Fulgusori de nov-dec 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna dimineata

Ce activitate intensa aveti cu slabitul , multa bafta, v-am facut update la lista. Apropos de lista, revin cu rugamintea de a-mi trimite PM cu datele lipsa la copilasi... pana plecam de la scutece poate o terminam de completat

Noi am dormit super dar mie tot somn imi e , ma intreb peste cati ani ma voi trezi dimineata fara senzatia asta de pleosteala . Santiago s-a pus serios pe treaba cu zambitul si rasul asa ca m-am linistit. In mod evident a intarziat putin cu asta, ocupat fiind cu tinutul capului, cu studierea mediului, cu organizarea propriului program (de la 1 luna si-a facut singurel program de somn - seara de la cel tarziu 12 pana dimineata la 10-11, cu trezirile de cate 15 min pentru papa). Si eu nebuna vroiam sa le faca pe toate deodata . Promit sa nu mai fac

Broscutza - exact asta vroiam sa spun, tu chiar crezi ca o femeie mai tine minte de acum 20 de ani la cate luni a inceput sa studieze copilul ce e in jur? Nu mai asculta toate celea... Si pe mine ma tot intreba mama de ce plange copilul in prima luna . Pana am luat-o la vale si am intrebat-o: dar eu de ce plangeam cand eram mica. N-a mai avut replica

Lumi - am inteles cu Vigantolul (la prematuri stiam de ce se dau mai multe picaturi), acum sunt edificata

DianaR - ce fain ati petrecut si acum pari sa ai o duminica linistita in fata, pentru relaxare. Enjoy. (abia astept si eu sa pun piticul pe schiuri, ca el e speranta mea - pe tati in 7 ani nu am reusit sa-l pacalesc sa incerce, asa ca incet-incet am schiat si eu din ce in ce mai rar )

Laurairina - uite ca vara asta s-ar putea sa venim fix la 2 Mai si sa renuntam la meleaguri straine (dar inca nu e clar, poate bagam si o Bulgaria... avem noi un sat mic si pustiu, imediat dupa granita, la 15 km, cu o pensiune cu asa o curte si de pe geamul careia se vede cam asa)... mama ce nostalgie m-a lovit cautand poze...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lili - gand la gand in ce i-am scris amandoua Broscutei .
Esti in lista.

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ieri la pranz am iesit si noi din spital. Un spital infect(cum deja stiti) si plin de tigani(caldarari, argintari, aurari si tot neamul) zgomotosi si in marea lor majoritate nespalati. Acum papam supa de morcovi cu pasta de carne. Nu prea ne place dar asta e... Asteptam controlul de maine si sa vedem ce lapte ne indica.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Ieri la pranz am iesit si noi din spital. Un spital infect(cum deja stiti) si plin de tigani(caldarari, argintari, aurari si tot neamul) zgomotosi si in marea lor majoritate nespalati. Acum papam supa de morcovi cu pasta de carne. Nu prea ne place dar asta e... Asteptam controlul de maine si sa vedem ce lapte ne indica.

mami fericit de Dan Mihail


Bine ati venit acasa . Chiar ieri intrebam de voi, bine ca ati scapat de spitalul jegos. Pupam Danutul si tinem pumnii in continuare sa fie bine

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Ieri la pranz am iesit si noi din spital. Un spital infect(cum deja stiti) si plin de tigani(caldarari, argintari, aurari si tot neamul) zgomotosi si in marea lor majoritate nespalati. Acum papam supa de morcovi cu pasta de carne. Nu prea ne place dar asta e... Asteptam controlul de maine si sa vedem ce lapte ne indica.

mami fericit de Dan Mihail


sanatate multa, bine ati revenit

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze NOI cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Ancutza eu o las sa manince prima parte cu ghiortzaieli si pofta mare, apoi scoatem aerul (sau adoarme tun pe umarul meu ) si apoi o mufez repede la loc ca sa mai traga putin si sa adoarma fericita la sin. Marturisesc cu rusine ca eu si dorm cu ea in pat


lili si Sabina doarme cu noi in pat... nu a dormit nici o noapte la ea in patut, am mai pus-o ziua dar parca stie ca nu-i in pat si se trezeste in 10-15 min

deci si tu folosesti aceeasi metoda ca Monis... clar o sa incerc si eu


ps: neatza' la amiaza la toata lumea



ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANAR ce frumos o alaptai tu pe aia mica in curtea manastirii...Si ce ziceai ca ai mancat pizza?

DYMOMO welcome back.

SHTEEEPHHYY pe unde umbli? Sunteti bine, da?

MAMICI IN ACTIUNE ... ce misto ca va puneti floricele si porcusori in lista.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Laurairina - uite ca vara asta s-ar putea sa venim fix la 2 Mai si sa renuntam la meleaguri straine (dar inca nu e clar, poate bagam si o Bulgaria... avem noi un sat mic si pustiu, imediat dupa granita, la 15 km, cu o pensiune cu asa o curte si de pe geamul careia se vede cam asa)... mama ce nostalgie m-a lovit cautand poze...

poate ramaneti pe meleaguri mai romanesti, ca dac vrei bulgarica aveti de umblat sa faceti pasaport si alte demersuri pt Santiagu
Asa 2Mai e la 2 pasi de Mangalica si sigur ne vedem la cea berica, si poate si cu Broscuta.. la vreo masa rotunda, mai punem si o pancarda cu DC..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dymomo, bine ati revenit acasuca!!si zici ca deja ai trebuit sa il treci la supica de morcov si pasta de carne?????deja stomacelu lu bebe mic al tau tre sa treaca la ceva ce mie imi suna a diversificare??offffffffff...mititelu, prin cate mai trece, in loc sa creasca linistit cu laptic...
Multi pupici sa va reveniti cat mai repede!!!

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Dynomomo, bine ati revenit si multa sanatate!

Lidia, da, piza

Laura, multam de link, cutiute mai am eu de pe vremea lui Vlad, astea mai noi imi lipseau. Oricum multumesc de link, plecaciuni pana la pamant, mi-am gasit desene in romaneste si sunt pe spate!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput