BRAVO GABRIELA, ALEXIA! HAI LIA! Pufuleti (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

amiss si mie imi place cum suna Simon... Si daca nu e foarte intalnit, cu atat mai bine! Dar asa cum ai spus si tu, e usor de pronuntat si de scris, nu-i va fi greu cu acest nume...

Eu o sa ma bag la ca parca ma incearca o senzatie si nu vreau s-o pierd... Ne citim dimineata!

36+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 4 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

de ce plangi? cu ce te-am suparat? eu ziceam ca saimon suna a strain....depinde si ce nume de familie aveti,,, nu vreau sa te supar

nu m-ai suparat deloc...doar ca imi confirmi ceva temeri. La cat de engleziti suntem acum...ce imi zici este perfect valabil...

eu sper sa nu ii fie lui o bataie de cap

La Petra a fost simplu. Nu ai cum sa pronunti altfel. Singura teama era sa nu ii zica nimeni Petrutza caci nu ne place dar in rest era clar cum se pronunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

am mai spus-o undeva in cap anterioare de radeau fetele de mine.stiu pe cineva care are copii jessica si brian ciobanu...cum sa-i pui asa numele la copii? nu pui un nume pur englezesc la un nume pur romanesc. mai stiu romani cu casey...offf nu ma bag.treaba fiecaruia...dar ma gadesc si la acte in tara si cum i-or striga bunicii... noi de exemplu suntem calinescu.imi placea luca, dar fac cacofonie, ianis, nicolas la fel...prea multi sss de aia inca nu am gasit un nume , INCA mie imi place cum suna David Daniel(nu-i place lui), tac'su vrea Gabriel(mie nu-mi place)....e grele:D

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Alicredo, sunt si eu, am recuperat ca ati scris o gramada cat am lipsit eu ieri vorbaretelor

Miremia, bafta multa sa reusesti sa scapi de cat mai multe in sesiunea asta


Aseara, dupa trebaluit o gramada prin casa, am comandat o pizza buna si sarata(pentru asta trebuie sa-i multumesc Plateei) si acum sunt cam umflatica, beau apa si sper sa treaca repede


Apropo de baut apa, nu cred ca trebuie sa bei max 1 l apa pe zi, mi se pare imposibil, mai ales cand alaptezi, transpiri la greu ca asa vor hormonii... Se bea apa mai putina in colica renala, sa nu agravezi obstructia care da durere, dar apoi...apa nene sa fie urina diluata si sa nu se mai formeze calculi...peste tot sunt recomandati min 2l lichide pe zi...eu asa cred...



37+ Maia Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui amiss_zip

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

de ce plangi? cu ce te-am suparat? eu ziceam ca saimon suna a strain....depinde si ce nume de familie aveti,,, nu vreau sa te supar

nu m-ai suparat deloc...doar ca imi confirmi ceva temeri. La cat de engleziti suntem acum...ce imi zici este perfect valabil...

eu sper sa nu ii fie lui o bataie de cap

La Petra a fost simplu. Nu ai cum sa pronunti altfel. Singura teama era sa nu ii zica nimeni Petrutza caci nu ne place dar in rest era clar cum se pronunta

Amiss

Petra imi place mult....la fel sunt si eu cu diminutivele....ma iau toti dracii cand aud barbati mari rastati de mame gen: raducu, danutz...etc sunt sigura ca atunci cand il vezi o sa stii ce ii se potriveste cel mai bine.si daca e Simon atunci Go for it!

arwen92 scuze ....eu le-am agitat.ma gandeam eu ca e cam devreme dar ma gandeam si ca vreai sa iti faci un cadou de ziua ta

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Mirela ugh...ma ia cu fiori cand aud de proiecte, sesiune...am avut si eu o sarcina peste sesiune acum 3 ani si nu e fun deloc...Mult succes si randament iti doresc! Dar fara odihna cum reusesti? Sau esti pasare de noapte? Eu mai bine invatam noaptea decat ziua.

haircut si eu patesc asa daca ma culc mai devreme...ma trezesc pe la 1-2 sa beau apa sau sa merg la baie si puf! nu mai pot adormi vreo doua ore

Am tot vrut sa vad pozele cu voi dar nu mai stiu username-ul de la contul de dropshots/webshots...cred ca mi l-a dat cristies la un moment dat sau altcineva...si nu mai gasesc pagina in urma...

alicredo dar ce program de somn ...dap inteleg de ce fuge ene de tine... il monopolizezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Multumesc haircut!

Trec pe lista de pofte: salata boeuf si pizza.
Si daca se rezolva usor cu pizza ....cine imi face mie salata?

Mirela 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Amiss din fericire am mai mult proiecte in loc de examene finale. Unele le predau doar, altele le si sustin. Problema este ca am si un examen scris pe 5 februarie si cu ala nu stiu cum o sa fac.

Eu una am un program foarte ciudat de vreo saptamana. Ma culc pe la 3 4 dimineata, ma trezesc pe la 10 11 sa mananc , dupa care ma culc iar pana pe la 1 2. Mai nasol este cand am de plecat pe undeva si mie imi pica ochii in gura.

Mirela 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

fetele,inca sunt aici!!!bagati majoretele la loc ,ca sa nu-i dati ideei lui bebe!!am eco peste 12ore nu nastere....acum am dureri ingrozitoarema inteapa rau pe unde misca bebe si cand respir pe undeva pe sub coaste...pe la plamani...ca sa nu mai zic nimic de durerile de la "dansa"

am luat eu un no spa,dar degeaba!cred ca bag si un scobutildar asta dupa un rennie ca ma ardeeeeee!!!!

arwen9235+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!





Bafta multa la eco!!!Sa aduci vesti bune!!!

Felicitari, Alexuzza, de bb "bine" asezat Sa fie sanatos, sa ai laptic, si creste el de 4 kg acusica Agapitos zici.... Ce dor imi e sa ies cu soata ca doi porumbei la plimbare prin centru, fiecare cu cate o prajiturica in brate mergeam ore intregi pe stradutele alea si descopeream locuri ascunse si frumoase tare vise....

Azi scoatem agitate pt Lia


HAI LIA!!!!MULT CURAJ!!!





37+ Maia Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

amiss lool la faza cu monopolul....dau si la altele in caz de nevoie...nu vreau sa fiu egoista
evyme , haircut, miremia, amiss, al3csa ne bagam si noi la somn? eu una imi pun un film ca la tv nu e nimic interesant pe care sa adorm.
apropo aveti tv in dormitor? stiam statistic ca tv-ul reduce cantitatea de sex(Doamne cum ma pot exprima la ora asta) adica : cuplurile fac mai putin sex daca au tv in dormitor. si....cica nu e bine ptr bb din cauza schimbarilor repetate de imagine care poate duce la epilepsie. eu am zis ca daca e sansa asta ....cand vine bb eu il scot din dormitor. pareri....ceva?

miremia iti fac eu mama salata! numa nu plange.....

37+

Mergi la inceput