noi, sagetatoarele (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Lacramioara Multa sanatate lui Stefi. Dai alternativ la 4 ore Nurofen si Panadol. Vei tine febra sub control. Daca ti se pare mai usor punei supozitor cu novocalmin, maxim 3 pe zi.
Bafta sotului la examen.


Noi in we am cam lenevit. Sambata a fost ziua sotului, iar eu si Bia i-am pregatit o surpriza. I-am facut un tort cat timp a fost el plecat de acasa si l-am servit dupa cina. Ieri eu am citi, Bia si tasu au olarit si apoi pe seara am fost la film.


Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

M-am dezobisnuit ca Stefy sa mai fie bolnava si asa m-a plesnit boala asta... Asa de rau am reactionat... Am o stare... Imi vine sa plang si nu pot... Parca m-a batut cineva... astept sa se trezeasca sa mergem la pediatru... dar dupa ce a vomat la pranz si dupa cum arata gatul presimt ca antibiotic... scrie pe ea... Si eu ma chinui sa-i dreg imunitatea... dar daca nu cedeaza febra nu am loc de intors.

tnicoleta, asa ii dau. Sa vedem ce zice pediatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Lacramioara Ce ii dai pentru imunizare?
Eu ii dadeam Biei asa: Oscilocopcinum 1 tubulet/satamana; vaccin andigripal homeopat 5 bilute/saptamana (in alta zi fata de oscilo); imunogrip sau iminorezistan 10 picaturi/zi/10 zile/luna. Nu am avut probele pe schema asta.

sa va faceti bine

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte... ca sunt zombie... iar gatul meu.... e si el... numai transee....

tnicoleta, multumesc. Eu merg pe mana medicului imunolog, si mi-a dat Lantigen B anul asta, la fel si anul trecut si vreau sa spun ca a fost ok, dar de data asta nu sunt singura, a fost adusa o fetita cu angina pultacee, dar cu bilet de la medicul de familie ca e bine si mai sunt vreo 4 mamici care le stiu eu ca au copiii in aceeasi situatie cu Stefy... Nu vreau sa ma gandesc in ce hal tuseste.... spui ca se rupe in doua... Toata noaptea nu am dormit nici eu nici ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

ce fac fetele??? sanatate bolnaviorilor...cred ca o cura de imunizare e binevenita pt toti...

va pup! o zi minunata tuturor!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 18+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o .... Mai scriu eu cand voi fi mai bine.... Aseara am zis ca mor.... Ma doare pieptul.... de la tuse... si febra.... Dar daca n-am murit ieri... de acum sper sa scap...

Stefy nu mai are febra, dar tuseste.... de mama focului.....

Fetelor, dar pe unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Neata fetele

Si noi pe aici

Iulia Pe aici, mai pe acasa, mai pe la munca. sanatate si tie si fetei, sa va faceti bine repejor.

Sa va zic ce m-am enervat aseara cand am ajuns acasa. La mine, ca la casa de nebuni. Mai intai m-am enervat caci nu imi gaseam prelungitorul de la masina de spalat, il luase cumnatamea, fara sa ma intrebe, si a trebuit, evident, sa astept sa isi termine treaba cu el. Apoi ca mi-au mancat iaurtul din frigider si fimea vroia chiar atunci sa manace iaurt si dai de unde nu-i. Si ar mai fi, dar nu va mai stresez.

Sa aveti o zi buna

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Seara buna!

Lacir, imi pare rau de voi..amandoua bolnavioare...stiu ce rau e...sanatate multa, multa!

Nicoleta, uff, e greu cand stau mai multi intr-o casa...dar cred ca fiecare ar trebui sa cunoasca si sa respecte niste reguli...asta pt buna intelegere...
dau o strigare rapida: Nico, Anca, Claudia, Galli, Elvie, Alison??????? Unde sunteti??????

anyway, o seara placuta! somnic pufossss!!!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 18+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si.... si atat...

Ela, tnicoleta, multumesc. Vor veni si zile mai bune....

Mergi la inceput