**Buburuze de 2009 in actiune (6)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

ema "se pare ca-s cea ma batranaaaaaaaaaaaaaa"...mai ia un distonocalm
cuscra eu am un catel super-ultra-unicat....de prostDe cand am venit cu bb acasa dupa nastere s-a ingrasat tantaloaica de abia mai merge.Baga in ea ca sparta de frica sa nu-i manance bb mancarea"iubitooo" inseamna ca e pe duracel tataita
Si eu care credeam ca tu ai declansat cutremurul?Si soruta na numai prostii face.Sa-i spui sa ma anunte si pe mine cand te mai viziteaza ca sa stiu sa nu ma mai ancorez degeaba
picky ,cand ai timp,intra tu si modifica la listuta ca sunt cateva fete nascute in noiembrie si trecute la septembrie.As intra eu dar nu cred ca ma pricep si n-as vrea sa fac o boacana
annkkaa felicitari puiului mic pt performante si un mare pt mamica curajoasa.Sa dea DD sa vina repede si bb2 si ,desi eu mai am un frate,am prieteni care sunt singuri la parinti si stiu cum e....pe mine nu ma plictisesti asa repede
voicu bebi sa stii ca nu-i bai daca nu ai facut vaccinul atunci.Se poate face la bb2 in saptamana 28 de sarcina sau ceva de genu.Larisa ce RH are?Pozitiv nu?Daca nu e prea tarziu...eu i-am dat la pranz piure de cartofi cu branzica si ou
serialbastre cum faci dovleacul?Doar copt pur si simplu?
miruta hai nu te supara ca si daca era prea cuminte te plictiseai la un miment dat.Cred ca o sa ne fie dor de vremurile astea cu toate ca acum ne vine cateodata sa ne luam campii
ema acum o saptamana am triat si eu hainutele lui Denis si ce crezi...am un troler mare arhiplin cu hainute da tot ii cumpar nu ma pot abtine
deea sa stii ca ma gandeam sa-i pun si niste frunze dar nu mi-a iesit...deh am uitat de cand nu l-am mai folosit
bamsy ca bine zici despre "ziua aia"
alic am si steper si bicicleta dar mai bine altceva...alea le las pe post de cuierExercitiile astea (o parte din ele de fapt) le faceam si la sala dar sub o alta forma si crede-ma ca facute asa ca pe site-ul asta sunt mult mai bune.Sar'na de site ,m-ai scos dintr-un mare impasPe mine nu m-ai zapacit in schimb s-a ridicat paru' pe mine
SSABrya sa stii ca nici eu nu sunt aia care sa gandesc fix ca la carte dar am incercat sa evit pe cat posibil alimentele care sunt foarte alergene si sa le introduc cat mai tarziu.ATAT.In rest ii dau orice iar mancarea noastra nu scapa niciodata negustata chiar daca are sare....o lingurita pe limbuta atat

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap
meu scump primul Craciun Revelion-1 Ianuarie Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

da anna..trebuia s aii fac poza da ce mi-a trecut prin cap nu doamne fereste dar data viitoare cu aparatul foto sunt in mana la pozat gaza
am s aii mai fac si eu poza zilele astea sa vedeti matza in actiune
am vazut k ziceati ceva de vaccin...eu i-am facut pana acu cele de la stat si a fost ok n-am avut probleme
bolnava nu prea a fost...doar nasul ce mai se infunda si mai tuseste ocazional la ceva luni
e bine de voi cele care aveti program de somn,de papa...la mine niciodata nu stiu cand se trezeste dimineata sau la cand se culca in timpul zilei..doarme cand ii e somn si doarme de parca a tras la plug nu alta


Anca si Larisa Elena(18.05.2009) ...

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Mesaj special pt PC-ul Laviniei......bai fraierica,baga-ti mintile in cap si nu o mai supara pe Lavi ca vin de urgenta la Oradea dau cu tine de pamant de-ti sare placa de baza si la sfarsit.....iti mai dau si un sut in cur


PS Cred ca de acum incolo nu o sa mai faca figuri

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap
meu scump primul Craciun Revelion-1 Ianuarie Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Miruta, multumesc.
SSABrya, niic la noi nu e batut in cuie, dar m-am straduit sa-i fac un program de cand am adus-o de la maternitate. Daca as reusi si cu somnul ... aseara abia la 12 am reusit sa o adorm.
Vaccinul pentru gripa asta noua nici nu se face la copii (parca sub 16 ani), nu e testat. Cel putin al nostru, de la Cantacuzino. Am inteles ca-n strainatate sunt testate si se fac si copiilor.
Dani3lla, dovleacul il fac la aburi ca se face mai repede, sau copt cand nu ma grabesc. Il amestec cu branza facuta de mine.

Astazi Cezara a reusit sa se ridice singura in patut. Dar imediat a apucat-o plansul, picioarele erau cam departe de margine si statea cam intinsa.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

Dana..fi-mea are rh-ul lu tacsu' asta ca sa confirm k ii seamana pana si la rh care-i pozitiv..io neg si sotul pozitiv
vroiam si eu bebe 2 acum o sapt si cand i-am zis lu domnu' sot mi-a tinut un intreg discurs despre bebe 2 asa ca la fel de repede cum mi-a venit ideea la fel de repede a disparut
frumos era daca puteam sa ma reproduc singura hihi asta chiar k era o realizare
fi-mea incep sa cred k seamana a un mic tero .. cand o vad cum se tot hatzana si sare in tarc deja o vad ca in reclama aia de la redbull

Anca si Larisa Elena(18.05.2009) ...

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

Ratustelor,nu va tace de loc gura,toata ziua macaniti
Cu cititul sunt pe langa,am citit asa pe sarite,deci nu pot sa va raspund,ka sunt kam rupta de somn,reby mi-a marait toata noaptea,ma pus la respect am dormit pe dunga patului,cat sa nu cad jos si uite asa...
Am fost astazi cu ea la doctor si ne-a spua ca are un virus,deci am primit supozitoare pt tuse si pt febra;
Sa va spun ce circ mi-a facut acolo,tipa din gura de sarpe cand a consultat-o doctora si cand a fost sa plecam ia tras un zambilici,ca si cum,vezi ka tot am scapat de tine si doctora i-a zis tu ,dar mare smecheroaica mai esti
Am intrebat-o si de fier si nu mi-a zis nik,dupa ce se face bn treb sa mergem iar sa vada cum papam,etc...
acum va scriu din ce mai imi amintesc ca am citit,ka nu cred ca reusesc sa recuperez tot.
Daniella-are febra 38 si nu vrea decat tzati sa pape,mai nou de dimineata i-am dat pik de lapte de vaca cu cereale de la mn si ia placut lapticul de vaca,asa ca i-am pus si ei o jumat canita si a baut kam tot,laptele praf il kam ignora desi e delicios.
Picky-copii,insemnand sotul si fetita,noi nu mai avem in plan sa facem inca un bebe,ne ajunge unul,unul si bun
Cu schimbul de noapte sl sotului ma descurc,nu-mi e asa frika ka stau la apartament si daca aud un zgomot zik ca e de la vecinul
lavinia-multa sanatate lui raresut

reby-iry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

basmy,anna-mama -multumim pt griji
sa trez fetita si treb sa ma ocup de ea si revin mai pe seara

reby-iry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

interesant site-ul cu tricicletele..am tras un ochi si parca as comanda una pt fi-mea pt la vara

Anca si Larisa Elena(18.05.2009) ...

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ufff.ma laudasem degeaba...de o ora ma chinui sa o culc si am abandonat lupta..sper sa o tina planetarele pana deseara la baita...
acum imi fabrica ceva puturos in pampers pentru ca am parat-o

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Cris... daca tot ai intrebat de Darian... cred ca s-a vorbit cu Miru si cu Denis si ia lectii de la ei... pur si simplu ma termina nu sta deloc cumintel sa se joace si el cum fac altii copilasi, tot timpul trebuie sa fie calare pe mine. Daca "imi da el liber" fug eu toata ziua dupa el sa nu cada si sa se loveasca cumva...

Din ispraviile de azi:

- mi-a tras scaunul de la calculator pana l-a doborat si tot vroia sa traga de el;

- deschis sertare si scotocit prin ele;

- cat pe ce sa-mi iasa si din rotobil, a scos un piciorus din scaunel si l-a pus sus si apoi se impingea sa iasa, mai, mai sa-mi cada afara, drept pentru care de azi nu mai vede rotobil;

- la masa... uffff.. durere, pentru ca el se tot ineaca eu nu il leg cu bratelutele alea asa ca baiatul s-a gandit sa vada daca poate evada s-a intors pe burta si dadea sa iasa pe dedesubt, a ramas putin blocat acolo de ma chinuiam sa il si tin sa nu cada dar si sa il scot fara sa se loveasca;

- merge in patru labe la perdea si se tine de ea sa se ridice, poate i se pare lui ca e destul de stabila;

- era sa uit, a tintit cosul de hartii si dadea cu piciorul in el ca in minge.

- am indraznit sa il iau in brate pana am scris ultimele randuri din mesajul anterion timp in care mi-au zburat toate CD-urile pe jos, era o galagie de parca ne mutam;

-cum tot se cerea in brate si eu nu mai puteam, l-am tinut in picioare si eu eram aplecata in 2 la el, se tot catara el pe mine si daca a vazut ca nu merge, m-a prins hotarat de maini si si-a ridicat ambele picioare si atarna agatat de mine... m-am ales si cu o muscatura...

Mai vreti?


Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput