Fiv in Ungaria 87

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mirela...la ora asta ce???sa mancam cartofi prajiti??? sau sa facem om de zapada???
raspunsu e da la ambele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, sunt un pic (sau un pic mai mult) ingrijorata pt, ca nu am simptome de sarcina: nu mi s-au intarit sanii si nu ma dor, nu imi vine sa dorm mai mult ci din contra am insomnii,nu ma simt obosita, am numai un pic de greata dar avand o gastrita mai veche, presupun ca s-a activat din cauza medicamentelor. Maine e ziua cea mare, fac betaHCG si pe urma vedem ce facem mai departe.

Irina, bafta multa, sa auzim vesti bune!

KiraClara ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adria hai cu beta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Dia_na la asta ma gandeam si eu... ca FSH-ul e mare si la fel si estradiolul... Unitatea de masura la estradiol e pg/ml si intervalul de referinta pe care l-am scris e pentru faza foliculara...



Citat:
citat din mesajul lui dia_na

mami_vreau, mie mi se pare doar ca FSH-ul e un pic mare, dar nu peste limita; te va lamuri AMH pt ca AMH scade inainte sa apuce FSH sa creasca; la estradiol cred ca eu am alta scala, parca altfel arata valorile de referinta

tinem pumnii sa fie totul okay

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
[
mi-au venit si mie rezultatele la hormonale si bineinteles ca nu sunt stralucite, asa cum ma asteptam dealtfel... TSH=1.29(INTERVAL REF 0.27-4.2), E2=51.12(INTERVAL REF 12.53-165.5), PRL=375.8(INTERVAL REF 102-496), LH=5.78(INTERVAL REF 7.7-58.5), FSH=10.94(INTERVAL REF 3.5-12.5)... voi ce ziceti?

azi am fost la SYNEVO si am decartat aproape 1300 RON pentru profilele de trombofilie si sindrom antifosfolipidic si pentru APCR, IGG si AMH... si in afara de bani am mai decartat si 13 eprubete de sange... ma simt cam ametita acum... da' macar sa iasa bune rezultatele!


Laura





Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria iti tinem pumnii pentru azi!!! cum afli, sa ne dai si noua de stire ca sa scoatem majoretele!

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Laura, sunt un pic (sau un pic mai mult) ingrijorata pt, ca nu am simptome de sarcina: nu mi s-au intarit sanii si nu ma dor, nu imi vine sa dorm mai mult ci din contra am insomnii,nu ma simt obosita, am numai un pic de greata dar avand o gastrita mai veche, presupun ca s-a activat din cauza medicamentelor. Maine e ziua cea mare, fac betaHCG si pe urma vedem ce facem mai departe.


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

adria...azi e ziua ta!
te asteptam cu vesti bune

o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

drign iti tin pumnii!!!

elenada multi -ici piticilor!!! si tie bineinteles!

samira si eu am facut un om de zapada in curte la runda trecuta de inzepezire a iesit super!!! sa faci poze ca sa il vedem si noi! apropo... si eu tot noaptea l-am facut!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

din ciclul aventuri din epoca de piatra: daca voi ati facut oameni de zapada, noi la 7 jumatate dezapezeam masina si ca sa fie treaba treaba, reusim noi s so scoatem din parcare si dupa 50m ramanem in mijlocul strazii.
¨norocul¨ nostru ca eram pe straduta nu pe vreo artera circulata, si asta pt ca un vecin de la o casa a dat zapada in mijlocul strazii formandu se un ditai nametele.
dupa ce ne am chinuit zadarnic s o urnim din loc a trebui sa ne suflecam manecile si dai si pune lantul la o roata.
am rezolvat pana la urma, am facut miscare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

mai da' sunt culmea astia care se gasesc sa "dezapeseasca" si arunca cu zapada FIX in mijlocul strazii... si eu am vazut astazi o gramada de astfel de specimene!!!
mirela bine ca ati reusit sa iesiti dn incurcatura! si noi umblam cu lopata si cu nisip dupa noi!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

mai da' sunt culmea astia care se gasesc sa "dezapeseasca" si arunca cu zapada FIX in mijlocul strazii... si eu am vazut astazi o gramada de astfel de specimene!!!
mirela bine ca ati reusit sa iesiti dn incurcatura! si noi umblam cu lopata si cu nisip dupa noi!

Laura




deh, ca n jungla, noroc ca am putut pune un lant, asa cum ne am priceput amandoi, dar iti imaginezi, chinuiala sa dai roata jos, apoi s o punem la loc, tavaleala in zapada, ca n filmele de la cascadorii rasului.

Mergi la inceput