Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

dbunny eu am tot stat cu tzitzi la vedere pana acum dar m-am saturat si nici nu vedeam mare ameliorare
acum port toata ziua sutien pt alaptat si parca e mai bine

azi mergem la mdicul de fam sa o vada pe Miruna
abia astept sa vedem cum a luat in greutate.Si apropo de greutate am imprumutat un cantar de bb de la cumnata mea si a mers odata apoi...pauza
si am avut o mare retinere ca eu nu prea is ptr lucrurile imprumutate mai ales daca e ceva ce se pot strica

ieri am avut si un ex-sustinerea colocviului pt lucrarea de gr I
dupa ce prin decembrie m-au anuntat ca nu am dreptul anul asta din motiv de concediu acum vreo saptamana primesc un tel de la Universitate cum ca as putea totusi sa particip
am fost un pic in priza dar am scapat cu bine
si m-am mai linistit un pic-parca totusi nu s-au intepenit chiar toti neuronii



Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Maya, de aseara am trecut pe antibiotic.... ca am inteles ca nu scap altfel.... Am incercat sa-l evit, ca si asa am imunitatea... spre zero, dar nu a fost cazul.... Nu am 24 de ore de cand am inceput si vad ca-s ceva mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Iulia si la mine s-a vazut imediat dupa ce am luat antibiotic, eu am incredere in dr de familie, e mai in varsta si e considerata si un medic f bun, ea imi spune intotdeauna alternativele. Ma lasa sa aleg daca iau sau nu antibiotic, cel putin la Ana ca stie ca nu-i dau cu una cu doua. La mine era prea evident ca eram varza si era necesar sa iau.
Ma simt bine oricum, tusea o sa mai dureze probabil. Ana nu prezinta complicatii, tuse dar nu chiar de speriat. Bine ca nu a fost ca la mine ca nu stiu cum rezista un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Maya dau bataita ca ai fost afara. Sper sa scapati repede amandoua de tuse.
Lacramioara si voua va doresc multa sanatate si daca antibioticul e necesar asta e...
Dbunny ieri am vrut sa merg la dr, dar am iesit la 6 de la munca si cand l-a sunat mama sa-l intrebe dc mai sta la cabinet, a zis ca se grabeste si asa am ratat iar.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ana sa fi sanatoasa si cumintica si sa ai parte de mult noroc in viata. Roxana sa-ti traiasca fata si sa ai parte de multe bucurii din partea ei.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La Multi Ani pt Ana!
Suntem bine, Ana a bagat dimineata o repriza de tuse de nu o mai puteam opri, asa ca am pus-o la aerosoli si a cumparat tati grindtus si pana acum e f bine, nu a mai tusit deloc, e vesela, se joaca, danseaza etc. Nu cred ca o mai bag pe antibiotic ca pare ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione
Bine ca nu a fost ca la mine ca nu stiu cum rezista un copil.


Copiii rezista mai bine ca adultii, ei duc boala in picioare. Noi la febra 38,5 ni-s calcate cu trenul, ei la 39 inca mai sar pe pereti

Noi am inceput saptamana asta clase de spinning, ca la sala la tras de fiare nu dau jos nici un gram. maaaaama ce bataie pun aia pe noi, mai ca nu scot biciul la noi, dar e super! va recomand. intr-o zi, dac-o sa pot si ma lasa aia am sa inregistrez sala, biciclete, muzica tare, ritm, si pedalare non stop intr-o gramada de pozitii

la multi ani ana sa cresti mare si sanatoasa, s-o faci pe mami roxana fericita!

auzi la dastefa, in plina lauzie ea-i pe la facultate,

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Ana

noi am venit de la pediatra-totul e ok cu exceptia greutatii-a luat cam 400gr in 18 zsile ,adica acum abia a depasit un pic greutatea de la nastere(ea a scazut in maternitate de la 3.900 la 3.550

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa felicitari pt grad. da stai bine cu neuronii nu gluma. Cat despre greutate a mea la inceput lua cam 600-700 gr /luna, iar apoi cate 200-300 si na ca e argint viu, da problemele de la masa ma scot pe mine din pepeni.
Maya da stiai ca ai o fata rezistenta. Si da dbunny are dreptate. Eu cand fac 38 vad numai puncte negre (de obicei sunt la maxim 36 de grade, mai rece de ) da fiemea ajunge la 38 intrarectal daca alearga.
Dbunny spor la slabit. Io am o bicicleta pe aks care-i pe post de cuier ca ursii din padure au timp sa se urce pe ea

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Am si eu o intrebare pe care tot uit sa o pun: voi cum luati temperatura puiutilor?
Eu merg tot pe metoda clasica
Fac treaba asta de vreo 2 ori pe zi (cand imi amintesc, cand e bolnav David, sau aud de copii cu temperatura). Regula la noi este asa: dimineata la trezire are un 36.5-36.8, dar seara dupa alergat topait si jucat are 37.6-37.7 si ma intreb: totusi e normal sa fie asa de mare? Voi ce ziceti? Dr de pe scara zice ...nimic , iar alt medic nu am intrebat/
si va oresc o seara super.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput