Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Maya, adu-o in Ploiesti, am intrare acum la directoare si-ti pun o vorba buna, de-abia e si colega cu Calin, dar din toamna.
Vezi si tu cum dai din coate si incearca s-o bagi din toamna , nu vad ptr ce nu o baga la grupa mijlocie, de ex Calin n-a mai facut niciun an, dar il baga la grupa mijlocie din cauza varstei, cu toate ca nu ma deranja nici la grupa mica ptr ca oricum vreau sa-l dau la scoala la 8 ani fara cateva luni. Sa stii ca nu intotdeauna gradinita cu "pomul laudat" e cea mai buna, iti spun din experienta.
Si incepe de pe acum sa te interesezi, cu cat amani cu atat iti poate spune ca nu mai sunt locuri.

Ps: trotineta e intreaga, n-am asamblat-o eu cum trebuie, poate pun poze cand vine Marius.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Roxana-caprita are rinofaringita...mai face febra...dar sper ca suntem pe drumul cel bun...nurofen...eurespal si sinupret...pt sistemul imunital siropel cu propolis..vit.C si echinaceea

Ank-cum se simte Erika?mai tuseste?

mi-am luat compot de visine yami yami


Bamboletta 13+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Bambo, multa sanatate Antoniei.

Maya, ce magarie...

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri. Da Roxana, ai inteles bine, am fost "incaltata" iar sa strang bani, dar nu stiu ce sa iau, ca sunt 5 doamne, de varste diferite.... si ar trebui sa iau ceva cam la fel sa nu fie discutii.... Ma gandisem si eu la parfum, dar daca nu nimeresc pe gustul lor? Ma tot agit.... Sper sa ma descurc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
Multa sanatate Antoniei. Sper sa treaca repede.
Erica parca tuseste, da din joi in Paste, iam dat 3 ml de nurofen si vitamina C.
Roxana se strangeau bani pt 8 martie, da am zis mai devreme ca s-a renuntat la asta, asa ca....Bravos pt trotineta. Vrem poze. A mea ma tot bate la cap cu niste role, iar eu ma gandisem de Constantin si Elena tot la o trotineta, da mai e pana atunci...
Maya spor la cautat si-mi spui si mie dc ai pile pe undeva la alea de stat. La noi am intrebat, da inscrierile se fac undeva in aprilie-mai. Anul trecut au fost 8 locuri cu totul, da au intrat si cu pile pe langa.
Lacramioara da te-ai pricopsit cu cadoul.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Anka, m-am pricopsit bine.... Ies eu si din asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si va spun scurt ce am patit ieri ... Stefy se juca cu o matura in curtea cresei... si a iesit o "bunica" cu un copil care a vrut sa-i i-a matura, ea a ridicat-o la el... eu la 2 metri de ea si "bunica" o i-a si o loveste, ii aplica doua lovituri la spate, dar cat a putut de tare... Aseara s-a tot plans de dureri de spate.... Azi daca dau peste ea o mananc....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara da nebuna femeie...Ce treaba avea ea cu Stefi? Pai chiar daca stefi nu se plangea tot merita o sapuneala. Multam de cafea ca tare am nevoie.
restul fetelor pe unde umblati?
si va doresc o zi super.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:


A dat cineva in copilul tau Pai stergeam cu ea pe jos, cu ce ocazie sa-mi atinga ea copilul? Pai trenu-n gara face frumos fata de cum as fi facut eu. Daca te intalnesti cu aia, da-i omorul, daca vrei vin sa te ajut Trebuia de ieri sa-i dai, la cald, azi poate sa nu recunoasca, sa te faca si nebuna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Noi tot cu febra..tuse..muci..sper astazi sa nu mai faca febra altfel antibiotic scrie pe noi

Iulia-multe nebune mai exista as cauta-o si in gura de sarpe cum isi permite...chiar sa-l fi lovit Stefi cu matura pe copil tot nu avea dreptul sa dea in ea
dar tu ai fazut faza sau ti-a spus Stefi dupa...

o zi buna va doresc...in iasi e inourat si sta sa ploua...vreau primavara


Bamboletta 13+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Iulia stefy in primul rand du copilul la medic, poate are vreun hematom, poate-i scrantit ceva...obtine un certificat de la medic urgent! in al 2-lea rand fa o reclamatie la politie! Imi sare mustarul cand citesc asa ceva...

Bamboooo felicitari pt putic! tot asa frumoase ati ramas. Vad ca in unele poze nu poarta ochelari, cum sta treaba cu ochisorii?? pare rau cu rinofaringita aia nesimtita!

ank din joi in paste? sa va faceti bine si voi! da-i si lichide multe sa se hidrateze gatutul la ea..

Eu azi am fost sa-i iau haine de primavara...de la Kiabi nu mai iau veci. Ori is hainele de proasta calitate ori...ori...habar n-am! i-am luat in decembrie bluze cu gat marimea 5 ani. Ori a crescut al meu cat altii in 2 ani, ori hainele de la kiabi intra la spalat la greu.

Offtopic: stiti careva ceva ceai pt inainte de ciclu? ma umflu ca un balon(a se citi retin apa)

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput