Fiv in Ungaria 87

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria la mine nu poate ajunge decat la un ovar... si la FIV 1 am avut 5 foliculi, 1 ovocit, 1 embrion transferat... deci n-a fost pe roze FIV 1... oricum si la mine e posibil sa fie FSH-ul mai mare dar sa fie mascata de valoarea crescuta a estradiolului... oricum pe 2 februarie imi vine si rezultatul de la AMH si vad atunci ce si cum...

tu??? cum te simti in calitate de soon-graviduta? ceva simptome?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drign spune:

Buna tuturor!

Suntem in derularea tratamentului care a inceput sambata pe 16 ianuarie!

Irina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Adria mersi de explicatii. Am mai citit si eu, dar nicaieri nu spune ce inseamna daca cortisolul e crescut si ACTH in limite normale. Eu cred ca totusi e OK. Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Driqn multa bafta si sa se lase cu . Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Felicia multumesc ca m-ai pus pe prima pagina.
Doamne Ajuta sa reusim !

o seara frumoasa!


In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

O prietena doreste sa doneze 600 ui de puregon din care 400 de ui de puregon trebuie folosite in decursul a 30 de zile incepand de acum si o seringa sigilata de orgalutran 0,25 mg/0,5ml, care expira in martie 2011.
Daca este cineva interesat va rog sa imi trimite-ti PM.

Va doresc multa bafta si sa vi se indeplineasca visul cat mai repede.




elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

adipapazi, nu mai merg la numarare aici in Cluj, daca e cazul si cere Dr K merg la Budapesta, chiar daca fac un drum special pt asta

abia in 8 febr am consultatia, vedem ce zice Dr K; intre timp, am luat biletele de tren, am rezervat cazarea si pregatim dosarul frumos aranjat ; sper sa reusesc sa mai fac anal de Z3 si pt ciclul cind are loc consultatia sa poata corela totul mai usor



Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
ai numarat fol antrali? cati ai gasit si ce zise dr? ma pregatesc de numaratoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

mami_vreau, mie mi se pare doar ca FSH-ul e un pic mare, dar nu peste limita; te va lamuri AMH pt ca AMH scade inainte sa apuce FSH sa creasca; la estradiol cred ca eu am alta scala, parca altfel arata valorile de referinta

tinem pumnii sa fie totul okay

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
[
mi-au venit si mie rezultatele la hormonale si bineinteles ca nu sunt stralucite, asa cum ma asteptam dealtfel... TSH=1.29(INTERVAL REF 0.27-4.2), E2=51.12(INTERVAL REF 12.53-165.5), PRL=375.8(INTERVAL REF 102-496), LH=5.78(INTERVAL REF 7.7-58.5), FSH=10.94(INTERVAL REF 3.5-12.5)... voi ce ziceti?

azi am fost la SYNEVO si am decartat aproape 1300 RON pentru profilele de trombofilie si sindrom antifosfolipidic si pentru APCR, IGG si AMH... si in afara de bani am mai decartat si 13 eprubete de sange... ma simt cam ametita acum... da' macar sa iasa bune rezultatele!


Laura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
noi am mancat si acum mergem toti sa facem un om zapada urias...cu toata zapada din curte ...ca doar tre' sa consumam toate caloriile din cartofii prajiti ce tocmai i-am mancat.

pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

hello
noi am mancat si acum mergem toti sa facem un om zapada urias...cu toata zapada din curte ...ca doar tre' sa consumam toate caloriile din cartofii prajiti ce tocmai i-am mancat.

pentru toate fetele


la ora asta????

Mergi la inceput