Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata, va ofer o cafea calda sa va incalziti sufletul!. La noi iar ninge, mi s-a luat, poate incepe iar sa-mi curga apa in casa. Weekendul asta am fost in Bucuresti sa-mi cumpar din Ikea una alta, perdelute, chestioare pt bucatarie etc. Apoi prin Kiabi sa-i iau Anei hainute, in trei luni i-au ramas toate mici, a crescut brusc, imi pare rau de unele lucruri ca erau aproape noi si ii sunt scurte acum. Nu-i mai cumpar asa multe ca pana acum ca nu apuca sa le poarte si ma oftic. Sotul e cel mai fericit ca am realizat si eu ceea ce el imi spune de cand am nascut-o. Voi cum ati petrecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer si eu o fierbinte si ma duuuuc.... ca am o saptamana.....

Maya, un dulce pentru printesa.... ce asocieri face... Mai ce ii mai duce capusorul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

ca sa vina mai repede Primavara, ca la noi ninge tare rau.
Maya pi e mare apartamentul vostru nu gluma si l-ati luat bine, ca eu am dat pe garsomiera 20000, da noi ne-am calificat la banca pt 11000 (daca ne mai dadeau 2-3000ne luam si noi un apartament, da fara pile...un consiliewr juridic si un inginer atat au putut...si atunci eu aveam salariul mare pe cartea de munca, acum il am minim. Tare de tot Ana cu replicile. Si da si eu am realizat faza cu hainele acum vreun an, ca inainte toti banii se duceau pe cai verzi pe pereti (hainute si jucarii). Acu eu am noroc ca Erica e slaba si tot intra toate pe ea si macar i le dau prin casa. Problema mea sunt pantalonii:care-i vin ca lungime pica de pe ea si aia de trening chiar nu se pot regla
Lacramioara da tare fericita a fost stefy la gradi. Spor la treaba si multumim pt cafeluta.
Roxana da scurt mesaj. Nu e stilul tau, s-a intamplat ceva?
Dastefa cum e cu tunsoarea? Copilul meu are dezastru in cap ca nici nu vrea sa auda de asa ceva. Miruna e bibe? Sper sa nu mai faceti colici.
Mai mie mi-e tare dor de fetele care nu mai dau pe aici? Unde sunteti? Ce faceti?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am observat de vreo 4 zile asa ca-i miroase gurita, nu f puternic si nici urat, ciudat nu stiu cum sa explic. Si pe limba am obs o depunere albicioasa mai spre gat, nu in varf. Nu o deranjeaza cu nimic, adik zice ca nu o ustura, nu o mananca, nu-mi dau seama de la ce e. Azi vroiam s-o duc la pediatru dar la cum e afara nu ies din casa cu ea. Poate maine dupa amiaza. A fost si racita, azi nu a mai tusit deloc, sa fi avut ceva in gat, vreo infectie, am inteles ca si de la infectii le mai miroase gurita. De mancat baga ca de obicei, nu e problema la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Roxana, nu e inca gata partea aceea de blog, insa nici nu stiu cand va fii gata. Lipseste o mare parte intre varsta de 2 luni si cea de 3 ani Ma bucur ca-ti face placere sa citesti. Vad ca ai rabdare, nu gluma...
Maya, daca sotul nu are timp, incearca tu sa scrii ceva. Aduni de pe forum ce-a facut Ana de-a lungul timpului. Vad ca da multe replici haioase si e pacat sa nu le scrii undeva. Altfel, cu timpul le vei uita. Eu uit de pe o zi pe alta ce spune Iulia. Cel mai greu este sa incepi, apoi nici nu o sa iti dai seama cat de repede o sa "umpli" blogul. Spor
Iuliei ii miroase gurita de la giardia. Daca zici ca este si limba incarcata, poate se cere un exudat. O avea vreo candidoza, ceva.

Noi am dus-o sambata pe Iulia la mamaie Nuti (adica mama mea) si am lasat-o acolo peste noapte. Noi am fost seara la discoteca. Am fost la o discoteca cu muzica din anii 80. Si toata lumea de-acolo era cam de varsta noastra. Poate ca de-asta ne-am si simtit asa bine. Am dansat pana aproape de plecare. I-am si spus lui Mircea in timp ce dansam: "Ce tanara ma simt..." Dupa doua minute imi raspunde si el: "Sa stii ca ai dreptate".
Am vazut acolo foarte multe fete de varsta apropiata cu a noastra venite neinsotite, adica veneau cate 2~3 fete impreuna, fara sa aiba vreun insotitor. Mi-a parut rau de ele, insa unele aratau atat de rau, saracele... Am vazut si fete venite acolo "la servici", fete care, vorba lui Mircea, "nici nu se nascusera pe vremea cand muzica asta facea furori in discoteci".
Noi insa ne-am distrat foarte bine, am ras foarte mult. Chiar imi pare rau ca nu am avut un aparat foto la noi.
Am plecat de-acolo la 2 jumate noaptea. Si profitand de faptul ca Iulia nu era acasa, am dormit pana la 10 dimineata... aaahhh, ce bine a fost...
Dupa ce ne-am dezmeticit noi dimineata, am sunat la mama sa vedem ce face Iulia si sa ii spunem ca venim sa o luam. Insa mama mi-a zis ca nu mi-o da, ca deja au stabilit programul pentru ziua respectiva, ca o sa manance la ea si o sa doarma de pranz la ea.
Dupa aflarea acestei vesti, stateam amandoi pe canapea si ne uitam unul la altul intrebandu-ne ce sa facem. Nu eram obisnuiti sa stam fara Iulia si practic nu aveam incarcare. Mircea a hotarat apoi ca nu e cazul sa mai gatesc, ca ma scoate la o pizza.
La restaurantul unde am mancat pizza aveau baloane umflate cu heliu. Am luat si noi unul pentru Iulia. Dupa-amiaza la 6 am fost sa o luam acasa. Dormise 3 ore la pranz, lucru neobisnuit pentru ea. A fost tare incantata de balon. Cand am plecat cu ea, i-am legat balonul de mana sa nu il scape pe-afara ca ramanea fara el. Si tocmai bine, ca atunci cand a bagat-o Mircea in masina, nu stiu cum i s-a desfacut funda de la balon si a zburat balonul. A fost o drama... A plans cu niste lacrimi maaaari... Am fugit repede la restaurant sa mai cerem un balon. Domnul de acolo a fost atat de dragut, incat i-a dat doua baloane. Insa Iulia a ramas de atunci maraita si asa a tinut-o toata seara. Cand am dus-o la nani, legasera baloanele de un batz, pusese batzul pe jos si baloanele stateau in sus frumoase. Cand ne treziram de dimineata, baloanele "dormeau" pe covor. Nu stiu de ce nu mai "zburau". Mi s-au parut si un picut mai mici decat le lasasem aseara.

Acum din nou la servici...
Va pup

PS: Ank, si mie mi-e dor de fetele lipsa...


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Uitai sa va spun:
Dupa ce veni bona, eu ma pregeateam sa plec la servici. Iulia ii cere bonei sa ii deseneze o inima ca sa o decupeze cu foarfeca. Desena tanti o inima pe o hartie rosie, apoi Iulia veni cu ea la mine. Incepu sa decupeze si imi spune:
"Mami, decupez o inima ca sa ti-o dau tie"
Eu: "Pai de ce, mami?"
Iulia: "Findca te iubesc"
Eu: "Iulia, asta este cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care mi-a facut-o cineva vreodata"
Iulia, foarte atenta in continuare la foarfeca cu care decupa: "Serios?"


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

angi-ce fain c ati iewsit la o discoteca!!!!vreau si eu
n-am mai fost de 100 ani
ma bucur ca te-a facut sa te simti mai tanara

Daria a fost tare cumintica la tuns
si a iesit destul de dragut

noi am avut ieri o multime de oaspeti
fiecare a considerat ca a trecut destul de la nasterea Mirunei ,ne-am mai acomodat si ca e timpil sa o vada
noroc ca Miruna a fost tare cumintica
si a primit in dar hainute dar pe care nu le va purta probabil niciodata...ca deja are mai multe decat as apuca eu sa o imbrac

fug ca s-a trezit Daria


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Anka, a fost tare fericita, ca nu puteam sa o mai iau acasa...

Maya, si de la raceala se poate incarca limbuta. Si daca e incarcata, miroase gurita... Poti sa o stergi cu un tifon cu bandijonaj bucal... Tifonul fiind mai aspru, curata si vezi daca se mai aseaza... Daca apare iar poate fi candida sau... Dar candida ar trebui sa o deranjeze... Multa sanatate printesei.

Angi, ce frumos v-ati distrat. Si Stefy sufera cand pierde ceva, pot sa ii dau eu zece la fel, ca nu mai e la fel...
Dar ce replici...

dastefa, si la noi la prima intalnire cu coafeza a fost cu emotii, dar apoi a cerut ea sa mearga, acum insa i s-a pus pata si vrea parul lung... Ca nepoata mea, care are codite... dar care are 10 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si va doresc o zi frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Hai la cafea toata lumea!
Angi tare fain ca ati iesit la disco, eu trebuia sa ies joi, s-a oferit sotul sa stea cu Ana si eu sa ies intr-un club cantau live Vita de Vie, numai ca nu am mai avut cu cine sa plec, prietenii care trebuiau sa ma insoteasca au avut niste probleme si singura nu mi-a venit sa ma duc. M-as fi plictisit sa nu am cu cine schimba o vorba. Data viitoare.
Iulia ma gandisem si eu la candidoza, dar ar fi trebuit s-o jeneze cumva, ea nu simte nimic. O fi de la gat, a tot tusit, ieri deloc, sa vedem azi. Daca nu mai tuseste si nu ii mai miroase gurita inseamna ca a avut vreo infectie in gat.
Angi o sa-i mai repet coproparazitologicul dar nu da niciun semn ca ar avea giardia, acum nu se stie, sa vedem la analize.
Ai vostri cat au inaltime? Ana are 97 cm, am reusit s-o masor klumea, fara sa se mai bataie. De obicei nu-i place si o masuram asa in zbor, dar nu iesea de doua ori la fel, de data asta a stat nemiscata. Si la kg are 15 fix, nu a mai luat.

Mergi la inceput