La multi ani! Fulguleti de nov-dec 2006 (227)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Un site interesant pentru lucrul cu fulguletii... unele nu mai sunt pentru ei deja.... http://www.dltk-holidays.com/winter/crafts-other.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

iarna din canada s-a mutat in romania. noi nu avem pic de zapada si mai e si cald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La Iasi e Polul frigului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Roxana!

Va ofer o fierbinte de tot.... e jale ce-i afara... Am inghetat bocna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

A iesit dastefa din spital, sunt bine, toti patru la casuta lor, dar deocamdata nu are net... Daria a reactionat bine iar Miruna daca papa bine e ok....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Sambata fuseram la teatru, la "Aladin si lampa fermecata" apoi in parc. Fost o zi asa frumoasa.. apoi vestea cu bb bolnavior.. nu stiu cum s-o rezolva, dar stiu sigur ca nu putem sta si nu face nimic..

Ieri cica sa stam mai la caldurica.. dar n-a fost chip, tot si-au facut norma de plimbare/joaca in parc.

G e un pezevenghi sadea.. i-a tras cu markerul o dunga pe haina alba a lui tati. Il cert, ii spun ca sunt suparata c-a stricat haina, blabla. G uitandu-se gales la mine si cu-n zambet fermecator imi zice alintat:
- Maine n-o sa mai fac!


Mamaana, uau iarna in Ca fara zapada.

Lacramioara.. prea dificila intrebare pt ora asta matinala. Poate minciuna este ceva "gandit", "cu intentie".. Nu cred in "zis din greseala".. ai crezut in ceea ce ai spus la un moment dat si apoi s-a dovedit ca-i altfel; asta este.. se mai intampla. Nu suntem ghicitori/vrajitori sa le stim/prevedem pe toate. Nu le stim pe toate. Mai si gresim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza!!!
Scot si eu nasul putin pe forum ca pe afara nu am avut tupeul de vineri.
Ah, ba da, mint! Sambata am dat o fuga pe la Zara sa cumpar ceva pt o prietena gravidutza (imi plac mult articolele pt gravide de la Zara). Ma gandeam ca la reduceri e chiar ok... Offf, o camasa pt gravide, frumoasa ce-i drept, bumbac 100%, eleganta, ...189 Ron redusa! Pret initial 350 Ron. Astea se cheama reduceri in Romania!
In rest...toata lumea in casa, la caldurica. Lacramioara zici ca -24grade!!! Eu una m-am oripilat azi dimineata cand am vazut termometrul de la bordul masinii -16. Nu mai zic nimic.
Si Rares tot cu tuse si cu muci. fara febra. fara gradi pt cateva zile
.
Dandusa, noi n-avem prieteni imaginari...si nici io n-am avut la viata mea. dar povestesti asa de frumos de parca as vrea sa fi avut!!!
Donia, nici vorba de imbracat singur! Ah, ba da, cand ii dau pantalonii jos sa-l pun pe olita, intr-o incercare perpetua de al face sa stea...el imediat si-i pune la loc...
Ruxandra, brrrrr, m-ai facut sa dau o raita prin toata casa inspectand rafturile unde avem medicamente...sunt cel mai sus puse...nu cred ca-l apuca prea curand pofta de escaladari...
.
Io cica tre sa dau un test la mate pe la sf. lui februarie. Algebra!
Nivel pana la reprezentarea grafica a functiilor! fiindca mintile luminate de la holdingul de care tinem au probabil o viziune apocaliptica asupra a ceea ce se va intampla in anii urmatori si probabil preconizeaza o viata fara calculatoare...
io ma gandesc la partea roza a lucrurilor...imi reamintesc sistemele de ecuatii, polinoame, radicali si functii ca deh...prevad ca fii-mio o sa ajunga foarte repede la chestii de astea, iar ma-sa tre sa fie pregatita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

danutz azi dimineata erau -27 de grade. abia respiram pana la taxi, bona mea a venit cu tramvaiul, a stat in statie 15 minute, nu se incalzise nici dupa 30min de stat in casa la caldura. e cumplit.
dani sta in casa pe vremea asta, desi ieri bazaia sa iasa pe afara. dar, iar are muci si azi dimineata iar s-a plans de durere in ureche. ceva nu e in regula deloc cu pustiul meu, am senzatia ca, desi timpanometria a iesit perfect si in ureche nu se mai vedea nimic, otita, dupa 7 zile de antibiotic, tot nu trecuse complet. si cred ca acum iar a revenit. maine mergem iar la ORL sa vedem care-i treaba. mai nasol e ca a luat cedax, la zinnat si augumentin e alergic, sper sa mai existe si alte antibiotice care sa aiba efect la otita.

stiu ca propusese cineva, sorry, nu mai tin minte cine, la un moment dat, sa povestim de progresele fulguletilor. eu, din pacate, nu prea am ce sa povestesc. adica, de cand ne-am lasat de gradi cam stagnam. bine, vocabularul i se imbogateste pe zi ce trece, dar cam atat. nema poezii, nema desene, stickere sau diverse activitati. a! face gimnastica toata ziua si facturi si taie chitante si alte "chestii" ce tin de serviciul lui. are laptop, primit cadou, pe care nu avem voie sa umblam, deoarece acolo sunt facturile lui si chestiile pentru servici. si pleaca cu laptopul prin casa, se duce la munca, apoi vine cu bani si se duce la magazin si cumpara fructe si paine si apa. dar cam atat. inca e doar doritor de topaiala, topaiala si inca un picutz de topaiala. cateodata isi mai aduce aminte de jucarii, carti si alte cele, dar destul de rar. prieteni imaginari nu are, nici eu nu tin minte sa fi avut.

no, cam atat de la noi. va pupam pe toatele.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb






Mamaana, uau iarna in Ca fara zapada.




si a plouat atat de mult asta noapte ca balteste apa in backyard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Pe fuga caci iar sunt cu treaba la serviciu, iar acasa, cand sunt libera, dorm :).
Am fost la teatru, la spectacolul "Printesa Crizantema". Recomand fetelor din Bucuresti, sa mergeti la Muzeul Taranului Roman (la club de fapt; detalii gasiti pe site-ul paiataparty). Sunt spectacole in fiecare sambata dimineata. Nu dureaza mai mult de 40 min, cat sa nu se plictiseasca cei mici; spectacolele sunt interesante si educative. Iar la final copiii pot pune mana pe marionete. Asta le-a placut tare mult bursucilor.
Bursucii sunt bine, putintel mucosi cei mai mici. Se bucura de zapada si de sanius si asteapta cu nerabdare sa plecam in vacanta.


Mergi la inceput