Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata,fetelor !
Noi tot in formula 2 in 1 Aseara am crezut ca se va intampla M-a durut burtica si spatele ca si la ciclul menstrual si aveam o stare de slabiciune si oboseala Adevarul ca sunt in urma la capitolul odihna Nu pot dormi Mor de oboseala si somn si nu pot dormi Picioarele mai ales ma omoara ce ma dor Si edemele de la maini si picioare Sunt gravidaasta e Nu mai avem mult Cand vrea el sa vina,sa vina puiul Eu nu il las pe medic sa-mi provoace nasterea daca nu are un motiv intemeiat
va fi bine Stiu eu !
Multumim de incurajari si va pup pe toate !


40+ Andrei Sorin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Si noi am inceput diversificarea la 6 luni, cu o masa de cereale dimineata (de la Milupa, cereale cu tapioca, porumb....), pe urma suc de mar si morcov - pireuri de fructe - pireuri de legume (treptat cate o masa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Am o intrebare cand merg sa nasc imi trebuie dosarul cu tote analizele din sarcina ? si cele de sange ?

40+ Andrei Sorin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Andreea-da, trece foarte repede!

Adriana-mersi mult

Ioana-vaccinul e de fapt un fragment de virus inactiv, si e binevenit daca ai bebe mic, ca anticorpii pe care ii vei produce vor trece si la bebe si-i dau imunitate.si eu vreau dupa ce nasc sa ma vaccinez.daca papa bine laptic si dupa vrea ceai, eu nu cred ca e o problema, dar nu-i tine si de sete lapticul?

La multi ani Stefana!!!

Meli11+ si Timea-Larisa( 08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

multumesc inca o data pt urari

Mititica mea a inceput aseara sa mi tuseasca :(( sper sa nu se agraveze si sa fie totul ok
i am dat humex si siropel de brad

OANA draga sanatate multa
MELI


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LA MULTI ANI STEFANA

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Salutari si de la noi
Ioana si eu am vrut sa ma vaccinez dar mi-a zis medicul de familie sa mai astept putin, oricum din cate am auzit la lauze nu se face vaccinul.
Va pe toate merg la ca azi noapte de la 3 la 6 am avut chef de povesti
Un week-end frumos tuturor. Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

offf tu fetelor ce m-am saturat de bolile astea deja, nu mai vine primavara? si a mea a luat-o de la mine, azi s-a trezit cu putina febra, sper sa fie ok
sanatate multa bolnaviorilor!

Meli11+ si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani, Stefania! Sa cresti mare si sa faci ravagii printre baieti! Tati sa se refaca repede sa te duca la distractii!

Eu am inteles ca in ianuarie a fost virful gripei porcine, deci incepe sa dispara. M-am gidit ca m-as vaccina dupa ce imi vine CM, daca vine, dar apoi m-am razgindit, ca daca incep sa "moara" virusii porcini nu mai are rost... Ioana, cred ca dr iti spune cel mai bine ce sa faci. Si nici asa nu poti fi lamurita, ca daca intrebi 2 dr sigur au variante duferite


Am fost la sanius, dar merge sania noastra f tare si soarele a fost f puternic, asa ca P a fost tare miriit, asa ca am venit acasa...

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Dulcineea mie mi-a zis doctora sa am dosarul la mine, mai bine sa-l iei in caz de nevoie. Tin pumnii sa vina bb repede si usor
LA MULTI ANI STEFANA!!!!
Eu vaccinul sigur nu-l fac, are mai multe contraindicatii decat indicatii, ma batea gandul sa-l fac daca ma intorc la servici ca intru in contact cu foarte multa lume, dar daca astia zic ca acuma in ian-feb o sa fie apogeul, nu-l mai fac, eu merg la servici abia la sfarsit de aprilie, poate trece pana atunci

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput