INSEMINARE 59

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. eu nu ma lamuresc. dc pregnylul de 5000 ui se elimina cate 1000 ui/zi,deci in 5 zile,ovitrelle care e sora lui -de 6500 ui, de ce se elimina in 10 zile?de ce nu se elimina cate 1000/zi? indi unde esti?stiu ca ti-a iesit testul pozitiv foarte devreme..in a cata zi?pusesei niste poze atunci, in evolutie cu testele sau ma insel? vreau din nou sa le vadeu sunt in a 10 -a zi de la ovitrelle, l-am facut duminica seara..am o linie slab pozitiva.dc ar fi sa fie de la ovitrelle ,ar insemna ca a mai ramas o cantitate mica, care sa dea coloratia, nu? pe de alta parte,organismul nostru nu e facut sa fie ca la carte, nu?asa ca e posibil sa se fi eliminat in 9 - zile 4000 ui, si sa fi ramas 2500 ptr eliminarea in cursul zilei de azi, nu? va place ce "fantasme verbale" sunt in stare sa concep?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_26 spune:

buna tuturor,

viss - si eu am facut ovitrelle si am facut testul de sarcina in a 11 a zi si era pozitiv dar nu de la ovitrelle,eram insarcinata, sarcina confirmata si de beta-hcg. Eu te sfatuiesc sa astepti sa treaca acele 10 zile.(a doua liniuta era roz pal)

sunt in a 4a zi de la IA ,astept sa treaca acele 10 zile si apoi vedem ce s-a intamplat,daca sunt sau nu

DUMNEZEU SA NE AJUTE PE TOATE SA AVEM CATE UN BEBELUS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Bine v-am gasit!

Mai aveti loc pe lista? Vreau sa trec si eu la categoria inseminate.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Buna la fete
Am intrat si eu sa va salut ca nu am mai scris de ceva zile, dar nu am noutati; eu inseminarea am facut-o si astept sa termin Duphastonul dupa care la cateva zile stiu ca vine menstra, asta daca mai e ceva de venit:)
Nu am nici un simptom deosebit asa ca sunt linistita nu am motive sa ma agit
Viss- ce de probleme ai, dar ceea ce nu mai ai este rabdarea; mai ai asa putin si aflii..ce atatea calcule; dar daca afli mai repede da-ne de veste
Auram-sper ca o sa ai succes cu prima inseminare ; iti tin pumnii ; eu tot la Moisa la cabinet trebuia sa continui, insa cred ca o sa ma duc doar pentru spermograma sotului, deci o consultatie ca androlog din partea dansei
Crissia- multa bafta si sa vii cu vesti bune
Ana Ivan- ce tare doctoru..de parca nu ar fi nici o diferenta intre IA si FIV- ma refer aici si la pret si la metoda in sine
Eu ma gandesc ca FIV e ceva mult mai artificial care la un moment dat din punctul meu de vedere pune si niste probleme de etica atunci cand exista mai mult decat 2 embrioni viabili , in dezvoltare...nu stiu..zic

va doresc o seara placuta si linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Siema draga mea, la fiv daca se obtin mai mult de 2-3 embrioni care se vor transfera, cei care ramin sunt congelati dragutza mea, nicidecum nu se arunca sau ceva in acest gen.Cel putin asa procedeaza dr Albu, ca carui pacienta este Anna.
Si draga mea Anna dr a facut, asa cum ti=am zis, o propunere perfect corecta, din punct de vedere profesional, mai ales ca tu chiar ai avut o productie fff buna si endometru perfect. Acum ca posibilitatile financiare sunt cele care sunt, el a inteles si mergeti mai departe cu inseminarea. Cu asa productie nici nu concep sa te vad peste 2 sapt cu doua liniute, asa sa iti ajute Dzeu.
Viss mai ai putina rabdare, e posibil sa fie Ovitrelul acum care da liniutza a doua roz. Dar mai ai citeva zile si afli tu sigur, pina atunci relax si lasa bebe sa se aseze bine la mama in burtica.
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

siema adriana are dreptate.
dr vroia sa-mi scoata toate ovocitele sa implanteze doi embrioni si restul sa-i inghete
oricum nu mai conteaza ca vineri la 12 30 am programare la IA
DOAMNE AJUTA

viss iti tin pumnii sa se faca rosie liniutza

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_26

buna tuturor,

viss - si eu am facut ovitrelle si am facut testul de sarcina in a 11 a zi si era pozitiv dar nu de la ovitrelle,eram insarcinata, sarcina confirmata si de beta-hcg. Eu te sfatuiesc sa astepti sa treaca acele 10 zile.(a doua liniuta era roz pal)

sunt in a 4a zi de la IA ,astept sa treaca acele 10 zile si apoi vedem ce s-a intamplat,daca sunt sau nu

DUMNEZEU SA NE AJUTE PE TOATE SA AVEM CATE UN BEBELUS


Bafta Oana- eu sunt in ziua 5 de la inseminare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

wow fetelor, mi-am spus parerea doar, nu stiu tot si vad ca aflu lucruri noi
Dar daca se intampla ca primul FIV sa fie reusit , ce se intampla cu embrionii congelati? este pur si simplu o intrebare, nu fac o polemica din subiectul asta

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabrinela spune:

Buna fetelor,am facut si eu azi pe la ora 12 prima IA la giulesti la 24 ore de la pregnyl,a sangerat cineva dupa inseminare?eu nu stiu de ce sangerez,mi-a zis dr ca am rana pe col,oare din cauza asta?dna dr Moisa mi-a laudat sotul la ce spermograma buna a avutma-m si mirat sa aud de la ea complimente la cat e de neabordabila,eu am facut IA cu Cezara Bucur,inca nu s-a scumpit inseminarea la giulesti eu am platit 200ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Sabrinela si eu am sangerat dupa inseminarea cu dr. Moisa si n-aveam rana pe col ,poate e ea un pic mai brutala , de atunci nu mi s-a mai intamplat.

Sa fie cu noroc !!

Mergi la inceput