Albinutze de Mai-Iunie 2009(57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Ieri am reusit doar sa intru sa citesc un pic, nu am reusit sa raspund. Trec acum sa citesc din urma si apoi sa scriu si eu cate ceva.
Nu stiu daca a dat cineva asa ca va las eu cate o cana mare si trec la lectura.

Pup stupul.



http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alynta, nu stam la curte, din pacate...
Cosmina, frumoase poze. Mie imi place cel mai mult cea in care sunteti voi doua, in plan apropiat.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

alyntascaunelul la prmit de la mos craciun.. are si picioare dar eu nu le-am pus inca..de frica sa nu pice in cap..dar e foarte bine si asa

ioanasebastian cind rade seamana pe mine..inrest e tot tasu (dar nu ma lasa sa pun poze cu el pe net, ca e unpic paranoic asa de felul lui cu internetul )

tocmai ma chinuie talentele si fac asta: http://www.bucataras.ro/retete/1557/cous-cous_cu_legume_si_pui.html

sebastian primeste azi broccoli cu dovlecel si cartof

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

, saru-mana...
E innebunita dupa el si la cat e si taica-su dupa caini presimt ca o sa fac o stana, noroc ca e curtea mare...

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena(29 mai 2009)
http://good-times.webshots.com/photo/2142133720104660430wdChnC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!
irinei cristina, puiut de badriana! sa cresti mare, frumoasa si desteapta!!

beca, felicitari pt un somn asa de lung! la cat mai multe somnicuri lungi de acum incolo!! sara mama, vezi ca se poate?? bravo!!

lauraoana, multa sanatate lui sebi, sa ii treaca cat mai curand!! cat despre tati de sebi ... cam asa is toti.. ei merg la serviciu, deci ei sunt cei mai obositi... noi doar stam acasa... mama ce i-as mai bate cateodata...

badriana, sa va fie de bine nasitul! va zicem inca de pe acum distractie mare si la nunta si in concediu!!

coraly, imi pare rau pt somnul cu asa multe treziri. numai somn nu este... ai incercat cu debridat?? eu i-am dat lui matei la recomandarea dr. atunci cand avea multe gaze, si se linistea iar somnul era mai bun...felicitari pt g luate! e ff bine.. incet-incet recupereaza baiatul... felicitari si pt vorbit si pt deplasare!

anda magda, clarei, sa treaca repede raceala! felicitari pt mama!

cosminica, e tare greu si obositor atunci cand bebe nu doarme bine!

strunfita, ...despre laptic, nu stiu ce sa-ti spun, ca noi suntem pe lapte praf...poate doar vrea sa se alinte ceva mai mult...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Veste de ultima ora...a baut Antonia vreo 70 ml de lapte praf.Nu stiu ce-a patit ca pana acum refuza .
ADRIANA...as vrea eu sa mai fac cate ceva prin casa.Da, cam 3 somnicuri pe zi (rareori 4) dar cu mami langa ea(daca plec in 10 min se trezeste si apoi e maraita ca nu-i odihnita).Mersi de info cu rochia...inca nu-s hotarata daca sa-mi iau una noua sau sa folosesc una din dotare.Sa o porti sanatoasa...o sa fii o nasica tare frumoasa.ma bucur ca papa bn Irina.
CLODY...multumim de capitol nou.
ANKKAA...ti-am zis si dincolo...o dulceata vorbareata ta.
LAURAOANA...asa a facut si Antonia azi-noapte.eu am zis ca poate a visat ceva si s-a speriat.Da,cam asa sunt noptile mele in general,daca prind o noapte cu 2-3 treziri zic ca-i boierie curata.Vazut smecherosul mic ce fluiera dupa gagici,v-am lasat si comentarii. sa treaca ochisorul repede.Si eu la fel sunt cu pozele..dar mai scapa cate una.
IOANA...felictari pt somnicul linistit si pt kk.In sfarsit ati scapat de stres.Anto e bn ,multumim de intrebare...gata si mucisorii.Din pacate la noi nu cred ca-i o solutie,aseara am fost pe afara si in magazine pana la 7 dar tot prost a dormit.
CORALY...sunt perfect constienta de asta ,stiu ca se poate sa continue asa si dupa intarcare,nu am de gand s-o intarc acum ,undeva prin aprilie as vrea,intre timp vreau sa-i adaug masa de lapte praf noaptea(in disperarea de a prinde si eu nopti mai linistite).Stiu ca ei considera alinare sanul dar chiar s-o doara ceva aproape in fiecare noapte de 5 luni?M-am gandit sa nu fie de la laptele meu,am avut grija ce am mancat ...nu s-a vazut nicio schimbare.Dr zici ca-i batuta in cap...cica e fitzoasa fi-mea si rasfatata
LAURA...bun meniu...pe Anto o doare burtica de la broccoli.


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:



Doar asa ...pe o mare fuga....Noi...la fel...motiv de absenta:week-en full de musafiri si vizite,tati acasa,tati acasa si azi ca e firma inchisa azi de la zapada....si cam atat.

Aaaa....am inceput de 3 zile sa papam iaurtel....in sfarsit


Clody .... ai PM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

nu am citit inca, am intrat repese sa va rog sa ma lamuriti si sa ma "linistiti"

Maya parea mai bine,dar deodata au revenit mucisorii,si starea de raceala; duminica a facut febra 38,5, a cedat la nurofen; problema care ma supara este faptul ca Maya are cearcane; mai mereu a avut,insa acum sunt accentuate si cu niste fire de venisoara pe langa ochi iar de ieri i-au aparut si pe pleoapa si la cearcane niste bubite mici mici rosii ca cele de la caldura numai ca mai mici; plange ffff mult, pun pe seama dintilor,dar mi-e teama sa nu fie altceva; nu doarme cum trebuie, se trezeste des, poate fi o cauza, dar d ece sunt rosii cearcanele si cu bubite? drita a zis ca nu e nimic sambata cand a fost, ca are ea boalfe si duminica cand am sunat-o ca are febra mi-a zis sa o hidratez bine, cel putin 200 ml de ceai pe zi; ma chinui si-i dau cu seringa ceai sau cu lingurita,din bibe bea 50 ml maxim!!!! cu canita nici nu vrea sa auda

astazi este dr de familie dupa-amiza, sa merg sa-i cer o trimitere la analize? cum se realizeaza asta? adica trebuie sa merg cu Maya la un laborator si ii recolteaza de acolo sau la spitalul de copii?

astazi dim de la 8.30 la 10 a marait si a plans continuu,nu stiam ce sa-i mai fac; am adormit-o leganata pe picioare; la 12 s-a trezit si a tinut-o intr-un plans ca si cum ii era somn si tot pe picioare am reusit acum sa o linitesc; nu tu leagan, brate,san,plimbat,nimic- pe picioare

oare ce-or fi cearcanele astea?

are mucisori si pare ca ii este mereu greu sa respire......o face mai mult pe gurita, in somn se ineaca si tuseste de la respiratie....

i-am pus in nasuc COLARGOL,foarte bun,a eliminat secretia dar nu in totalitate; si acum ii dau SEPTILIN de la HIMALAYA pentru imunitate, atat

va pup si scuze ca nu am citit nimic!!!!!, dar ieri cat am stat la calc a fost pentru faptul ca am calculat notele studentilor si mai am si astazi 2 grupe



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Buna, fetelor, azi nu o sa prea am timp caci sunt singura cu copiii. Din pacate nu o sa-l pot scoate pe Luca afara caci eu nu ma pot descurca cu 2 copii in parc mai ales ca caruciorul a devenit de neutilizat pe zapada asta. Eu am o bona care vine in fiecare zi cateva ore insa ieri am trimis-o acasa ca am vazut-o stranutind. Si azi m-a sunat ca e bolnava. Sper ca n-a apucat sa dea ceva copiilor.
BADRIANA- stiu de formulele speciale pt alergie, ALPHARE parca se numeste cea de la Nestle, au proteinele desfacute in "fragmente" atat de mici incat corpul nu le recunoaste ca fiind antigene. Deci solutie pt perioada de bebelusie exista, chiar daca o cutie de astfel de lapte e vreo 90 de ron. Problema va fi pe urma, cand va creste mai mare, e f greu pt un copil sa inteleaga ca nu are voie o gramada de lucruri care pot parea banale....o inghetata, o prajitura, o ciocolata, pizza cu cascaval.....e un handicap pe care-l porti toata viata. Dar asta e, sa fie el in rest sanatos ca vom vedea ce facem si cu asta.
CARLA- chiar ca ai fost o norocoasa. Am mai citit si in alte postari ale tale, ai intalnit oameni cu adevarat deosebiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

miruta, am fiert carnea de pui separat si la sfarsit am aruncat zeama. in alta oala am pus legumele (cartof, morcov, telina, ardei) si cand au fost fierte am adaugat si bucatelele de carne si fideaua (din comert, cred ca sunt baneasa, cu ou) si le-am mai fiert max 5 min.
si eu mai am burta, dar nu ma mai complic (si vad ca incet-incet scade). o prietena ff buna , tot cu 2 copii, imi spunea ca la ea nu e burta ce se vede, ci casa copiilor...

alic,

madalinuza, multa sanatate lui iosef!

maria_bunica,

strunfita, nici fiica-mea nu a mers deloc in 4 labute, ci direct in picioare. pt printesa, sa nu doara vaccinul si sa nu faca febra!! bafta si tie la dentist!

badriana, si matei mnanca lapele ca fel ca irina ta. niciodata mai mult de 150ml seara, iar peste noapte cate 120ml. mie imi ajunge o cutie de lapte praf de 600g pt exact 4 zile.

clody, multumim de capitol nou. voi ce mai faceti??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput