Hai Ayanna_xem!!! Pufuleti Ianuarie-Februarie(108)
Raspunsuri - Pagina 8
alexutzzza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui plateea buna seara, doamnelor, domnisoarelor si domnilor... long time, no see miercuri, pe 20 ne internam, si... probabil tot atunci ne si hacuim, si scoatem bbTo. da' va anunt eu cand aflu pt moment merg sa mai molfai ceva, ca-s cu foamea-n glanda mereu, si mai revin maine, cand ajung pe acasa. oricum, incercam o sedinta foto in seara asta, ca pe maine vreau sa sarbatoresc cu tati... la pizza. chiar de mi-o fi rau apoi... nu conteaza! si la toata lumea!sanatate si virtute, liniste si calm gravidutelor, laptic mult pt bebei, si somn de mai mult de 3 ore pt mamici, asta va doresc din suflet! 39+ cu bbTo...+ 5 kg , ... + ultimul neuron, si ala... blond! si multa speranta la DD ![]() AMR teoretic 1 sapt. , practic... 3 zile ![]() ![]() CURAJ, GAINA CA TE TAI! ![]() ![]() |


multumim ca ne-ati facut onoarea! Eram ingrijorata mai ales ca nici pe mess nu vazui palteea
si cand colo ...tu binemerci la cheltuit banii de pampersi
38+
Yannis
gratiana77 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui analessya13 Gratiana, am observat ca ma scoti mereu din "belele" sa zic asa .Eu fac 13-14 prin casa pt ca m-au luat un pic niste dureri de spate, oricum per total ma simt aiurea. Fac 38 s joi, dar la mauratori bebe a fost mereu cu 1 sapt in urma. Am totul gata, mai tb sa ii las sotului londonul cu tot ce tb ca bebe sa fie scos din spital. Eu ma rog sa nasc la termen. Primul bebe a fost de o precizie mai ceva ca ceasurile elvetiene. |
Pana azi si eu imi doream sa nasc la termen, desi ma asteptam sa vina mai repede pt ca, in general, fetele sunt mai grabite. Azi la control dr. mi-a spus ca am colul sters si bebita are vreo 3,4 kg deci poate veni saptamana asta fara nicio problema. Drept pt care voi face un pic de miscare (nu sa mut muntii din loc)pt ca vreau sa vina pe la sfarsitul saptamanii . Plus ca am sansa sa nasc cu dr.meu inainte de a pleca in concediu. Daca ar fi fost colul ok nici prin gand nu-mi trecea ca as putea naste asa repede si chiar intentionam sa petrec mai mult timp in pat.
38+
(Amaris-Stefania)AMR o saptamana si ceva!
poze
alexutzzza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ana_g alexuzzza, nu..nu cred..NU INCA! nu sunt pregatita..de parca voi fi vreodata. dar sa mai stea cateva zile, sa apuc sa calc hainutele si sa mai treaca ninsorile astea apropo de dop, eu cred ca am pierdut ceva inainte de craciun. nu am spus doctorului...cred ca am uitat... totusi, au trecut 4 saptamani. e normal sa stai atat fara o bucata de dop?! 39+ cu Stefan |
Da tu cine crezi ca e pregatit? asa zic si io sa mai stea sa treaca ninsoarea, sa mai stea sa am acte, sa mai stea sa platesc ratele sa mai stea sa...dar na mie mi-l scoate doctoru si gata...brrrrrr!


deja ma gandesc daca cezariana se poate amana...decala..reprograma...
38+
Yannis
gratiana77 spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui alexutzzza
![]() ![]() ![]() FELICITARI! ce placenta misto ai! si bravo ptr lichid! si bebe normal ca are mai mult decat credeai la asa placenta! BRAVOOOO!!! 38+ Yannis |
Merci!
38+
(Amaris-Stefania)AMR o saptamana si ceva!
poze
gratiana77 spune:
ALEXUTZZZA si daca nu ai acte poti sa il inregistrezi pe bebe?
38+
(Amaris-Stefania)
AMR o saptamana si ceva!
poze
alexutzzza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ioana_fota Buna seara fetelor,vad ac de azi dimineata au aparut vesti bune de la fete si ati scris nu gluma ca am avut ceva de recuperat la citit .Acum o ora am reusit si eu sa ajung de la c-ta ca la ce viscol e afara... Bebelina mea vad ca vrea sa ma supere ca a coborat prea jos si dr era cam ne-a dat tratament si 2 sapt repaus la bat si cand ma controlat pe masa mi-a zis ca sangerez desi eu cand fac pipi nu am vazut nimic si nu am gasit nici pe chilot nici o pata .Alexutzzza am vazut ca si tu ai luat no spa si gynipral ca asta mi-a dat si mie si inca ceva dar nu reusesc pe reteta ce scrie amine cand oi lua de la farmacie va zic ce mi-a mai dat.Cris mario stai linistita in pat ia un no spa si mergi totusi la ginecolog ca e cel mai sanatos eu daca nu ma duceam acum habar nu aveam de sangerare .Bravo Dastefana si Danutza felicitari pentru Miruna si Alexandra si multa sanatate si recuperare usoara! Va si ne auzim maine merg sa fac un dus si cred ca aseara nu am dormit deloc. 30+ Alexandra |
eu am luat gynipral toata luna decembrie, jumate de pastila la 6 ore

nu stiu daca ti-a zis dr ceva f IMPORTANT: sa mananci inainte de a lua pastila! altfel ai niste reactii destul de nasoale, gen ameteala si...parca tremuri asa.. stii tremuru ala cand ai draci pe tine sau esti contratimp si f agitata si nu stii ce sa faci mai intai...cam asa un tremur in tot corpu asa cu ameteli si dureri de cap de treb sa stai la pat! oricum daca ai uitat sa papi si iei pastila si te apuca astea papa imediat chiar daca nu simti asta, bea o cana mare cu lapte ceva si iti trece. Ma rog eu de exemplu nu papam inainte de pastila de o luam in miez de noapte dar era ok cama duceam la nani si eram oricum papata de peste zi, dar de regula treb sa papi inainte. sunt f ok pastilele chiar te tin departe de necazuri
bafta si odihna muuulta!
38+
Yannis
alexutzzza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui gratiana77 ALEXUTZZZA si daca nu ai acte poti sa il inregistrezi pe bebe? 38+ (Amaris-Stefania)AMR o saptamana si ceva! poze |
cik nu, treb sa astept sa vine certif de casatorie cu corectie din grecia ca sa pot merge la noi la primarie sa vad cat o dura sa schimbe aici certif de casatorie emis gresit si abia apoi pot sa imi fac buletin cu numele nou si sa inregistrez copilu....


... m-am resemnat, daca depasesc cele 15 zile cik pot declara ca am avut motiv intemeiat si sa declar bb mai tarziu... desi nu-mi convine defel. Tineti-mi pumnii sa rezolv sapt asta cu certif de casatorie sa apuc sa depun de buletin pana luni cand nasc
ioana_fota spune:
Alexutzzza mersi de informatie mie mi-a zis sa le iau la 8 ore de mincare nu mi-a zis nimic dar cred ca imi zicea la farmacie.Chiar vroiam sa intreb pe fetele care stiu stiu si au trecut prin asa ceva cum au stat in pat?ca eu nu pot sta pe spate ma astup si pe stg si pe dr ma tot foiesc
.tu no spa cum ai lua mie mi-a zis sa iau o pastila dim si una seara mi se pare cam mult dar eu stiu...
30+
Alexandra
alexutzzza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ioana_fota Alexutzzza mersi de informatie mie mi-a zis sa le iau la 8 ore de mincare nu mi-a zis nimic dar cred ca imi zicea la farmacie.Chiar vroiam sa intreb pe fetele care stiu stiu si au trecut prin asa ceva cum au stat in pat?ca eu nu pot sta pe spate ma astup si pe stg si pe dr ma tot foiesc .tu no spa cum ai lua mie mi-a zis sa iau o pastila dim si una seara mi se pare cam mult dar eu stiu... 30+ Alexandra |
ti se pare mult?
stau mai mult in fund dar deh la mine pericolul a trecut cat de cat 
38+
Yannis
evyme spune:
mamidepuiuti ai doi printisori superbi, cred ca esti tare mandra de ei
Imi place freza lui Alex ![]()
Andre_lina nu stiu daca ti-am mai zis, dar pozele alea de la Craciun sunt absolut dementiale! Tudor parca ar fi un spiridus 

Superb! Felicitari, mamico pt un flacau asa reusit!


35+
David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi
AMR 5 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

bbTo...+ 5 kg
, ... + ultimul neuron, si ala... blond!
si multa speranta la DD 
, practic... 3 zile


ne-a dat tratament si 2 sapt repaus la bat si cand ma controlat pe masa mi-a zis ca sangerez desi eu cand fac pipi nu am vazut nimic si nu am gasit nici pe chilot nici o pata
cred ca aseara nu am dormit deloc.