Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *140*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

despre ce subiect vorbiti voi? acum sunt si eu curioasa...unde il gasesc, cum se numeshte?


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Dada, mababei, si io, ca si georgiuly, le am pe toate pe comp, cumintzele...husbandul se ocupa cu astea. Mai imi luam si io filme de pe torrents pe vremuri dar m-am lenevit.Anamariame, pai daca tu ai luat in sarcina 28 de kile si mai ai de dat 5, inseamna ca ai dat 23 de cand ai nascut! Eu care-am pus 16 kile in sarcina si mai am de dat 2, inseamna ca am dat jos doar 14! Deci tu esti mai harnica!
Hahaha, Ilinca, m-ai dat gata cu explicatia asta!!!Ce-i drept nu-mi explic cum am putut sa pun pe mine in halul asta, mi-e groaza numai cand ma gandesc. Primele 6-7 luni am avut grija foarte mare la alimentatie, eram obsedata sa fie in primul rand sanatoasa pt bb, si mancam mult gratar de vita, spanac etc, dovada fiind si faptul ca Fe il aveam aproape de limita superioara. Spre sf m-am prostit, am vazut ca oricum ma ingras vazand cu ochii, asa ca am mai scapat la tiramisu, panacota si alte minuni.
Citat:
Olishka, eu zic sa mananci linistita la petrecerea aia, tu esti frumoasa oricum! (si asta nu zic numa asa, de complezentza, ci fiindca asta e convingerea mea.) Daca ai comandat fond de ten si blush tre sa ai pensula kabuki (uita-te pe site, dar sigur ai asa ceva in trusa, si eu aveam primita de la prietena din hamerica, dar mi-am mai comandat unul sa am unul pt. fond de ten si veil si unul pt. blush). Pentru fardul de pleoape e super pensula aia cu 2 capete, una pt. pleoapa superioara si una pt. linii fine si preccise, ca de dermatograf.
Da, da, si io-s de aceeasi parere. Ia si mananca linistita, esti frumoasa oricum, si orice-ai zice nu esti grasa. Ai, poate (nu bag mana-n foc), doar cateva kg in plus fata de idealul tau, dar restul lumii nu le observa. Oricum totul pleaca din atitudine!!!
Citat:
Ayla, tufete, am citit si io subiectul cu dilemele celei de 22 de ani, dar nu moralitatea ei m-a socat cel mai mult cat faptul ca desi (cica) studenta la medicina, scrie verbele la infinitiv cu doi "i" si muuulte alte greseli oribile de gramatica! Altadata sa fii student insemna ceva, acum...Pisigri, despre aia pe care ai pomenit-o tu eu cred sincer ca e dusa cu pluta, cu tentativa ei de sinucidere in luna a 7a si toate celelalte porcarii pe care le-a povestit!mami de Sophia-Diana (Sophiphi)8luni
Mai, da' de ce va pierdeti vremea citind postari din astea care va seaca de energie pozitiva? Eu incerc sa iau partea buna din forumul asta si atat. Ca daca ma pun pe rasfoit, stau numai pe net si citesc tot felul de povesti, opinii si ma infior. Asta nu inseamna ca nu citesc...doar ca incerc sa o fac cat mai rarAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - da, poate sa tusheasca doar de la muci. stiu ca pediatra mi-a spus ca sa stau linishtita daca nu tusheste f des si in reprize si daca nu se trezeshte din somn tushind. ai putea sa o culci pe salteaua un pic inclinata (mai ridicata la cap) ca sa alunece mucii mai ushor pe gat


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu ioanei ii dau cascaval bucatele si le mananca cu mana ei.

ca tot vorbiti de cure de slabire, m-am hotarat sa ma apuc si eu. inca nu am apucat sa-i comunic sotului. el e in bucatarie si coace o prajitura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Hai sa va povestesc ceva haios..sotul meu lucreaza cu materiale toxice si au costume de munca speciale, pe care le lasa mereu acolo la curatat.Aseara a venit cu pantalonii de munca acasa ca nu lucrase in nimic "pericolos"....azi dimineata a plecat imbracat cu ei! La pranz ma suna sa ma anunte ca si-a uitat blugii acasa si nu are schimburi si sa ma pregatesc cand ajunge acasa sa ies sa-i dau pantalonii!
Intre timp i s-a descarcat telefonul....si nu ma poate anunta cand ajunge in parcare....concluzia: cred ca vine in "chiloteii cu manecuta " in casa!
Speram sa nu-l opreasca politia pe drum ( ca si-a uitat si portofelul cu actele acasa!)



