Fulgusori de nov-dec 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

mamicile, cand se da in gurita la bebe glicerina cu nistadin, inainte sau dupa masa?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de Emil-Gabriel si Dragos-Mihai (6 noiembrie 2009)


De ce trebuie sa le dam glicerina cu nistadin? Mie mi-a spus neonatoloaga sa ii pun niste glicerina boraxata pe un tifon si sa ii curat gurita din cand in cand dar nu in fiecare zi. Cred ca s-a intamplat cam odata la 3 saptamani.


Pai, sa stii ca imediat dupa postul Craciunului ma apuc de munca. Doar doar s-o prinde natural de data asta, fara sa fie nevoie sa mai umblu pe la doctori luni/ani de zile.



Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 4 sapatamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=12-sti6nAwc" target="_blank"> Varul Zbuciumix ii face baita verisoarei Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna ziua

Mi-a fost dor de voi ( sper ca si voua de noi). Noi trei suntem bine ( Mihnea si ai lui parinti) Am lipsit zilele astea din cauza de vaccin( joi), botez si musafiri ( de vineri pana duminica) apoi oboseala si tata agitat( pentru cine mai tine minte, tatal meu e grav bolnav).
Intru azi oarecum linistita dupa una dintre cele mai cumplite nopti de care am avut parte. Nu am puterea sa povestesc, tot ce pot spune e ca in acest moment tata este internat, sau in curs de internare. Sper ca DD sa hotarasca ce e mai bine pentru toti. Noaptea aceasta am oscilat intre teama, disperare, plansete, mila... 1000 de intrebari fara raspuns. Sper din suflet sa nu mai traiesc asta. Saracul Mihnea a dormit si el agitat din cauza mea cred ( dar poate si a galagiei, desi el doarme bine in zgomot). Acum doarme cumintel in patut. Zambeste in somn... si eu il privesc incercand sa ma incarc cu energie pozitiva
Am reusit sa va citesc, e drept ca pe diagonala, zilele astea... acum am uitat tot. E drept ca nu stiu nici cum ma cheama pe mine. Nu-i problema, de acum ne linistim. Macar cateva zile va fi liniste in casa.
Imi pare rau ca va incarc cu tampeniile mele,simteam nevoia sa vb despre ce s-a intamplat... si mai ales sa spun ca sunt optimista si ca vomfi bine... ca poate asa cred si eu mai usor.

"Va pup pe toate fara exceptie" ( nu mai stiu cine a spus asta, dar sper sa-mi fie permis sa copii)




Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ionela welcome back! Imi era dor de tine!

Update la kg mele...54,5

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ionelo imi pare tare rau pentru tatal tau, pupici si multa putere.
Noi suntem bine, am fost din nou la dr si continuam pana luni cu o lingurita si jumatate de carnita in supa de morcov si apoi in mucilagiu de orez. Dupa asta vom papa un produs care se cheama neokate(cred ca asa se scrie) si care e doar 270 de ron cutia, dupa care speram si noi la lapte.
Si noi am fol apa de la Humana si se pare ca nu ne-a priit pt ca am ajuns la un numar f mare de scaune si ulterior aceste probleme. Asa ca ... dupa dr cea mai sfanta apa de la robinet fiarta de doua ori si racita.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No, am mai aranjat listuta. Daca ii prea lunga sau nu va place am varianta initiala salvata.

Lavi, update abia de luni intr-o saptamana.

Ionela, bine ai revenit si sa-ti traisca micul crestin!

Dynomomo, multa sanatate, sa va reveniti odata, "doar" atat costa?




Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dymomo, tare am sperat sa aduci vesti ca s-a terminat ce a fost mai greu. Dar eu inca sper sa ne anunti asta cat mai curand. E "foarte ieftin" acel produs. Sper din suflet sa mearga macar cu el.

Dymomo, Lavi, Diana


Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

IONELA

DYMOMO...Doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25

RamoC, o sa ne lipsesti de pe forum, mamaaaaaa o luna fara forum??!!!, rezisti?


o luna fara forum....8 luni fara sot....mai nou fara paine si dulciuri , nush ce am anul asta de ma pedepsesc asa singura . Oricum se zice ca suma viciilor este constanta..asa ca cine stie de ce m-oi apuca sa suplinesc atatea lipsuri (bine ar fi de sport, dar nu prea cred ).

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

cereati unele dintre voi, zilel trecute, poze de la botez. Sunt la semnatura


Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ionela mi-a fost foarte dor de voi,ma gandeam ca nu v-ati refacut inca dupa botez si cand colo voi aveati probleme .Imi pare rau ca ati trecut prin clipe grele cu tatal tau ,nici nu stiu ce da zic ,sa speram ca vor disparea crizele.
Ma bucur ca Mihnea si voi sunteti bine ,sanatosi ,iar tu optimista .


Dymomo sper sa isi revina micutul cat mai repede.Curaj,da?

Lalu poate de acum incolo te va lasa frumoasa ta fetita mai mult la taclale cu noi.

RamonaC abia astept sa vii de la consultatia de la pediatru sa te vad o data linistita.Imi pare rau ca dispari o luna de pe forum ,dar cred ca e spre binele vostru sa stati departe de acritura aia soacra-ta.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput