Sezatoarea canadiana (169)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nasuc

Mai, da nu sunt oameni beti pe-acolo? Ca daca stai toata ziua si bei (fie si numai cocktail mai lunguiet asa), te mai bate si soarele-n cap, te ... ametesti.



Mi-am amintit de un cuplu pe care l-am vazut in Cuba Pe la vreo 65 de ani, vorbeau cu accent englezesc puternic, maruntei si veseli. In prima seara in care i-am vazut eram la bufet. Au intrat cu mare pompa, erau cu inca o pereche, aveai impresia ca ne viziteaza regina. Peste vreo jumate de ora au inceput sa se pupe si imbratiseze cu vreo doua chelnerite, cand ea, cand el. Mi-am zis ca poate pleaca oamenii si isi iau ramas bun.
A doua zi, la pranz, tot ei, cu gesturi largi, veseli, deschisi, iar au trecut la imbratisat pe toata lumea
Seara, la fel, pe plaja, la fel, se pupau si se imbratisau cu cate un salvamar, la bufet la fel, la bar la fel... Intre timp ne prinseseram si noi, ei erau beti tot timpul imbujorati si volubili, dar erau tare simpatici de altfel.

Mi-am amintit, sa iei pentru fetita si ceva jucarii pentru vreme urata, carti, de colorat, stiti voi.
Daca mai ai intrebari, cu placere, ca si eu am fost in fata necunoscutului, stiu cum e.

ankalaura, am inteles cum e cu pretul, multumesc mult! Transmit mai departe.

mamaana, ce 'nona' faina aveti voi! Sanatate lui Stephanie, sper sa nu prinda si Isabel!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

maru, donia multumim
da donia am mare noroc cu 'nona' ca le gateste ea in fiecare zi si in plus de asta sta chiar langa noi (avem gard comun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mamana, sanatate multa!

Si la noi e din nou bolnav Lisandru, de la 3 vomita, inca nu stim ce e, cred ca o alta viroza stomacala, ca-si revenise bine de la cealalta si altceva nu pare sa aiba, adica nu e racit, nu are nas infundat, nu are febra... Nu ne-a mai tihnit nici tort, nici cintat la multi ani lui tati, si cadourile au trecut aproape neobservate, ca a inceput sa vomite chiar cind ii cintam. Acum a adormit si-mi trec prin cap tot felul de prostii, daca e intoxicatie cu ceva, daca s-a lovit la cap... daca, daca...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

of nelia ce mai sufera mititelul si tu pe langa el... sanatate!
la multi ani pentru Octav!

aveti idee daca gasesc pe undeva vopsea gen email de mai multe culori, nu neaparat alba? mi-ar trebui pentru aragaz la partea cu butoane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

mamaana cum mai e Stephanie? Multa sanatate!

nelia la multi ani sotului si multa sanatate baiatului!

Se pare ca de cand cu incalzirea asta, s-au dezmortit si virusii si bacteriile si dau iama printre noi... Multa sanatate la toata lumea. Si eu am o durere in gat de cateva zile, nimic altceva. Sper sa treaca...

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Mamaana sanatate lui Stephanie! Acum ai grija sa nu se ia si la Isabelle!

Nelia multi ani fericiti lui Octav! Sanatate si tot ce-si doreste sa i se implineasca! Sanatate lui Lisandru!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

sanatate copilasilor bolnavi ! Nelia, sa-ti traiasca sotzul si voua la toata echipa de pe linga el sa va fie bine


azi de dimineata am fost la scoala, m-am infipt un pic in directoare; apoi m-am simtit nasol, cred ca am fost cam prea...categorica-dreg eu busuiocul cumva sa ajung la rezultate dar fara spectacol, cu alte metode; mai ales cind am ajuns la costco si un nene din spatele meu si-a virit carutul sa se instaleze repede la casa primul; m-am dat la o parte, m-am mutat la alta casa, nu eram presata si i-am ascultat, erau o echipa intreaga (bunic, fiu, nora, nepoata) care de care mai vorbareti pe ton ridicat; sa va spun ce limba dulce... nu mai e cazul; inca nu s-a prins lumea ca-i plin de conationali in jur aici :((

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nelia, la multi ani lui Octav!
Si eu am stat azi acasa, racita cobza, ca ieri m-am dus ca un erou (de rahat!) si mai rau am facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

maine am sedinta la scoala, pentru Calin. Tineti-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Casandra, lui Calin; in ce clasa e?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput