INSEMINARE 59

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna fetele
Ieri am facut si eu inseminarea,dar nu prea sunt multumita de folicul in momentul inseminarii avea doar 18 mm si endometrul 11 mm,medicul a zis ca este bine dar eu nu stiu ce sa cred.
Voi ce credeti?Ieri la 30 de ore de la Pregnyl nu se sparsese,e posibl sa nu se fi spart?
Azi a 2a zi am niste dureri usoare si difuze de burta de fapt este mai mult un disconfort asa nu prea stiu exact cum sa va explic...
Am repetat si estradiolul ieri si crescuse fata de vineri, dr.endocrinolg mi-a zis ca ar fi trebuit sa fac azi inseminarea dar dr.ginecolog a zis ieri offf.... asta e cum o vrea Dumnezeu.
Va pup


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta


E BINE. sa iti explic ce am cetit eu in cartile drilor:
1. pregnylul se da ca sa se maturizeze ovocitul si sa nu se sparga foliculul inainte sa fie totul ok. asta se intampla la 35 de ore dupa pregnyl. eu cand am facut fiv, la fix 35 de ore dupa injectia cu ovitrelle (ca asta se face la budapesta) am intrat la punctie pt scoaterea ovocitului. deci, ai facut bine.
2. ovocitul tau e bine sa se intalneasca cu gigeii de la sot in partea superioara a trompei. daca a crescut estradiolul, inseamna ca te apropiai sau erai la ovulatie. daca foliculul s-a spart dupa inseminare, nu e deloc o greseala, pt ca spermatozoizii traiesc acolo 72 de ore, mai ales dupa ce i-a inviorat nenea dr la centrifugare (redbull, step aerobic). ei stau acolo in trompa si asteapta prada=ovocitul tau care trebuie sa se intalneasca optim cu ei in treimea de langa ovar a trompei. deci a facut f bine drul. am trecut prin 5 IA. te-ai linistit?
sa iasa cu okisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Are cineva de aici endometrioza?eu am fost la un doctor din afara si mi-a zis ca in cazul endo, nu-s indicateIA, ca agraveaza aceasta boala. Trebuie trecut direct la Fiv in acest caz. Voi, ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

sorinake imi pare rau ca s-au incapatanat foli...
stiu ce frustrant este! am patit-o si eu in noiembrie
Rody77 bine ai venit si iti doresc sa te vad cat de repede pe lista cu burtici
sabrinela la spermograma aia chiar nu trebuie sa iti faci griji. sa fie intr-un ceas bun IA-ul!
aruam sa fie cu noroc inseminare. Endo s-a prezentat onorabil. nici de foli nu te poti plange prea tare, la 18 incepe sa fie considerat matur. Ideal ar fi sa mai prestati si voi azi, asa de siguranta. De spart de sparge sigur, de la pregnyl.
cora79 insistati cu tratamentul naturist! sa aveti succes iti doresc
sensibila multumim de capitolul nou
daca vrei poti sa imi trimiti parola.pot sa am grija de cand fugi la spital de topic

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

RODY77 – multumim frumos ! Un an minunat si tie !

sabrinela – stiu, aia e denumirea generic, dar daca te uitai pe cutie vedeai ca nu era Pregnyl. Am o prietena care a cumparat vineri de acolo si l-a facut duminica acasa si era Gonasi. 80 mil e foarte bine. Unii dr fac eco in ziua inseminarii, altii nu. Mai depinde si de cat de grabiti sunt si de cati pacienti asteapta.

Sa fie cu ochisorii !!!!!

aruam – Si mie mi se pare ca s-a cam grabit, insa o prietena f buna de-a mea a ramas cu un folicul de 17 mm si endometru mic. Si are acum o minunatie de baietel de 3 luni. Deci e posibil si trebuie sa crezi in sansa ta ! Durerile pot fi de la ovulatie, ai putea ovula acum.

Sa fie cu ochisorii !!!!!

cora79 – sa fie cu success tratamentul sotului !

e in burtica +33 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

Buna fetele!
am intrat doar sa va salut
eu sunt in ultima zi de stimulare si vineri merg la ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele
Multumesc pt sustinere sunteti niste dragute.
Adipapazi esti foarte tare auzi redbul,step,m-am linistit si o sa stau cumintica sa astept rezultatul.


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Are cineva de aici endometrioza?eu am fost la un doctor din afara si mi-a zis ca in cazul endo, nu-s indicateIA, ca agraveaza aceasta boala. Trebuie trecut direct la Fiv in acest caz. Voi, ce stiti?

Beatrice am o prietena care a avut endometrioza si a facut tratament cu dipherelin 3 luni si apoi dupa inca 3 luni a ramas insarcinata natural ,asa ca eu zic sa nu te grabesti cu FIV-ul.
Pot sa intri la subiectul Endometrioza si o sa afli mai multe detalii acolo.
Multa bafta!

anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Multumesc fete dragi,va pup si va tin pumnii sa reusiti taote repejor sa deveniti mamici

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

buna fetelor
ne-am ointors de la eco cu o productie de FIV.
adica vreao 11 folicului din care 4 peste intre15 si 17.5 mm
dr chiar mi-am sugerat sa facem FIV, dar bani nu mi-a zis de unde sa i-au asa ca ramanem la inseminare care va avea loc vineri,
maine fac pregnylul
DOAMNE AJUTA


Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

buna fetelor
ne-am intosr de la ECO cu o productie de FIV. adica vreo 11 folii din care vreo 4 intre 15 si 17 mm
endo de 9,18mm
dr vroia sa facem FIV dar fiindca bani ciuiciu ramanem la inseminare care va avea loc vineri
DOAMNE AJUTA

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput