Fulgusori de nov-dec 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25

RamoC, o sa ne lipsesti de pe forum, mamaaaaaa o luna fara forum??!!!, rezisti?


o luna fara forum....8 luni fara sot....mai nou fara paine si dulciuri , nush ce am anul asta de ma pedepsesc asa singura . Oricum se zice ca suma viciilor este constanta..asa ca cine stie de ce m-oi apuca sa suplinesc atatea lipsuri (bine ar fi de sport, dar nu prea cred ).

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI




Ioiiiii, ce nebuna esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

nu a dat nimeni glicerina la copil sa-mi zica si mie, ca eu am uitat cum a zis pediatra ca se da, inainte sau dupa masa...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

nu a dat nimeni glicerina la copil sa-mi zica si mie, ca eu am uitat cum a zis pediatra ca se da, inainte sau dupa masa...

Se da dupa masa, cu degetul pe limbuta si pe peretii guritei ca sa se duca resturile de laptic care in contact cu saliva pot sa duca la candida.
Eu i-am dat doar de vreo 3 ori la inceput si apoi m-am plictisit, ma mai uit din cind in cind sa vad daca are pete albe in interiorul guritei si o controleaza si dr. cind o vede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monisu, io trecusem deja fetili Alinus si Betty,ca mai mult dimineata stau pe forum, perioada de la amiaza nu prea am timp.. si acum vad ca a mai modificat si a mai aranjat mumos DianaR listuta..deci stai fara griji!

Ionela imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin toate astea cu tatal tau, mai ales ca povesteai de el ce om bun era inainte de a-l lovi boala..

Avalon, si mie imi spusese doctorita de glicerina cu nistatin, da nu mi-a zis cand, daca e inainte sau dupa..Teoretic ma gandesc ca e bine dupa masa sa stergem limbuta la bebei, ca sa mai ramana putin pe acolo solutia sa mai trateze limbuta..zic eu..Eu cam asa fac, desi o fac foooarte foarte rar, ca acum are limbuta curata, si nu vad motiv sa o stresez inutil pe rechinasa..

RamonaC poate gasesti o solutie sa ne poti scrie si de acasa, sau daca iti prieste mai bine la mami tau, si sincer cred ca si eu as proceda la fel, m-as muta unde imi e mai bine.., poate totusi te abonezi acolo la net!Vezi tu..mai sunt si variantele cu net de pe abonamentul de telefon cumva..habar nu am ca nu prea ma pricep la astea..poate vin fetele cu solutii..

Dymomo,macar il tine satul papica asta noua pe micut? e linistit?

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebebebe spune:

buna fetele!bine v-am regasit.Am vrut sa scriu la fulgusori si nu am reusit sa gasesc forumul.Noroc ca una din voi mi-a dat link si asa v-am gasit.
Am scris povestea nasterii.Nu a fost prea greu si recuperarea a fost rapida.Acum scriu cu o mana ca sunt cu asta mic in brate.Deja l-am invatat in brate.Are nopti cand se trezeste la 3-4 ore si nopti cand ne tine treji toata noaptea.Nu prea e urlator si din fericire bea la san.L a bilantul de o luna avea 1.5kg puse pe el hranit exclusiv la san.Suge cam la 2 ore si ii dau Infacol seara.Am avut o iritatie urata pe burtica in primele saptamani, dar a trecut.Acum ave niste bubite pe fata, dar doctorul a zis sa nu dam cu nimic...Cam atat de la noi...Pupici, Rebe si Niky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Asaaaaa
Deci buna dimineata
Fi-mea doarme de la 10 juma, am dormit si eu putin si acu recuperez repede ca vad ca deja scirtiie. Nu m-ammai uitat aseara la Dexter, am vazut un episod si 10 minute din Lie to me dupa care am avut de plimbat copil pina pe la 2.
Am retinut repede repede urmatoarele:
Betty moamaaaa ce poze ne-ai aratat
Lavinia mulgi 100 ml dupa ce papa bb? A mea maninca doar un sin si dupa ce a terminat nu mai iese nika de acolo. Pe al doilea nici nu i-l dau avind in vedere ca nu mai cere ca altfel nu adun nimic pina la masa urmatoare
Alinus nici fi-mea nu sta pe burta. Adica sta, dar nu ridica cum trebuie capul si urla infernal, zici ca o pui pe carbuni incinsi. Eu ma gindesc ca avind ea probleme cu burtica poate d-aia face asa. La Iulianul lui Monisse vede ca frumos stie sa stea
RamoC in ce oras te muti? O luna fara forum? Pai cred ca iti trebuie un viciu mai serios ca sa le inlocuiesti pe toate cele la care renunti ? Glumesc Da' cu tati cum vorbesti atita timp fara net?
Ionela felicitari pt botez, ce cuminte a fost Mihnea. Iti doresti si eu sa-ti gasesti linistea
Eu o astept si pe Camy cu povesti si poze de la botez
Noi il facem pe 14, dar n-am rezervat nimic inca. Poate nu mai gasesc ca e si Valentine's Day
Dymomo pt puiul tau sa se faca bine. Esti tare puternica
crlp a crescut bine bb. Cum mai e situatia cu tati?
Trimit ca sint chemata cu ragete de leu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

merci, laurairina, rebebebe!

dankuta, nu am mai folosit pana acum, de aia nu stiu... se da pt pete albe pe limbuta si tocmai am observat la ai mei...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebebebe spune:

Pentru listuta datele sunt:

23.12.2009 Nicholas Samuel,39s si 5 zile, 3.560 kg, 51cm, apgar9,nastere naturala, de rebebebe(DN 24.06.1981)

Si la mamici in actiune

rebebe-1.54m, inainte de sarcina 52 kg.La sfarsitul sarcinii 65.5kg, acum la o luna dupa sarcina 54.8kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

buna ziua fetele.va salut tot de la calc imens
Priviti aici cum www.youtube.com/watch?v=zhMrTi_XjsU" target="_blank">ne distram noi doua.....asta ca tot suntem singure acasa....pacat ca m-am trezit sa o filmez cand era deja satula de ras

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

merci, laurairina, rebebebe!

dankuta, nu am mai folosit pana acum, de aia nu stiu... se da pt pete albe pe limbuta si tocmai am observat la ai mei...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)


Ava, noi am mai avut 'dispute' mici pe aici legate de glicerina. Mai zic odata cum am judecat eu: daca doctorul mi-a spus ca e candida doar daca are punctulete albe pe interiorul obrajilor si pe gingii, si daca limba ramane vesnic alba si incarcata -> eu am tras concluzia ca nu e cazul de sters cu nimic, pentru ca dupa supt are limbutza putin alba, dar pana la urmatorul supt se curata. Si atunci nu am vazut rostul glicerinei, cu atat mai putin al antimicoticului (nistatin-ul).

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput