!

nico,v-aduc io la

aaaaaaaaaaa,cat despre gogosi, NU cumva sa le prajiti in ulei de palmier!!!

bebenov,ziua ta nastere?? sau ai spus si am uitat?

monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa? fataaaaaaaaaaa? unde esti?

pupaturi la toata lumea,fara scuze!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim,surori pt voturi!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
dar eu nu sunt de parere ca trebuie sa ma feresc complet.


Asta-i atitudinea pe care vreau s-o adopt si eu. Nu cred ca daca te inchizi intr-un glob de sticla, sarcina se deruleaza altfel.

Citat:
Deci, dupa cum va ziceam, nu marti peste 3 zile, ci martea viitoare ma duc la taiere si o sa iasa un bebe. Uf!


Stai linistita, relaxata ca dr tine bisturiul in mana, deci tu n-ai nicio apasare. Dupa un somnic bun, il vei tine pe bb in brate.
Cu surioara mea am fost la spital (ei i se rupsese deja apa) si a stat cu noi la taclale pana a venit dr. s-o ia la cezariana. A intrat si cumnatu' in sala ca doar e ... veterinar.
Mi-a parut rau ca n-am fost si cu fina mea dar i-am dat sora-mii indicatii precise. M-a sunat fina in timp ce astepta in salon. Avea langa ea o gasca de fete cucuiete (sor-mea, sor-sa, nepoata-sa, inca vreo 2 prietene si bineinteles io- la telefon). Era intr-o verva, mama-mama. Ziceai ca e la o petrecere in pijamale (doar ea era in camasa de noapte).

Citat:
Va doresc la toate acelasi lucru si nu va suparati pe mine ca scriu despre copil si sarcina, stiu situatia fiecareia dintre voi...nu ma urati pt asta, please. Am mers si eu pe drumul pe care mergeti voi acum si stiu cum e....


Ce vorbe sunt astea?! Mi-au dat lacrimile instantaneu cand am citit mesajul asta al tau. Am fost la fel de emotionata atunci, pe 2 iunie, cand ne-ai anuntat ca ai castigat lupta pt bb. Nu spun eu mereu ca voi, gravidutele, sunteti raza noastra de speranta, ca voi ne dati putere sa nu renuntam la visul nostru. Nu te intrebam noi de fiecare data ce faci tu, cum se dezvolta bb, nu asteptam curioase sa vii cu povestiri frumoase. Ti-a facut impresia ca o facem din politete? I-ati gandul. Ai vazut cum au sarit "doamnele" pe mine cand am vrut sa demonstrez ca am citit ghidul de politete.

Maaaai, Florica-albastrea, si ce inseamna "ura"? Io n-am simtit acest sentiment aici la noi. Sau, daca au existat persoane rele (si urate, impicit) si cu ganduri ascunse, ei bine, acestea s-au retras singurele cu coada intre picioare. N-au rezistat valurilor de bunatate, prietenie, caldura, emotii pozitive si ... dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

neetza, fetele!

Nico, cum fu intalneala aseara?? Ati reusit sa stati departe unul de altul?

Mona, Bruni, Soricica, Nico, poate luna asta umpleti listuta de gravidute! Eu ma bucur ca la Inseminare, o fata, care are exact aceeasi problema ca si mine, adica o singura trompa functionala, a reusit sa ramana gravi! Ma rog sa fie bine pana la sfarsit si pentru ea si pentru toate gravidutele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

io,IO, sunt f mandra ca vom avea un nepotel varsator!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput