Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut
va scriu cu gaza in brate

roxana am luat doar jumatate din cantitatea ceruta..si n-a zis nimic
oricum erau fete care nu au putut naste natural si au sfarsit in sala de operatie ....ele clar nu aveau ata la ele
am vazut si pozele de la ziua Anei dar pe sarite ca mi le deschidea f greu calc....pare sa se fi simtit f bine

Lacramioara,Stefy ,Maya multa sanatate

lacra stiam tot de la tine reteta cu miere si unt si am aplicat-o vreo 2 zile la inceput...apoi am trecut pe Garmastan.Acum aproape termin tubul si cred ca trec iar pe unt cu miere

poze nu prea am nici eu ca mi-s acumulatorii mai mult morti
dar cum apuc sa fac va pun si voua sa-mi cunoasteti printesa

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Azi sunt ceva mai bine, dar am corpul epuizat, ma simt f obosita, ametesc repede, e o stare ciudata, sunt mai bine dar totusi parca a trecut un buldozer peste mine. Chiar as fi vrut sa fac analizele sa vad clar ce e, dar mi-e groaza sa ma duc in spitalul ala jegos, banuiesc ca numai acolo se face analiza pt ah1n1, Ank tu stii sa se mai faca si in alta parte? A intrat frica in mine rau de tot, nu am patit asa ceva niciodata, sa cred ca mor de la o raceala.
Dastefa de-abia asteptam poze cu bebelusa, cum e deocamdata, e cumintica? Colici ceva aveti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione


Dastefa de-abia asteptam poze cu bebelusa, cum e deocamdata, e cumintica? Colici ceva aveti?


www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana





nu avem inca colici
eu am luat un tub de Infacol si ii mai dau cate un pic mai mult preventiv

in general as spune ca e cumintica doar ca ii place tare mult in brate...dar deocamdata nu e o problema
cand o mai creste sa vedem ce zice spatele meu



Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

dastefa ma bucur ca miruna e cumintica, abia astept sa vad poze cu ea! pt sani aici se recomanda sa-i ungi cu propriul tau lapte si sa-i lasi la soare cat mai mult, adica sa stai cu laptaria la vedere...

maya ce medicamente iei? daca te simti asa de calcata cu trenul ai gripa, insa cine stie ce tulpina, ca porcina pana-n Romania s-a tot modificat...


fetelor, mai notati si incercati si sfaturi babesti, poate ajuta:

1. gargara cu apa sarata.apa sa nu fie rece.
2. folositi umidificatorul ca umezeala inmoaie secretiile depuse. daca-i vaporizator sa fie spalat des, nu care cumva sa aibe mucegai prin interiorul valvelor ca atunci mai rau faceti.
3. faceti o supica foarte concentrata in usturoi(15 dintisori la 300ml apa) si mai adaugati ce va doreste inimioara.
4. un suc de morcovi caldut, recent stors dupa fiecare masa
5.cataplamse cat puteti de calde pe piept cu pure de cartof
6 inhalatii timp de 10 minute cu 6 picaturi de ulei de sandal


pt ridicarea imunitatii:
-consumati zilnic brocoli, conopida, napi, ridichi
-zilnic o lingura de miere de albine pura
- ceai de ginseng
- ceai verde
- pe stomacul gol: suc din 1 morcov si 2 portocale recent stoarse
-reduceti grasimile is zaharurile rafinate
-2 litrii de apa pe zi va ajuta sa expulsati toxinele
- miscare - 30 min/zi
- respiratie profunda si exercitii de relaxare

pt infectiile in gat: gargara cu 3 fiole de propolis dizolvate intr-un pahar de apa.

In capitolul urmator caut informatii despre Laptisor de matca, polen si propolis.

Sa va vindecati cat mai repede!!

PD. Angi e frumos la straja, mi se face dor de scartaitul ala de zapada cand pasesti...si iulia sta cu skiuri si pe olita



Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte... ca sunt zombie... iar gatul meu.... e si el... numai transee....

Anka, dastefa, multumim.

Maya, tu cum mai esti, ca nici eu nu-s departe de tine... MA omoara tusea... a coborat in piept si cand tusesc simt ca ma rup... dureri de cap... insa de inima nu.... Nedormita ca Stefy tuseste foarte foarte rau..... SImt ca ajung la nebuni zilele astea....

