Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *53*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dupa amiaza, dovlecei si mamici de dovlecei=dovlecute!
Se vede ca noi alea care ne petrecutaram aseara am ajuns mai tarziu azi in spatiul virtual.

Ma cam dor degetele de la tastarnita de aseara, asa ca o sa incerc sa fiu scurta.

Vazut si admirat tare pozici cu Dana noastra draga si Anuta finuta. Eu ma uit in pozele tale, draga Dana, ca in revistele cu fotomodele.

Vazut si blogul Nelei si admirat ravas de dragoste pentru fetita. Tare dulce. Asa, deci! Sunteti singure acasa? Si nu dati si voi petrecere in pijamale?

Raluk, Multumesc mult pentru reteta de lapte de migdale. Eu am incercat la masina de facut lapte de soia si nu iese bine. O sa incerc si manual. Imi pare rau sa aud ca Alexutul e tot necajit si agitatut. Eu zic sa-i pui sa asculte un www.youtube.com/watch?v=p3bUkvhGTTQ" target="_blank"> Cantec. Cu dedicatie si pupic de la nazdravanii mei.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

felicitam si noi pe monique, raluca si mariana pentru puiutii sarbatoriti!!

Techila - rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

pup fetele,

care ma ajutati va rog cu indicatii despre cum sa port slingul asta, BB nu vrea s astea in el deloc, se frichineste se agita si incepe sa urle, il scot si e pace

multumesc

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze NOI cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Liliac eu stiam ca bananele sunt foarte bune pt bebei, iata:
http://www.wholesomebabyfood.com/bananababyfoodrecipes.html

Ma duc ma ma pregatesc sa ma aventurez cu masina prin nameti.

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)

Ah, Monique, ce dragalasa esti tu numai ca eu stiam ca nu e tocmai buna, drept dovada fii-mea mi-a aceptat-o tarziu dupa 1 an ca de cum papa un pic, cum se umplea de bubite ca are fond puternic alergic. Cred ca am ramas eu c-o pasarica-n colivie
Mult succes prin nameti! Aici e jale mare si daca s-a plans consortul care nu se duce nici pana la colt fara masina, tind sa cred ca-i vacarm!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

La multi ani tuturor puiutilor sarbatoriti azi!

Multumesc fetelor pt. explicatii. Am inteles: bag fructul la storcator, iar ce iese pun in tifon si strecor iar la bebe ii dau fix zeama care trece de tifon :)


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Liliana, multumesc pentru carte. Are idei dragute si am incercat deja cateva pe nazdravanul meu mic si i-a placut. A fost incantat. Ce fac comorile tale azi?

Crocodana, din nefericire nu am pe nimeni sa ma ajute cu baietii. Vin bunicile cate o saptamana-doua cand pot si in rest sotul si cu mine facem cu randul. Iti dai seama ce productivitatea muncii am. Totusi, imi dau seama ca am o sansa fantastica sa pot lucra si sa am grija de copii in acelasi timp si incerc sa nu ma plang.
In ceea ce priveste alegerea ta, tu stii cel mai bine cat efort si ce alte implicatii ar avea sa te intorci la studii in perioada asta. Faptul ca stii sa o pui pe Ama pe primul loc dovedeste ca esti o mamica pana in suflet, asa cum trebuie.
Daca ti se pare o oferta foarte buna, nu exista o varianta de compromis? Nu poti incerca sa te inscrii si dupa aia sa faci intrerupere de studii? In ce domeniu e?

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

astazi de dimineata l-am admirat pe dragutul Simon..multumim frumos, Mami Diana pentru poze!

Monikus ufff..sper ca toti cei dragi sunt sanatosi! asta este tot ce conteaza!

Techila tu esti o super mamitza!cum te descurci cu amandoi.. sa se insanatoseasca repede sotzul!
si zici ca bebe cu falci s-a intors pe burtica..foarte frumos!

Bia..eu te cu drag si iti multumesc; cred sincer ca sunt doar fotogenica..pe strada nu intorc barbatii capul dupa mine si nici nu sunt fluierata (nu ca mi-as dori..ziceam numai asa..zilele trecute au aruncat niste pusti de generala cu bulgari de zapada dupa mine..asta ca sa vedeti ce categorie de barbati atrag)

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

http://parenting.infospeed.ro/

Magda si Rares (25.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979


Multumesc fetelor pt. explicatii. Am inteles: bag fructul la storcator, iar ce iese pun in tifon si strecor iar la bebe ii dau fix zeama care trece de tifon :)


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent


Mai, cam le-ai amestecat dar...merge si-asa. Deci la storcator iese direct zeama pe care i-o dai puiului. Daca nu ai, dai pe razatoare si apoi storci prin tifon.
Hai ca-ai fost simpatica rau.

techilo asa carevasazica, duci si flacaii la masaj...sau la nasa! Am inteles acum strategia de strategie!

Danuta sa stii ca si eu am buchisit-o prima data cand o aveam pe Andra mai mica si era super pentru idei. V-am spus, de la 1 an...pana la 4 ani...va mai trimit cate-un volum nu toate deodata ca sa nu ma luati la fugareala.
De venit la Cluj...ooooo ce vis frumos ar fi. Eu umblam teleleu cand eram prin facultate. Am batut juma de tara cu cortu'n spate. Acum sunt o duoamna si nu-mi mai permit sa plec decat in masina si cocotata pe tocuri Dar sa vedem cum ne organizam si cine stie ce haiduceala ne apuca?! Deocamdata nici Dunarea n-o traversam.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Fetelor,

Mai nou ne-am smecherit (a se vedea Mihnea).
Atunci cand nu-si scoate cu mana suzeta,o scuipa si ce credeti...isi baga pumnul in gura.Incerc eu sa-i bag suzeta inapoi,dar el iar smecher,o scoate .Cu asta ne ocupam mai nou timpul...
Mai grav e ca si-a bagat aseara mana de i-a venit lapticul inapoi...sper sa-i treaca ideea asta.
Acum l-am mutat in patutul lui (ca mai nou s-a mutat cu mine in pat ) si se cearta cu maimutoii de la carusel,buna investitie,credeti-ma!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput