*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (98)*
Raspunsuri - Pagina 15
mamiseli_11 spune:
Mai care a furat primavara in halul asta? Eu nu ma mai joc. Viscoleste afara intr-un hal ca nici pe geam nu se vede bine. Off. Inca o zi in casa, eu ma sui pe pereti.
Mihaela
de
Miruna Cosmina (13.11.2008)
Pozele mele
Mirunica
mamiseli_11 spune:
Corina epilare deFINITIVA! Super! Din cate am inteles dureaza 5-6 ani pana apare iar pilozitatea asa ca eu zic ca merita toti banii. Asa ca informatie pt cultura mea generala, cam cat costa? Pupici Arianei, n-0am apucat sa va trimit imbratisari cat ati fost bolnavioare dar ma bucur ca sunteti bine acum.
Mihaela
de
Miruna Cosmina (13.11.2008)
Pozele mele
Mirunica
bebecris spune:
bona nu-mi permit si nici nu vreau sa aduc in casa...cine stie ce nebuna imi intra in casa....eu tot sper sa iasa mama la pensie sau soacra...una din 2...iar la anul la gradi...prefer sa fac efortul de a-l tine inca un an acasa, sa pot sa strang bani si sa-l duc la o gradi particulara....eu nu rezist nici macar o zi fara david...am si stat non stop cu el...nu prea avem ce face cu el cand treb sa mergem pe undeva si de cate ori s-a putut l-am luat cu noi....eu de un an stau 24 din 24 cu david...si el cu mine...
urasc cresele...nu condamn pe nimeni...admir mamicile care aleg varianta asta pentru ca nu au incotro...eu am sperat ca poate rezolvam ceva cu casa si venea repede inca un bebe...dar....SPERI MATA, DAR SPERI DEGEABA...o rasari si soarele pe strada noastra....
pupici...ma duc sa pregatesc copilul si pe tati sa mergem la vaccin...
Craciun, cadouri, renii
Cristina - mami de
DAVID - ANDREI 
BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU
Povestea nasterii
Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI
Mirtha spune:


Nu mai pot ...sunt pe jos . Il urmaresc pe Ciuvica la Realitatea Tv. despre flacara violet , Geoana , Basescu si vrajiorul lui.....



Alina
mama de
Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva
Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.
ginye55 spune:
Olivia mama, ce ai avut cu mine azi noapte ca m-ai certat tot timpul. 


Ca de ce, domnule, nu-i cumpar lu' fi-miu biscuiti Havana si Montana.


Eram in Cipru si tu ii faceai piciului tau un om de zapada. 

si ti-a picat pe biscuitii lu' fi-miu. Ce ti-e si cu visele astea. 











Mamiseli Eli acum tb sa plec sa cumpar haleala , dar revin cu mesaj in privat. 
Flori, mami de
Eduard Stefan (12.10.2008)
Stefanut
Z_IULIA spune:
salutare!
Eu sunt suparata rau. Ma doare spatele de mor si azi mai am si examen, primul din sesiunea asta.Culmea culmilor, mi s-a stricat si masina! E chiar super sa merg acu cu atatea mijloace de transport, si cu mijlocu in pionieze!
Bobocica mea e bine, creste, se rasteste la mine, ma cearta dar ma si pupa, imi face cu ochiu si ma mangaie...Sunt topita toata...Sa vedeti seara inainte de culcare ce dragoste e pe ea si pe frasu.......... imi tresalta inima de atata fericire.
Claudiu merge foarte bine cu scoala. Tinand cont de problema lui cu vorbirea, si cat am mers la logoped... sunt mandra de progresele lui. La dictari(unde mie imi era ff frica ca va scrie asa cum zice) are numa FB, cum de altfel la toate materiile mai putin la engleza. A luat un B si atat s-a mai jelit... Acu ce sa-i fac, abia a inceput sa vb corect romaneste...![]()
Imi pare rau ca nu am timp sa intru mai des sa vad ce faceti, ce ziceti... dar abia imi ajunge timpul! Poate ca nu stiu sa ma organmizez, nu stiu.
Va pup dulce si va doresc multa sanatate!
Am citit ceva de ciocolata cu stafide si nuci??????
Vreau si euuuu
! O sa mai slabesc eu la SF. Asteapta...
Ramo2007 spune:
neata,
Am fost ieri la dermatolog cu Sara...pe fata dermatita atopica iar la fundulet candida...
, i-au luat probe si am primit rezultatul pe loc.Pe fata Atoderm si Mustela Stelatopia, iar la fundulet fara servetele umede, doar apa si spalata cu bicarbonat si data cu Nidoflor...sper sa treaca repede...sincer, eu nu cred ca pe fata e dermatita atopica, poate doar eczema...
N-am ajuns nici azi la stomatolog cu nunisoarea de afara...poate maine daca nu mai ninge (n-am cauciucuri de iarna)
BraveGirl spune:
Neatza!
amalia, sa va fie de bine mutarea!
Anca, epilarea definitiva este pe zone. Adica fata, perciuni, mustata, axila, etc. Cel putin asa se plateste pe unde m-am interesat eu. Eu am mai facut acum 5 ani, dar n-am mai mers la sedinte de intretinere, si mi-a cam crescut la loc, in proportie de 60-70% pe unlele zone, in altele am goluri. In 2005 am fost a un cabinet mai ieftin, unde o sedinta inghinal, de exemlu, pornea de la 50 euro. Ieri am fost la Mikomed, cea mai tare clinica (a se citi cele mai mari preturi
)si m-a costat 100 euro inghinal. Am nevoie cam de 4-6 sedinte, o sedinta la 6 saptamani. Dar nu ma mai duc, pt ca nu ai voie sa te expui la soare decat dupa 3 sapt de la sedinte, iar noi plecam la plaja in martie. Dc e ca acum 5 ani, in urma unei sedinte imi va cadea cam 40% din firele de par vizibile la momentl epilarii.
Cine poate face un efort financiar, se merita macar inghinal. Si numai o sedinta iti rereste parul considerabil.
Eu m-am hotarat sa ma mai multa grija de mine. Merg saptamanal la sala, la masaj, la bazin si la shopping ![]()
Revin, ma cheama datoria
==========
Corina
Mamica de Arianna Maria 
POZE CU PRINTESA
ginye55 spune:
Mamiseli Eli aveti PM.
Nu ma gandeam ca o sa ajung sa zic si asta, dar am mare noroc ca iese soacra-mea la pensie luna asta. Asa ca pana la 3 ani are cine sa stea cu plodul. O sa vine sa stea la mine 4-5 ore cat o sa fiu eu la scoala. La 3 ani, gradi scrie pe el.
Flori, mami de
Eduard Stefan (12.10.2008)
Stefanut
Ramo2007 spune:
Ca tot veni vorba de cresa/gradinita...din toamna, daca nu rezolvam cu mutatul, adica sa luam un apartament cu 4 camere sa stam cu parintii mei, Sara va merge la o cresa particulara, daca imi gasesc eu un servici bine platit, ca daca nu...o sa stau cu ea acasa pana la 3 ani...pana atunci o trece si mama ei de criza.Decat sa ma duc pe un salariu de 10 mil, care sa nu-mi ajunga nici pt. cresa, mai bine stau cu ea acasa.
Economie nu prea avem la ce sa facem...gazele ne vor veni probabil de la 4-5 mil in sus pe frigul asta
, lumina...avem bolier la baie si masina de spalat...leasing la masina de 13 mil care se termina in vara (abia astept ca m-am saturat de 4 ani)...poate atunci sa ne mai revenim un pic cu banii...adica sa mai platim din datorii...care sunt muuulteee 


Voi face economie de servetele umede...daca Sara are pielea sensibila, pampersi folosim cam 4 pe zi...in rest...