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
anamariame - noi ce facem cu grey al nostru??? cred ca au mai aparut 100 de episoade de acum 10 lunicat despre aratat bestial...esti tu dragutza, bestial nu arat, am aratat candva si anume cand mergeam la sala, chiar daca am pus 3 kg cand mergeam, aratam cu totul altfel. acum e adevarat ca am kg care trebuie, dar pielea nu arata grozav si sa nu mai vorbim de tonus. oricum timp si energie de sala nu am asa ca...sa zic saru0mana ce e f bine asa.eu sper totushi ca la a doua sarcina ma mentin sanatoasa la cap si nu mai bag in mine in halul ala, pt ca totushi nu a fost ushor nici sa le duc nici sa le dau josparmezan eu ii pun de mult la paste in special(parmezan sau o chestie asemanatoare greceasca)eu descarc cu strongDC. apropo, daca aveti chef de comedie e una haioasa: the adventures of Christine sau the new adventures of the old Christine. e cu Elene din Seinfeld25 martie 2009
Sa stii ca tocmai ieri ma gandeam la Grey, nu am cautat de foarte mult timp noi episoade, dar mi-e dor sa ma uit, asa ca ma pun pe cautat.Am vazut si eu cateva episoade din New Adventures of the Old Christine, cred ca asa e titlul, mi-au placut. De kg nu mai spun nimic, niciodata nu suntem multumite, si e firesc. E si foarte bine, de altfel, sa avem high standards. Stiu ce inseamna un corp lucrat la sala, si ai dreptate ca arata cu totul altfel fata de unul lenes. Dar in ochii mei, tot bestial arati, si nu sunt doar draguta ;)Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aris, da' mai stii la ce episod am ramas?Am gasit seria 6-episoadele 1-10, parca din seria 5 vazsem toate cele 23 episoade, nu??Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly
Hai sa va povestesc ceva haios..sotul meu lucreaza cu materiale toxice si au costume de munca speciale, pe care le lasa mereu acolo la curatat.Aseara a venit cu pantalonii de munca acasa ca nu lucrase in nimic "pericolos"....azi dimineata a plecat imbracat cu ei! La pranz ma suna sa ma anunte ca si-a uitat blugii acasa si nu are schimburi si sa ma pregatesc cand ajunge acasa sa ies sa-i dau pantalonii!Intre timp i s-a descarcat telefonul....si nu ma poate anunta cand ajunge in parcare....concluzia: cred ca vine in "chiloteii cu manecuta " in casa!Speram sa nu-l opreasca politia pe drum ( ca si-a uitat si portofelul cu actele acasa!)Georgianamami de Giulia (12.03.2009)9 luni
Ups...sa ne spui totusi deznodamantul, poate gaseste el o solutie ingenioasa :)Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Georgiana , multumesc! Puiul a intrat in greva foamei saptamana asta, daca mananca 50 grame la masa is multumita, el inainte mancand intre 150-250 la o masa. Incerc sa adaug gusturi noi poate, poate...

Am observat o chestie: dupa ce il pun in scaunul de masa si vin spre el cu vasutzele lui inchide gurita strans, apoi abia abia o deschide si gusta din varful buzelor daca-i place mai ia cate ceva, daca nu.... gata! atunci s-a terminat masa. Dar daca ii dau din farfuria mea, cu lingura mea, deschide o gura maaaaare, nici nu-i pasa ce-i dau.


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Despre kg: si eu am pus vreo 25-26 kg in sarcina, explcatia v-am mai zis-o cred ca - m-am lasat de fumat , si ma tot felicit de atunci - si pana acum am dat jos 24 kg sunt cu 2 kg peste cat aveam inainte de sarcina, cand oricum aveam cam putine zice lumea (55-56 kg la 1.73m)
Asaaa, problema si la mine acum e tonusul si micul colacel de pe burtica si aripioarele de pe solduri de aceea bag putemic masaj care chiar vad ca da roade si aerobic , sper ca pana la vara sa fiu ca noua !!


Anamariame
, mie chiar imi place cum arati, nu stiu unde vezi tu atatea kg in plus, de Aris ce sa mai zic :esti bestiala in blugi si nu numai , Olishka stie si ea parerea mea si anume ca e superba adica foarte foarte frumoasa si a slabit multtt de tot, Ilinca tu iar te plangi ca nu arati bine, lasa ca te-am vazut eu in poze si chiar cred ca ai oglinzi care maresc
Deci, intr-un cuvant , toate aratati bine de tot !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput