Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *51*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

N-am reusit mai multe poze....

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Neate fetele (scriu de 3 ore la postul asta)...noi ne-am trezit la ora 13...si Ami si mami...a avut azinoapte niste crize de plans din juma in juma de ora..dupa care adormea brusc la loc....asadar nu fasolea a fost pricina ci vaccinul sau faptul ca nu a iesit afara de 2 zile....azi i-am dat 4 lingurie de suc de pere...si am descoperit ca razatoarea ei de sticla, pe care acum am folosit o prima data e nemaipomenita sa imi fac si eu iaurt cu fructe din iaurt 0% si ce fructe vreau eu....fara zahar fara coloranti..asta ca sa nu bag blenderul pt 150 de g de iaurt..

si eu ma gandesc ca engleza o sa o invete oricum insa ideea era ca as vrea sa invete o lb usor acum cand e mica si prinde extraodinar de repede....si ca totul sa mearga snur ar trebui sa ne conversam si noi cu ea...din ce stim noi variante ar fi franceza si un pic de germana..dar cum tati vrea sa bage germana intensiv pt job si tusi stie si ea se contureaza o posibila optiune

spaniola suna tare bine si e usor de prins..sa vedem.. trebuie studiata in profunzime problema si daca e cazul aprofundat pana incepe ea sa vb...

anamaria ce flacau cuminte si cum papa el frumos in scaunel!

moni iulia la multe lunite! sa fie sanatos si norocos!


liliac ai exprimat excelent temerea mea legata de lb straine....asa am obs si eu studiind alti copii de prieteni...daca nu vb cu el acasa poate sa vb la gradi 7 lb ca v-a uita tot...ei trebuie sa exerseze...

danutza buburuza ta e superba! are niste ochi de vis!

Amei a inceput sa ii cada tare parul, mai ales la spate, desi e foarte lung si ar trebui sa i-l tai...de ceva vreme tot vroiam sa va intreb....la cate luni ne dam seama daca ochii isi pastreaza culoarea si parul, daca aceasta cade, e posibil ca ce creste sa aibe alta culoare?



, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

croco cu parul nu stiu dar ochii cica pana pe la 3 ani se tot schimba.
pupam sa treaca problemutele




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Daniela Alexandra este tare scumpa, are niste ochisori superbi si un zambet tare strengar

zicea cineva (scuze ca nu mai stiu cine) ca stiu si turca si tatara...nu e chiar asa....amandoi stim turca (eu un pic mai bine), Edi stie tatara si bunicii sunt tot asa, impartiti, unii cu turca, unii cu tatara ...deci o sa se zapaceasca sigur, pun pariu!!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:


Faza tare: stii cum au suzetele de obicei a gaurele pe lateral...ei, sotul meu zice ca sunt facute ca sa bagam elestic si sa le punem dupa cap copiilor ca se nu le mai scape din gura

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan


Iote la asta nu m-am gandit

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Liliana - am retinut sfaturile cu scaunelul de servit masa. Multumim.

Cand ai chef si timp nu vrei sa ne spui ce ai facut la primul copil, dar nu vei mai face la al doilea sau ce nu ai facut primului copil, dar sigur ii vei face celui de-al doilea? Uite, cum ai spus de scaunul asta pt masa...
Eu, cel putin, apreciez sfaturile mamicilor cu experienta si chiar ma inspira. Experienta lor mi se pare un ghid excelent. Toate practicile vin din realitate, din incercari, din greseli...etc...si de multe ori sfaturile voastre sunt mai de pret decat ceea ce citim in carti si reprezinta...idealul.



h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



subscriu, mi-ar placea sa intre mult mai des si diana, adimercedes, sabina, biaz.....fiecare in parte aveti un stil nemaipomenit de a impartasi din experienta si de pune logic problemele...eu va urmaresc cu mare drag..desi sunteti scumpe si rare...

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Kiki si noi tot glumim ca o sa i-o legam de gura
la noi si multe treziri din noapte s-ar rezolva asa, deoarece cum ii pun suzeta adoarme la loc (asta cand nu e criza de parturi)...dar e deajuns cat sa-mi strice mie somnul

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

sa traiti doamnelor! ce mai ziceti ce mai faceti?

ce bine-mi pare ca nu sunt singura care s-a gandit la o modalitate de a folosi gaurile alea de la suzeta ca parte componenta a unui sistem inovativ de agatat de urechi



Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

N-am reusit mai multe poze....

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp


cuscraaa ce ginere frumos si educat am! dne, dne..cum ofera el flori mamei lui....pupam cu drag! are o privire cuceritoare!


, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Danuta buburuza ta e o superbå, o grasunica..ce mi-a placut pozele cu ea in halatel de baie

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput