**Buburuze de 2009 in actiune (6)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

SSABrya....haotici, nu???? ca si noi....papam cand ne e foame, dormim cand nu mai putem de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Buna!

De dimineata am fost la dentist, asa cancer e afara si am niste dureri de burta, a venit Mosu, ce bune erau vremurile fara .
iry sa auzim numai de bine de la dr.
alic nici noi nu am filmat momentul nasterii, din acelasi motiv, dar atat de clar imi amintesc ziua aia, cu fiecare detaliu in parte, e imposibil sa uiti, intr-adevar durerile le uiti, dar sentimentele niciodata
ana mama cum a fost cutremurul?, vai , multumesc, sunt cea mai frumoasa mamica
anca bine-ai venit, ce carliontata frumusica am vazut

revin, s-a trezit Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Dani bravo fato! ai embitie, nu gluma!
alea de la pilates scot untul din tine, stiu de la sala, ca am mers si eu de vreo 3 ori inainte de a ramane insarcinata
na ca m-am enervat si-am scos si eu stepperul de sub pat, poate ca daca-mi sta in cale, m-oi apuca si eu de facut ...doar e asa fain, nu-i f greu si lucreaza mult, se simte
la mine oricum e mai greu, eu tre sa dau jos si kg dinainte de sarcina, fiindca am plecat de la 70

Ankaa...foarte fain ai povestit, m-a apucat dorul si melancolia, de cate ori imi aduc aminte de nastere ma simt extraordinar de bine, de fericita, nu stiu cum sa descriu..e o stare extraordinara...

la noi Natalia a venit dupa 6 ani de casnicie, din care 2 am "muncit" la ea, dar nu chiar ca la carte..insa incepusem sa-mi fac probleme ca nu mai apare, mai ales ca ma invarteam intr-un cerc de gagici care aveau cam aceiasi problema...
dintotdeauna am zis ca am sa fac cezariana, ca mi-e frica de durere,
dar mama m-a convins sa iau in calcul si nasterea naturala...si nu-mi pare rau deloc...chiar daca a fost un trvavaliu lung si dureros, a meritat
imi amintesc cele 3 ore de stat in camera de odihna, cum am inrosit telefonul pana l-am lasat fara baterii si cat de fericita eram...cum m-am dus in salon si am rugat-o pe infirmiera sa ma ajute s-o iau pe Naty in brate si cum am primit mustruluiala ca-s cea mai mare din salon si ca-i rusine sa nu fac asta singura...cum topaiam in nestire pe holurile maternitatii, cum le puneam intrebari interminabile cadrelor medicale c, cum am facut furia laptelui ....cum am devenit mama intr-un cuvant
gata, v-am zapacit si eu am intrat in butoi cu totul...

Lavi, cum va simtiti azi?sper ca mai bine
tot uit sa te intreb daca crema aia a avut efect pentru fatuca lui Rarea! sper ca da!

ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mi s-a sters tot ce am scris
Rezumat:
Anca, un pup si un buchet de floricele pt Karina, care este o fetita asa desteapta. Mi-o imaginez cat de frumoasa e cand se roaga Bravo pt statul copacel, se pregateste sa plece la pimbare cu fi-miu de manuta
Ema, eu sper ca nu te-am suparat mai devreme, nu am avut intentie sa zic ceva care sa te deranjeze
Dana, multumim pt exercitii, pt m-oi organiza si eu cumva sa ma apuc sa fac
Voicu_bebi, trebuia sa-i faci o poza fetei dormind in premergator sa o vad si eu
Mirela, imi pare rau ca te supara Antonia, sper sa se mai linistesca. si putere multa
Andreea, pai daca ii place amestecul de legume e f bine si sanatos
Deea, stie cand ii fac poze si se uita fix in aparat si banga un zambet fortat
SSABrya, ce bine ca ati dormit frumos azi-noapte, o sa-si regleze si programul pana la urma.

Trimit asta ca sa nu mai pierd, ca si asa scrisesem mai muuult

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

am mai citit cate ceva di urma si am vazut chestii referitoare la vaccinuri, mancaruri si alte de astea.
Eu sincera sa fiu, nu vreau sa ma laud dar pe plan financiar stam f bine, asa ca i-am facut fetitei vaccinurile obligatorii dar nu cele gratuite, ci le-am cumparat pe toate, pe langa astea i-am mai facut rotavirus si vreau sa ii fac si prevenar.
Daca vb de cele pt gripa porcina sau vacc antigripal, am zis PASS. Dr mea nu mi le-a recomandat pe nici unul, mai ales ca eu sunt si alergica la unele chestii, nu ou.
In ceea ce priveste mancarea nu ii dau orice prostie dar nici nu sunt disperata sa nu manance aia sau aia. Logic gandidnd daca ii ferim cat sunt mici de toate alea, E-uri nu ca sunt..., kiwi nu stiu ce mai9 are, ii dai altceva face alergii, il doare burta, are indigestii si alte nebunii, cand cresc ce ne facem cu ei? ce le mai dam sa manace? cum ii ferim de tot ce exsita pe piata? Oare nu e mai mare pericoulu asa? Pana la urma eu sunt de parere ca fiecare mama stie ce e mai bine pt puiul ei si in nici un caz nu cred ca exista pe aici, printre noi, mamici care nu fac tot ce cred ele ca e bine. Doar nu suntem nebune sa le facem rau CONSTIENT.
Nu vreau sa fiu exagerata, dar nici superficiala. Eu i-am dat Bryannei sa guste si din mancarea noastra. Intr-adevar facuta cu mai putina sare decat de obicei si fara delikat sau Magie, doar legume .

Mai avem putin si facem 8 luni si ii multumesc lui DD ca nu am avut nicio problema de sanatate cu ea. Ce a facut 2 zile febra de la dintisor, in rest absolut nmk. E sanatoasa tun si nu stie ce e aia caciulita, sosete si alte haine groase.( doar la zapada).

http://photobucket.com/bryannagabriela_photo
http://s761.photobucket.com/albums/xx253/Ssabrya/La%20mare/

http://s761.photobucket.com/albums/xx253/Ssabrya/Nasterea%20Bryannei/La%20mine%20aks/6%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Eu am o mica maimutica bazdacoasa care nu prea stie ce vrea..ba sa mearga,dar nu vrea in premergator si nici sustinuta,ba in patru labe,dar musai direct pe gresie ca pe pled are mancarici,ba cere in brate,si aicea o ignor sau ii bag o jucarie sub nas si ii mai trece dorul de plimbareala..ideea e ,ca-i tare fitosica

voicu.....chiar asa,cap taiat tatisi ce carlionti are(de abea acum poteti sa puneti poze ca doarme fi-mea)

miruta...........pai ne primiti si pe noi in clubul vostru????idem si fi-mea

deea...........darian ce mai face??

trimit si revin..

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

anooooooooooo............revino-ti fata haiiii, ce-ai?????... sa vezi ce te biciusec euuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bamsy, ce inceput de zi ai avut si tu, dentist si Mosu, ptiuu, saracuta de tine Da, a fost cutremur, dar nu am gasit inca vinovata
Alice, hai ca am intrat si eu in butoiul de melancolie, dupa ce am citit ce ai scris si tu. La noi Vladut a venit din primul contact neprotejat si fara programare, eu imi facusem analizele de sarcina cu cateva luni inainte dar nu demarasem proiectul pt ca ma chinuia o infectie urinara. Dar el nu a mai avut rabdare sa astepte pana o rezolv Acum sa vedem la bb2 ca luna asta am avut un singur accident, nu o fi tocmai norocul...
Cris, maimutica terorista
Ema,

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

annkkaa.................ce treaba urata cu jobuldar uite ca din iunie pregatim pamponatele si morcovii

cuscra...............de zgaltaiala de aseara nu ma fac vinovatarepede...sa fac un pas in fata cine a avut program cu "interzis celor sub 18 ani"

ssabrya..............noi vrem program,dar nu inseamna ca ne iese si de fiecare datatot piticul dicteaza intr-un final

bamsy.................eu de o luna nici nu mai alaptez,dar nici nu a venit vreun musafir de la lacul rosu..iar am uitat sa-mi fac programare la medic



mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:


M-am intors , ma bag la recuperat in limita timpului acordat de nervozata mea scumpa

Pupici si revin

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra***** Stefi, mamitu' nostru***** Stefi...creste...***** Stefi, buburuza mica***** Primul Craciun*****Stefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput