Albinutze de Mai-Iunie 2009(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

LAURAA, imi pare rau sa aud de Maya ca e bolnavioara. Cearcanele pot aparea din multe motive, pe unele se pot verifica usor prin analize insa probabol ca sunt de la raceala. Totusi daca tot mergi pt trimitele la medic, cere si o trimitere pt examen coproparazitologic, stiu ca iti poate suna aiurea caci e vorba de un bebelus totusi eu am o prietena si baietelul ei a facut giardia la 4-5 luni. Si parazitii fac sa apara cearcane, in plus pot da si reactii alergice, diverse bubite pe corp, dureri de burtica. Va doresc sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

madalinutza, multumesc;m-am gandit si la asta,sa stii caci tocmai ce ma documentam pe net

otilia, mi-am amintit ca ai intrebat de galbenus, nu stiu daca ti-au raspuns fetele in decurs de 2 sapt poti sa-l intorduci tot; intai un sfert,jumatate, 3 sferturi ai apoi tot

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

annkkaa, ce printesa frumoasa si cocheta am vazut noi !!

lauraoana, sa-l fi usturat ochisorii de la antibiotic?

beca, felicitari pt vestile bune! mie mi-i frica sa-l scot pe matei seara afara ca e ff frig. de ex, aseara la 17 erau deja -10 grade. iar de azi dimineata iarasi ninge!!! s-au depus vreo 6 -7 cm de zapada proaspata, peste cei 20 - 25 cm existenti!! vreau sa vina vara!!!

andata, multam de cafeluta! eu tocmai mi-am terminat cafeaua de dimineata!!

lauraoana, ff meniul lui sebi. matei a papat dimineata la 11 mar cu para si mango, la somn 180 ml lapte, acusi ii dau supa de pui iar pt seara iaurt de casa cu babana si 1-2 masuri de cereale.
ff faina reteta de cous-cous. am notat-o.

laurraa, eu stiam ca atunci cand un copil are cearcane, ar putea fi de la viermii intestinali. de bubite insa, nu stiu ce sa zic. incearca sa-i faci ceva analize, sa te linistesti. va dorim multa, multa sanatate!! printesei, sa treaca repede!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

madalinutza, multumesc;m-am gandit si la asta,sa stii caci tocmai ce ma documentam pe net

otilia, mi-am amintit ca ai intrebat de galbenus, nu stiu daca ti-au raspuns fetele in decurs de 2 sapt poti sa-l intorduci tot; intai un sfert,jumatate, 3 sferturi ai apoi tot

alic, pupici si tie si lui cipicah; cum s ama supar,Doamne fereste

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

laurraa, multumesc pt raspuns. intr-adevar, esti singura care mi-ai dat un raspuns complet, dar nu m-am suparat.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

LauraOana...mi-ai facut o pofta ..te rog lamureste-ma: ce-i ala cous-cous?

Beca, felicitari pentru asa reusita; asta e de trecut in calendar
(ce fel de smantana i-ai dat? e ok de la 8 luni?)


Laurra, off, imi pare asa de rau ca Maya nu se simte bine ...cel mai sigur mergi la dr si vezi ce zice! eventual in spital, dar numai daca e cazul...ma gandesc ca acolo sunt multi virusi!
astept sa vad ce-ai facut!

Otlia, eu azi ii dau un galbenus intreg, dupa ce de 4 ori i-am data cate jumatate si o singura data 3/4
am de gand sa-i dau 2 oua intr-o saptamana, n-am citit inca ce zice cartea, dar daca aveti pareri va rog sa mi le impartasiti

ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

fetele, am si eu o intrebare: cu ce scoateti petele de fructe de pe hainute?? am cateva hainute de-ale lui matei patate de portocale, mare, hainute care nu sunt in totalitate albe si astfel nu le pot pune in ace. poate aveti voi o solutie...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alic, si eu stiu ca se dau 2 oua pe saptamana la bebei. in zilele in care papa ou, nu mai papa carne.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am terminat de mancat. Nu i-a placut deloc sfecla, probabil prea dulce. Dimineata a mancat kiwi, avocado, ananas, para. Acum sfecla cu ou si iaurt. Diseara cereale, ca de obicei.

Alice, ai eu stiu tot de 2 oua pe saptamana. I-am dat smantana Tnuva, cea grasa. Sincera sa fiu, nu stiu de la ce varsta este ok, parerile sunt impartite, ca de obicei.

Otilia, eu am scos cu succes petele cu ariel profesional. Am lasat hainele patate in apa+solutie pt cateva ore inainte de a le baga la spalat.

Laura, Maya, imi pare rau de situatie... nu stiu ce sa spun.





Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

subscriu si eu legat de nr de oua...iar in ziua cu ou nu carnita. Eu il pun in laptele cu biscuite.. si stiu ca asa papa tot tot ca ii place ff tare.
eu petele le scot cu un sapunel de Vanish... dau pe pata apoi clatesc bine si dupa pun in masina si le spal normal.



Anca, mami fericita de bebe Karina Elena(29 mai 2009)
http://good-times.webshots.com/photo/2142133720104660430wdChnC

Mergi la inceput