Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *140*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Georgiana, ce bine ca esti prin preajma!
Am doua intrebari: de la ce varsta se poate da parmezan conform "legilor" in Italia ( aici zic ca se poate da la 10 luni ) si daca stii ceva pareri despre un nebulizator cu ultrasunete Projet ( pe site-ul picindolor.com l-am gasit, am banuit ca e Italy made). Am un aparat aerosoli cu piston dar face un zgomot compresorul ala iar puiul se invarte de numa' ca sa gaseasca sursa galagiei. Ma gandesc ca asta o fi mai silentios si chiar mai bun. Dar e vreo 500 lei aici si vreau sa fiu sigura ca merita banii!

mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Mihaela eu parmezan ii dau de cand am inceput diversificarea, de la 6 luni....ii pun o ingurita in piureul de legume si carne si 2 lingurite in cel dor cu legume...ii mai dau si cu paste...adica cam peste tot!

Despre aerosol nu stiu sa-ti spun nimic, eu am unul Omron( l-am luat ca era in oferta si ca la laudat Petrean parca)!
Si intr-adevar e sfant la casa omului!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

A mea sta sa-i fac aerosolul foarte linistita cu melodiile de la Cutiuta muzicala de pe youtube si Cantagallo al lui Nicki!E fascinata! Momentan ...!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Omg, tocmai am vazut episodul in care un fetus de 21 de saptamani ii prinde cu manutza degetul lui Dr. House!! Mi s-a facut pielea de gaina!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni


Ilinca, unde vezi episoadele astea? Ca si eu is fan dr. House dar vad numai reluari!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009


Sotul meu descarca de pe Extreme Share...suntem la zi cu toate episoadele(ultima serie, ultimile episoade)|!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Omg, tocmai am vazut episodul in care un fetus de 21 de saptamani ii prinde cu manutza degetul lui Dr. House!! Mi s-a facut pielea de gaina!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni


Ilinca, unde vezi episoadele astea? Ca si eu is fan dr. House dar vad numai reluari!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009


eu le descarc de pe ghinionist.ro au si subtitrarile ca eu nu inteleg in romana toti termenii aia ...dar in engleza...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

georgyiuly , mababei

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dada, mababei, si io, ca si georgiuly, le am pe toate pe comp, cumintzele...husbandul se ocupa cu astea. Mai imi luam si io filme de pe torrents pe vremuri dar m-am lenevit.
Anamariame, pai daca tu ai luat in sarcina 28 de kile si mai ai de dat 5, inseamna ca ai dat 23 de cand ai nascut! Eu care-am pus 16 kile in sarcina si mai am de dat 2, inseamna ca am dat jos doar 14! Deci tu esti mai harnica!
Olishka, eu zic sa mananci linistita la petrecerea aia, tu esti frumoasa oricum! (si asta nu zic numa asa, de complezentza, ci fiindca asta e convingerea mea.) Daca ai comandat fond de ten si blush tre sa ai pensula kabuki (uita-te pe site, dar sigur ai asa ceva in trusa, si eu aveam primita de la prietena din hamerica, dar mi-am mai comandat unul sa am unul pt. fond de ten si veil si unul pt. blush). Pentru fardul de pleoape e super pensula aia cu 2 capete, una pt. pleoapa superioara si una pt. linii fine si preccise, ca de dermatograf.
Ayla, tufete, am citit si io subiectul cu dilemele celei de 22 de ani, dar nu moralitatea ei m-a socat cel mai mult cat faptul ca desi (cica) studenta la medicina, scrie verbele la infinitiv cu doi "i" si muuulte alte greseli oribile de gramatica! Altadata sa fii student insemna ceva, acum...
Pisigri, despre aia pe care ai pomenit-o tu eu cred sincer ca e dusa cu pluta, cu tentativa ei de sinucidere in luna a 7a si toate celelalte porcarii pe care le-a povestit!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

anamariame - noi ce facem cu grey al nostru??? cred ca au mai aparut 100 de episoade de acum 10 luni
cat despre aratat bestial...esti tu dragutza, bestial nu arat, am aratat candva si anume cand mergeam la sala, chiar daca am pus 3 kg cand mergeam, aratam cu totul altfel. acum e adevarat ca am kg care trebuie, dar pielea nu arata grozav si sa nu mai vorbim de tonus. oricum timp si energie de sala nu am asa ca...sa zic saru0mana ce e f bine asa.
eu sper totushi ca la a doua sarcina ma mentin sanatoasa la cap si nu mai bag in mine in halul ala, pt ca totushi nu a fost ushor nici sa le duc nici sa le dau jos

parmezan eu ii pun de mult la paste in special(parmezan sau o chestie asemanatoare greceasca)

eu descarc cu strongDC. apropo, daca aveti chef de comedie e una haioasa: the adventures of Christine sau the new adventures of the old Christine. e cu Elene din Seinfeld



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Dada, mababei, si io, ca si georgiuly, le am pe toate pe comp, cumintzele...husbandul se ocupa cu astea. Mai imi luam si io filme de pe torrents pe vremuri dar m-am lenevit.
Anamariame, pai daca tu ai luat in sarcina 28 de kile si mai ai de dat 5, inseamna ca ai dat 23 de cand ai nascut! Eu care-am pus 16 kile in sarcina si mai am de dat 2, inseamna ca am dat jos doar 14! Deci tu esti mai harnica!
Olishka, eu zic sa mananci linistita la petrecerea aia, tu esti frumoasa oricum! (si asta nu zic numa asa, de complezentza, ci fiindca asta e convingerea mea.) Daca ai comandat fond de ten si blush tre sa ai pensula kabuki (uita-te pe site, dar sigur ai asa ceva in trusa, si eu aveam primita de la prietena din hamerica, dar mi-am mai comandat unul sa am unul pt. fond de ten si veil si unul pt. blush). Pentru fardul de pleoape e super pensula aia cu 2 capete, una pt. pleoapa superioara si una pt. linii fine si preccise, ca de dermatograf.
Ayla, tufete, am citit si io subiectul cu dilemele celei de 22 de ani, dar nu moralitatea ei m-a socat cel mai mult cat faptul ca desi (cica) studenta la medicina, scrie verbele la infinitiv cu doi "i" si muuulte alte greseli oribile de gramatica! Altadata sa fii student insemna ceva, acum...
Pisigri, despre aia pe care ai pomenit-o tu eu cred sincer ca e dusa cu pluta, cu tentativa ei de sinucidere in luna a 7a si toate celelalte porcarii pe care le-a povestit!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni


Si eu tot la cea de 22 de ani citeam ,dar m-am oprit la pag.2 cand s-a luat de viata "celeilalte" ca la 28 de ani trage de relatie, ca doar la varsta asta cine o mai ia???
Pai la 28 de ani viata abia incepe ( a se citi ca eu am 28, da????

In ceea ce o priveste pe cea "felicemente" divortata( sau in curs) subscriu cele scrise de Ilinca!

Fiica-mea s-a trezit si se uita la MTV foarte patrunsa de muzica!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ce ziceti, poate sa fie tusea doar de la muci ? nu iasa mare lucru din nasuc doar ca in somn cred ca i se infunda nasucul mai tare



Exact in situatia asta suntem si noi. Pediatrul nostru a zis ca de la muci tuseste si sa nu ii dau nimic (da' nimic-nimic), numai sa-l aspir. Io am pus alaltaieri 2 picaturi de colargol (n-a gasit soatza protargol :( ) si de atunci doar haraie, dar nu se mai trezeste plangand, nu mai curge robinetul si parca nici nu mai tuseste asa rau.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput