Copilasi din 2002 *69* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatzaaa!!

Laura-felicitari cititorului!!

Cristina-Robert vorbeste bine romana?
Si eu zic ca are timp sa se obisnuiasca cu scrierea in lb romana.
Abecedarul dupa care invata Andrei seamana cu cel de pe vremea noastra.Cel putin mie asa mi se pare...

Nico-si pe mine ma zapaceste Andrei cu karate, desi el afirma mereu ca nu-i place violenta.Probabil intelege sportul asta ca pe o arta

Nina-pe Cleo am vazut-o chiar aseara in Metro.Ma gandesc ca aveti si voi Metro.Si-s la reducere

La Oradea nu ninge, nu ploua, nu e foarte frig... nu nimic.Cred ca e OK.

Va pup!


C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Cristina, Stefan nu mai zice decat de inot, dar sigur ar vrea karate! Si eu nu-l trimit acolo sa devina violent, dar ii ajuta cu multe (miscare, relationare, incredere in sine, autoaparare...). Sa vedem, sa se incalzeasca. As vrea in vacanta sa mearga la ski de 2-3 ori macar, insa am emotii, ca il va avea pe tati drept monitor...

La Viena ninge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

acuma a inceput sa ninga si la Oradea...maruuunt si des!
Off, ce bine e de Lucia ca are caldura si soare si ocean...ioi...


C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Dodo, ai uitat sa ne lasi cafeaua pt. azi.
O dau eu, ca d emulta vreme n-am mai facut-o.
Cafea pt. toata lumea, asa cum isi doreste fiecare !
La noi, continua sa ninga marunt cu mici intreruperi.
Cristina22, n-avem Metro. Avem doar Profi, Penny si mai nou, Kaufland. E mic orasul, ~ 40.000 locuitori. Decat nimic, sunt bune si acestea.
Cristina, de ieri, a inceput sa mearga la pictura pe sticla(la o fundatie crestina). Este atat de incantata !
Felicitari, micilor cititori !
O zi faina, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce frumos, Nina! Si la Stefan la gradi au facut copiii pictura pe sticla cu o doamna, tot icoane ortodoxe. Dar Stefan nu a mers fiindca era cursul dupa-amiaza si el pleca la pranz, ca sa nu doarma acolo, din cauza alergiei lui... nu-l puteam duce fiindca imi era peste mana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Salutare si de la mine la capitolul cel nou!

Nicoleta, vad ca mai aveti putin si-l serbati pe Stefan, ce frumos, cred ca abia asteapta! V-ati gandit frumos cum sa faceti sa-l serbati si la scoala si la hort, imi place ideea! Si Andrei a primit la scoala dulciuri de la colegii care-si serbau ziua...

Nina, multumim de cafeluta, felicitari Cristinei pentru toate concursurile la care participa si pentru ca ii place...si pentru cursul de pictura, vad ca are multe activitati!
Cred ca va creste inima cand o vedeti asa silitoare si harnicuta!
Felicitari si pentru undita, spor la pescuit, sa ne-o prezinti in actiune cand va iesi la pescuit!!!

Cristina22, ce smecheros Andrei, auzi sa citeasca fluent cartile lui si pe silabe cand citeste abecedarul, ce inseamna scoala si ce vede si aude acolo! Adevarat puterea exemplului!

Cristina_C, Andrei are Abecedarul de la Editura Aramis, si pare ok!

Laura, felicitari si de la mine cititorului! Andrei stie si el sa citeasca dar nu se prea incumeta, rar isi ia cate o carte de povesti sa citeasca!

Noi ne laudam in continuare cu un FB la matematica, cu un B la dictare, caci n-a stiut sa scrie celular, a scris celurar, asa ca l-a taxat doamna, facem in ultima vreme multe dictari, caci a inceput sa scrie foarte urat, mai ales cifrele la matematica, complet diferite fata de cum le invatasera!
Ne mai "laudam" cu faptul ca-si tot pierde parti de haine, alaltaieri si-a pierdut caciula si o manusa,le tinea la subsuoara venind de la sala de sport, a doua zi le-a recuperat, le-a adus cineva la semiinternat, acum vre-o luna fularul, ala nu l-a mai recuperat, era in set cu astea pierdute alaltaieri, apoi pantalonii pierduti la sport, si aia recuperati...e tare imprastiat!
Stilourile, nu mai vorbesc, are deja 4 stricate, si au fost si unele din ele foarte bune...e de groaza, la voi cum e??


Pupici, m-am intins cat o placinta!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) varsta Andrei


www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei



"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Buna dimineata la o cafeluta! Nina
Noua preocupare a Cristinicai este foarte interesanta!
sa stii ca si aici, si in Ro, Kauflandul este magazinul meu preferat.

Cristina22, Robert vorbeste bine romana, de la 2 ani o tot vorbeste cu noi, e prima lui limba. O vorbim acasa zi de zi. Rar mai apar "anomalii", cum ar fi sa traduca mot-a-mot o expresie din germana in romana, invers nu. Germana este limba pe care o vorbim doar cu cei care nu inteleg romana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, si Stefan este imprastiat! A pierdut pana acum o caciula. Si a uitat una-alta, dar le-a gasit apoi. Caciuli, mai ales. Ca ei pleaca de la scoala la hort cu toate cele, si nu se imbraca fiindca nu ies afara, ci doar trec in alta cladire, prin interior. Si tinandu-le in brate le mai scapa... fiind multe le mai uita... Cu pungutele cu dulciuri, aici asa se procedeaza. Noi vrem sa ducem dulciuri putin mai rasarite si doamnelor lui. Si poate si doamnei directoare care a fost foarte draguta inca de la inceput. Nu vrem sa fie ceva exagerat, ci niste bomboane mai "bune2, nu ou Kinder si acadele . Aici oricum este exclus sa duci cadouri, ca la noi. Ceea ce mi se pare corect fata de copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ce rautacioasa, chiar e haios Stefan in poze si nu e urat de loc...pe mine m-a amuzat poza! Merci ca m-ai mai linistit cu uitatul si pierdutul de haine, asa eram si eu, sotul se mai supara, dar ii trece, mai ales ca le mai si gaseste din cand in cand!

Cristina_C, Nina, si mie imi place in Kaufland, mai ales seara cand sunt reduceri la legume si fructe!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) varsta Andrei


www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei



"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nu, Katty, nu a fost rautacioasa. Doar sincera. M-am amuzat dar ma si gandeam apoi ca poate na, ca "cioara" imi vad prea frumosi copiii!

Mergi la inceput