Puiuti de Randunici 2008 !! (356)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Wow, Ramo, bravo fata, ma bucur ca fuse buna mancarea arabeasca E un dulce Andei

Misha, la multi ani, sa fii sanatoasa De vanish chiar nu stiu...mai bine suna la salvare sa te sfatuiasca...of...

Zozelici, frumooos daaa , pupa-l mama pe el Azi ce m-a suparat ca iar vorbesc si vorbesc cu peretii...i-am chemat la masa, Stef a venit primul, el nu, se uita la desene...i-am mai zis de vreo cateva ori si statea in usa si miorlaia ca el se uita la desene...da? pai bine atunci si l-am trimis sa se uite, i-am luat farfuria, am pus mancarea la loc, i-am interzis desene toata saptamana viitoare si sa manance la urmatoarea masa Nu va zic ce nervi aveam cand ma ia drept papagal...si vorbesc degeaba... Apoi s-a dus la culcare...si nici vorba sa-si ceara scuze sau sa ceara de mancare
Iar Stefu a pus mana pe usa de la cuptorul incins, eu fiind langa el si stiind ca acolo "ade", adica arde si ii ziceam intr-una si lui tot la pereti se pare Si el, curios, a pus mana si daca nu a plans de nu mai puteam de mila lui...o secunda am intors capul si el a pus mana acolo...mda...cand l-am culcat nici nu putea sa puna mana pe bibe, ca era cald si il ustura, are buricele degetelor putin rosioare...si baga mana pe sub perna sa caute un loc rece siimi dadea mie sa pup manuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Luny telefoanele sunt functionale si foarte utile. Multumesc mult . Mi-a raspuns o doamna foarte draguta, de la spit. Gr.Alexandrescu si mi-a spus sa-i dau lapte acum si inca o sticla diseara pe la 7, intre timp numai mincare semi-lichida. M-a intrebat ce contine vanishul si daca pot sa-i citesc de pe sticla, numai ca in disperare cind l-am prins am aruncat sticla pe geam N-am auzit nici un AU, asa ca sper ca n-am ranit pe nimeni
Alex e ok, e in verva, sper ca totusi sa nu fi inghitit nimic. Era cu capacul in gura.

****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

pfiu, ca mi-a stat inima, fata..ma bucur sa stiu ca e de folos nr ala, desi sper sa NU mai aiba nimeni niciodata nevoie de el...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu am intrat doar o sec sa va spun ca daca nu mor azi nu mai mor niciodata Peste doo ore tanara pleaca la bal insotita de un prapadit nou (ca tot intrebati ) Si pentru ca am ras si m-am exprimat asa , am primit ce mi-am dorit : DOI METRI, in echipa de baschet de juniori, clasa a XII-a As vrea sa vina inapoi prapaditul, adevaratul , promit ca nu mai rad si nu mai zic nimic Iar ea e atat de frumoasaaaaaaaaaaaaa Cred ca o pedepsesc si n-o mai las nicaieri

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

O mai gad Mimo, sper ca ai tras fata in poza s-o vedem si noi Maaaiiiii, la varsta ei m-am indragostit eu de Cata si uite si tu ce bine ne e Cat de frumoooooooos Stai linistita ca nu mori, ho


Misha, sper si eu sa fie bine puiul, ce sperietura...

Luny, super ideea cu telefoanele alea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Zozelici iubita Sa-ti dea Doamne Doamne un bebelus frumos, sanatos si zdravan asa ca fratiorul lui! Nici nu stii ce mult ma bucur pentru tine, si ce mult m-a emotionat vestea!! Mai ales ca stiu ca spusesei ca vrei sa nasti tot in 2011, ca mine, dar uite ca bebelinul tau vrea mai devreme Stiu ca e neprevazut si neasteptat si neplanificat... dar sunt sigura ca o sa aseze toate cum nu se poate mai bine. Stii doar ca Dumnezeu nu-ti da mai mult decat poti sa duci! Asa ca ai incredere!

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi

Am apucat sa citesc asa printre randuri si pagini, cu copilul calare in carca mea...

Mimo de fiecare data cand povestesti de mandretea de Teodora, parca traiesc in avans adolescenta Sanzianei - mereu ma intreb cum o sa fie la noi Ureaza-i distractie placuta la bal cu baskebalistul de-a doishpea
Aaaa, azi am fost si am cumparat clapari si salopete de ski (ale mele erau vechi de cand lumea, si randunoiul era deficitar la capitolul asta). Asa ca acum suntem cu vreo 20' de milioane in minus dar mai aproape de vacanta

Misha cum mai e cu Vanishul?



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mimo musai poze, inclusiv de la party..las-o fata, ce e mare, e isteata, e educata, e fi-ta, si stie ea ce are de facutaoleu, fug, nu daaa

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

LA MULTI ANI ANTONIILOR!
LA MULTI ANI CLODUTE, MISHA SI VARUNA!

Gudinde si Luny , am trimis un CV si vom vedea ce va mai fi.
Naty , inclusiv pe cucuiul Iuliei. Cat despre BB2, nu stiu daca va fi, anul asta implinesc 36 ani () si sunt prea dezamagita si suparata pt asta. Si cand sa-l fac? la 40? Si oricum am destule pb cu Lucian, de am ajuns sa ma gandesc sa schimb locatia si barbatul.
Mimo tu esti ca in vb aia: "ai grija ce-ti doresti"
Kitzy si la mine la Diana a doua liniuta era ff pala la inceput, apoi a inceput sa se coloreze...
Spuneti-mi vi se pare normal sa ai musafiri, sa se intinda pana la 3-4 dimineata, sa le spui ca nu mai rezisti pt ca a doua zi copilul te ia de noua, si sa fii barfita cand pleci la culcare???? IN CASA TA???? Si cand vii si le spui ca daca au ceva de comentat sa ti se spuna in fata sa se supere si sa plece? Ca ma gandesc ca poate sunt eu nebuna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleme
Spuneti-mi vi se pare normal sa ai musafiri, sa se intinda pana la 3-4 dimineata, sa le spui ca nu mai rezisti pt ca a doua zi copilul te ia de noua, si sa fii barfita cand pleci la culcare???? IN CASA TA???? Si cand vii si le spui ca daca au ceva de comentat sa ti se spuna in fata sa se supere si sa plece? Ca ma gandesc ca poate sunt eu nebuna....

mami de diana andreea - 18 martie '08


Reactia scurta a randunoiului - "Niste Nesimtiti!"
Bafta multa cu job-ul!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cleme, acelasi lucru zic si eu, foarte urat...ma gandesc ca era cineva din familie? ca altii cred ca s-ar fi simtit...hmmm...
Bafta multa cu CV-ul si poate iese ceva repede!



Mergi la inceput