Dbunny, multumesc pentru sfaturi. Le notez... O parte din ele le si aplic deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Va ofer cafeluta calda si buna, ca nu am mai gustat-o de cateva zile. Cred ca am scapat, ma simt bine, a mai ramas o tuse rebela, scap eu si de ea.
Dbunny pai mi-a dat si antibiotic, Fromilid, ii era teama de cum se auzea tusea, in special ca si la plamanul stang se ceva, nu numai la bronhii, aerosoli cu dexametazona si acc300, eurespal, claritine, paracetamol si multe lichide, fructe etc. Oricum pot spune ca a fost cea mai urata forma din viata mea, e clar ca se moare din asa ceva daca ai ceva afectiuni cronice. Si am luat f repede, adik sapt trecuta nu iesisem din casa decat pana la magazin jos, si joi am fost in mall, vineri dimineata deja nu mai puteam de dureri si tuse groaznica.
Angi am vazut pozele de la munte, ce sportivi sunteti, bravo. Ne gandeam sa o ducem si noi pe Ana pe partie dar nu aveam echipamente corespunzatoare si nu ne primeau, asta la Azuga, faceau ca trenu daca erai in blugi, nu te primeau. Asa ca data viitoare. Noi oricum ne dusesem la chef, nu ne-a dat prin cap sa ne pregatim si de partie.
Ank acum ti-a trecut sau tot racita esti? Baga niste aerosoli cu dexametazona sa vezi ce fresh esti, mie imi era frica sa fac pana mi-a zis pediatra ca nu e de speriat, oricum am pus 0,5 ml. Si a zis sa folosesc si la Ana cand vad ca se agraveaza o raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Ma bag si eu un pic in seama pe fuga.
Dastefa ma bucur mult ca sunteti bine si fara colici. De abia astept sa-ti vad printesa.
Dbunny multumim pt leacurile babesti. Dani ce mai face?
Lacramioara voi sunteti mai bine?
Maya nu am facut niciodata aerosoli si nici aparat nu am. Merge si pe principiul clasicului inhalant? Ma bucur ca te simti mai bine, eu tot racita sunt, d tusesc mai putin(da copt) si imi tot curge nasul. Mai nou aseara ma durea in gat asa ca ma intreb: o incepe o raceala noua?
Azi dimineata la noi a fost tare frig, asa ca am dus copchilul din dotare la gradi in brate, asa ca in plus acum ma doare si spatele si capul (de la ger).

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Maya se simte pe ton la tine ca te simti muuult mai bine. isi fac efectul medicamentele, ank cand ajungi si tu la medic?

lacrimioara stefy ia deja antibiotic asa-i? si cum de inca e asa rau?

ank Dani e bine slava domnului, mai imi vine cu cate-un muc din cant in cand, insa nu-l tine mult, e vioi tare, imi rupe oasele, mananca bine, doarme cat de cat bine si.a facut iluzii pt weekendul asta, doara doara ajungem la o statiune balneoclimaterica. si-a umflat manecutele si-a vrut sa faca baie cu ele, daca tot nu-i umflam piscina afara-n curte


eu iau o pastila de ibuprofen dimineata si una seara. ieri am stors 2 portocale, azi am cumparat portocale ecologice si-un kil de morcovi sa bem suc pe stomacul gol. ma simt si eu muuult mai bine. nu mai tusesc
pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Desi doctora a zis sa nu ies pana vineri din casa, am vazut soare fugi in parc si m-am pus iar pe o tuse ca la inceput, ma doare pieptul de atata tuse. Mai rau e ca tuseste si Ana, am bagat-o si pe ea pe aerosoli. Of de-as scapa odata, bine ca nu mai simt durerile alea de cap, muschi, burta toate ma dureau, acum sunt bine doar tusea asta a ramas. Iulia eu zic sa iei antibiotic daca a coborat, nici eu nu am facut febra cine stie ce dar mi-a zis dr ca de obicei cand coboara asa jos chiar daca e virala la inceput se complica netratata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Ana!

Va ofer o .... Mai scriu eu cand voi fi mai bine.... Aseara am zis ca mor.... Ma doare pieptul.... de la tuse... si febra.... Si cam acelasi tratament ca si Maya....

Stefy nu mai are febra, dar tuseste.... de mama focului.....

Mergi la inceput