Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *137*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Mda, si la noi aceeashi problema, nu inteleg cum doarme ziua cate 2-3 ore si nu il doare nimic in schim noaptea il chinuie toate durerile pamantului

gianina - ma bucur ca a mers bine sedinta. cred ca urmatoarea o sa mearga si mai bine, ca se obishnuieste

eu imi tot fac curaj sa sun doctorul sa mergem la decorticat putza. am senzatia ca asta ii mai lipseste sarcu' copil...am casunat pe el, dar nici nu mai am vreo shansa se il rezolv eu

dyanna - sti ca exista nishte carti: cam sa fi un bunic bun. eu zic sa le cumperi si sa le dea Cristi. poate pur si simplu nu stiu oamenii nimic despre psihologia copilului...parca tot nu pot sa cred ca o fac din rautate


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Ieri am reusit sa citesc, dar nu am avut putere sa scriu

BIANCA, multumim de oferta. Suna excelent, dar sa vedem cum il convingem pe husband. Ieri cand i-am zis nu s-a aratat atat de reticent pe cat ma astptam, dar mi-a zis ca ar prefera sa stam la ai lui
Sa ajungem noi acolo si sper sa il vrajim cumva.
Oricum, esti grozava

PETREAN, MONIQUE, multa putere sa treceti fara ganduri negre peste ziua de azi

GIANINA, poti sa imi dai si mie un pm cu detalii despre kineto gen pret, daca vine in toate zonele, cum poate fi contactata, cum ti s-a parut asa per total, etc. Multumesc mult



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Gianina34 ioana nu seamana cu andrei la forma fetei. in schimb sunt la fel de grasi amandoi.

edit: acum am observat ca nu toate pozele sunt pe public. le fac imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aris -

eu zic sa-ti faci curaj, mai ales ca esti hotarata sa nu-l lasi asa pana la 3 ani. Cu cat trece timpul cred ca va fi tot mai greu de suportat (si de tine si de el) operatiunea in sine. Tinem pumnisorii

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

'neatza fetelor! Dodo, multumim de cafea!

Raportez eroare la link-ul catre cap. precedent de pe prima pag. Duce undeva la un subiect cu servici vs. inchisoare ...

petrean, ce bine ca e mai bine: tu reusesti sa te odihnesti, copiii sunt bine, sotul e pe drumul cel bun! M-am ingrozit de ce povestesti de soacra ta...eu nu stiu cum o mai tolerezi, in preajma ta, a copiilor, chiar si a sotului...Sa-ti dea DD putere in continuare. Iar despre comemorarea de azi, sa-i fie tarana usoara tatalui tau! La fel si pentru m_monique. Si eu stiu cum e, ca luna asta pe 25, comemorez si eu 9 ani de cand s-a dus tata...
Dar ia vezi, imediat cum se intoarce sotul (hai ca va lasam 2-3 zile sa va reveniti), pune mana si pune aci niste poze mai noi cu copiii aia frumosi ai tai .

Despre somnic: copilul meu inca mai doarme . Asta dupa ce a urlat azi-noapte pana la 1 jumate. Eu nu mai stiu ce dinti mai ies si cum, ca m-au zapacit. Programului lui de somn si masa e un haos total.

Olishka, felicitarile mele! Davidutu e superghiocel Si tu supermamica N-aveti voi niciun stres pe lumea asta. Tineti-o tot asa! Si la mai multe excursii faine, ca va prieste (f. frumoase pozele si modelele din ele)

Dyanna, felicitari pt zimtisor! Si ce m-am mai distrat de mutz si de keutz cand ati zis voi ca baga capul in castroane si canta acolo!

Am vazut poze frumoase cu pisikuta Ana ...si nu numai, dar uite ca am uitat: se zvarcoleste Luca prin pat, semne de trezire...

Dau send si revin.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Petrean, bine ca nu e gripa pocina Sa se intoarca sotul mai repede acasa si sa va bucurati in tihna toti 5


Floric, Ianis de 3 saptamani se ridica in picioruse si sta agatat de marginea patutului, nu vrea sa se lase jos si pace , ii tot arat cum sa se lase in genunchi inapoi si dupa aceea in fundulet, el o ia ca pe o distractie si iar il gasesc cocotat sus Si in general e debordant de energie, il culeg din toata casa, vine dupa mine la bucatarie si rastoarna oalele (cu capace de sticla), (daca inchid usa la bucatarie bate in usa, plange si striga mama, mama), merge tinandu-se de marginea canapelei si dupa aceea isi da drumul pe spate , clantane cu dintisorul de masa de sticla , astfel incat seara eu sint lesinata de oboseala, iar el il ia pe taica-su in primire





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

aris noi l-am dus pe andrei la chirurg la 10 luni, si la 1 an si 2 luni. noi am mers atunci pt control ortopedic, si daca tot ne-am dus am rezolvat si problema asta.
a plans in ziua aceea cand vroia sa faca pipi, ca-l ustura. si a doua zi a mai plans putin. asta a fost tot.
dupa operatiune, tati ca sa-l consoleze, i-a zis ca poate sa mearga la fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

m_monique, taaare scumpic Andrei ..dar a avut piciorusele in ghips? de ce?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

aris, hahahahha, mortal Vitamina, pardon, Alexis, cum zici ca il face pe tati pe la spate. De fapt e mortal in general, cum face el tot felul de shotii (si tu il lasi, cred ca mori de dragul in sinea ta cand face boroboatele), ca parca il vad cu ochii aia mari si sprancenele ridicate suuus pe frunte a semn de intrebare, misunand prin tot casoiul si tu razand pe ascuns.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Sophia Maria, Antonio Gabriel, Andrei Rares!!!

Niko ai dreptate, nici acum inca nu am terminat de despachetat mai am o cutie maaaaaareeee, dar o termin eu si pe aceea.

Si legat de portiile de mancare de la munte sa stiti ca nu erau chiar atat de mici, as fi vrut eu asta sa fie toata masa, caci poate asa mai slabeam dar din contra....am mancat si m-am facut purcica Dar ce sa fac daca ne-am luat cu cina inclusa, iar aceasta continea vreo 5 feluri de mancare si toate aratau bestial (salata, aperitiv, supa, fel principal si desert). Eu sunt o mare pofticoasa, nu stiu daca o sa reusesc vreodata sa slabesc cat imi doresc eu.

Pisik tare scumpa Ana si se vede ca pozele sunt facute de un profesionist


Niko felicitari pt Mario umblaretul

Dyana felicitari pentru zimtisor Au mai ramas Dragoana si Adelache stirbe

Ralu, Pisik foarte tare faza cu Code. Din 6 mamici cate am fost, 3 o cunoasteam

Aris si lui david ii place acru. Sa vezi cum sta cu gurita deschisa cand ii dau vit C care este acraaaa. Si plange cand pun dopul la sticluta. Nu am incercat sa-i pun lamaie in mancare, dar cred ca o sa pun separat cateva picaturi. Poate o sa am mai mult succes.

Petrean si Monique

Simplyana

Anca trebuie sa ne vedem neaparat. cadourile lui Tudor si Vero sunt inca nedesfacute. Vii la intalnirea cu Dodo?

Mai vroiam sa raspund cuiva dar am uitat daca imi aduc aminte, revin.

toata gasca.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput