Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *53*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Buna dimineata si de la noi...cam pe la pranz, ce-i drept!

cor
La multe lunite sarbatoritilor nostri de astazi:
Stefanut bb de Raluca_U
Andreea bb de Monique
Ana-Maria bb de mariaana
Sofia Bucovineanca
Va crestetele cu mare drag si va doresc sanatate!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Danuta cum au evoluat cojitele printesei noastre?? Am vazut si io pozicile si...nu se poate, de ce arati atat de bine??? Tunsoarea-ti vine ffff bine, esti tanara si frumoasa, fotograful are mana buna, ce sa mai comentez. Va cu mare drag pe suflete si ma duc sa trag un bocet
vai, m-a apucat dorul de gradina botanica de la Cluj si de imaginea aia mirifica a orasului care se vede din turn. Uof!

techila Multa sanatate taticului de bebe cu falci si bebe cu ochi. Si tie...relaxare maxima. Auzi, dar cu cine lasi baietii cat esti plecata?? Sau au evoluat si n-au nevoie de "supraveghetor" se au unul pe altul?

Danuta1979 Mai, ai grija cu banana. Eu stiu ca se da mai tarzior pentru ca este factor puternic alergen. Sucul se obtine la storcator sau pe razatoarea de sticla si apoi pui in tifon si scurgi. Zeama obtinuta papa bebe, resturile..papa mama

Pai daca ai vostri-s grasi la aproape 7 kile la 4 luni...al meu e deja obez. Dar zau ca arata bine si nici macar nu-i lungan. Dar daca copilul nu are probleme cu scaunele, ia bine in greutate, papa corespunzator laptic, de ce tineti musai sa-i diversificati la 4 luni?? Am si eu un pitic.

Ma duc sa mai citesc din urma...sa mai aduc completari

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

baiatul meu intra la contorsionisti in mod cert! cum se tot straduieste el sa se intoarca ajunge in niste pozitii tare ciudate! si ii si iese intoarcerea... cateodata


la multi ani puiutilor de azi! muuuuuuuulta sanatate sa aveti!

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

BANC

During a recent password audit in a company - it was found that a person was using the following password: MickieMinniePlutoHueyLouieDeweyDonaldGoofySacramento.

When asked why such a long password - she said she was told it had to be 8 characters and include at least one capital...

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre


Bai, e super-tare!!!



Vai, am avut si eu niste specimene de-astea de trebuiau sa-si puna o parola cf unui algoritm cu majuscula, minuscula, cifre si caracter special. Mai, primele mai erau cum mai erau dar caracterul special trebuia facut cu shift apasat+ cifrele de sus!!! Ma treceau transpiratiile explicand, ieseam pe usa si ma sunau pe drum: auziti dar nu-mi mai ramane shiftul apasat !!! Atunci ma apucau dilemele: sa-mi tai venele sau sa le las sa creasca???


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Hepilica tocmai am vazut pe hotnews a maine la ora 11.30 o sa fie o discutie in direct cu dr nostru (Dragos Albu).



Danuta1979 sucurile s pot face la sorcatorul de fructe, eu nu prea inteleg cum vine sucul de banana. Eu i-am dat atat Teodorei cat si Andreei banana si a fost OK dar sub forma de piure dupa ce au trecut cateva saptamanai de la introducerea sucurilor. Sa fi atenta cu biscuitii simpli ca sunt din grau si contin glute si nu e OK, a mai fost dicuatia asta pe forum.


Liliac eu stiam ca bananele sunt foarte bune pt bebei, iata:
http://www.wholesomebabyfood.com/bananababyfoodrecipes.html



Ma duc ma ma pregatesc sa ma aventurez cu masina prin nameti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Liliacule ce frumos ai spus tu ca ne saruti cu mare drag pe suflete
acum citesc carticica de la tine..mai am vreo 15 pagini..este minunata!!! atatea idei! deja mi-am notat undeva sa cumpar hartie colorata, carton (o sa-l folosesc in loc de capace de plastic..il invelesc cu hartie colorata)..acum ana doarme, dar i-am desenat pe o hartie A4 o figura zambareata, am colorat-o (buzele, ochii) si ma invart nerabdatoare pe langa copila..abia astept sa i-o prezint
pentru cruste...sa stii ca am dat-o pana la urma cu crema cu acid salicilic..fix de 2 ori! si am scapat de ele! are caputul curat, curat! am lasat-o cu crema 20 min si apoi am periat-o..se dezlipeau crustele intr-o veselie;

tare s-ar bucura sufletelul meu sa-l plimbe pe-al tau in gradina botanica din Cluj..cu mare drag, daca veti ajunge vreodata aici

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Vai, am avut si eu niste specimene de-astea de trebuiau sa-si puna o parola cf unui algoritm cu majuscula, minuscula, cifre si caracter special. Mai, primele mai erau cum mai erau dar caracterul special trebuia facut cu shift apasat+ cifrele de sus!!! Ma treceau transpiratiile explicand, ieseam pe usa si ma sunau pe drum: auziti dar nu-mi mai ramane shiftul apasat !!! Atunci ma apucau dilemele: sa-mi tai venele sau sa le las sa creasca???




apropos.. ai trimis vreo carticica pe mailul comun? ia sa verifichez

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Stefanut, Andreea, Ana Maria, Sofia..sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si buni!

pupici si la mamici!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mai gagicelor...am itat sa ma laud...aseara cand m-am dus la pui in camera era bebe cu falci foarte mandru intors pe burta
madam liliaca, in rarele ocazii cand nu merg cu mine ii las la nasi care stau f aproape de noi. asa o sa fac diseara cand ma duc la masaj

Techila - rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

La multe lunite si multa sanatate puiutilor care-si aniverseaza astazi ziua:

Stefanut ,Andreea si Ana-Maria

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput