Gravidute prin FIV (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Parola nu mi-o soliciti mie. Ci fetelor de la odisee. Este fix la aprecierea lor cui vor sa dea parola.Si cand. Ai solicitat-o, este evident pt toata lumea, probabil o vei si avea. Relaxeaza-te ca iti creste tensiunea. Nimeni nu sta la cheremul tau, tu ai cerut si toata lumea sare de prin pat, de la masa, de unde se afla sa iti si raspunda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Dana, in partea dreapta, pe coaste aproape de san, stomacul e in stanga. Habar nu am ce este, ca o intindere de piele, o presiune, o arsura pe piele dar in interior nu la suprafata. Daca stiam ce este...

 23+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

carmelly - Da ai dreptate ... nu stiu ce sa zic ... of nu poti suna un doctor? eu sun chiar daca rad de mine ... acum pe cine sa intrebam si noi?
Poate fi o ciupitura de ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Catalina, miruna, claudia, fetelor va multumesc.
multumesc de sustinere si de toate cuvintele frumoase!
Multumesc!
Mama este ... a facut un AVC si se pare ca tartea stanga este afectata, cica rabdare si sa asteptam, ce ramane de vazut.
va pup si pe curand, aveti grija de voi



castelana fericita 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

of, castelana, te intzeleg asa de bine. Si tata e bolnav in spital. E cea mai mare temere a mea ca o sa trebuiasca sa ma duc acasa si sa nu pot... Cum sa alegi intre sa risti copilul pt care ai luptat atata si sa iti vezi fiintele datorita carora suntem noi minuni pe lumea asta:(. Eu sincer nu stiu ce ma fac daca trebuie sa merg acasa. Sper totusi sa nu fie cazul...te imbratisez si sper din suflet ca mama ta sa se recupereze si sa poti sa stai mai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Huski nastere usoara si bebel sanatos si mancacios. Facem galerie cand se aproprie ziua.

Mai fetelor, in partea dreapta sub san, dar pe coaste simt ca o arsura, o presiune, ca o intindere de piele, ca si cand s-ar despica pielea, un diconfort nu stiu cum sa ii spun, dar sub piele spre os. Nu ma duc la control ca sigur rad dr. de mine, dar din cauza senzatiei asteia nu pot sa dorm. Nu e plamanul ca ar trebui sa radieze si in spate, fierea nu are cum sa fie ca e mai jos. Si aceasta senzatie o am de ceva timp dar apare si dispare. De ieri toata ziua si noapte si dimineata am avut senzatia asta. Acum nu va suparati pe mine ca tare ma mai vaicaresc dar voi fiind gravidute/mamici ma mai luminati si pe mine.

Weekend placut.

 23+  si
Multumesc Doamne!



Suna doctorul, explica ce simti. Deci eu zic ca se intinde uterul, se dilata si tu simti destul de acut asta, pt ca ai gemeni.
Si eu am experimentat si inca mai experimetez diverse dureri, junghiuri si alte intepaturi, dar nu m-am panicat, adica au trecut la putina miscare, la schimbarea pozitiei si la no-spa.
Dar, cel mai bine e sa ii povestesti doctorului tau despre asta.


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Huski nastere usoara si bebel sanatos si mancacios. Facem galerie cand se aproprie ziua.

Mai fetelor, in partea dreapta sub san, dar pe coaste simt ca o arsura, o presiune, ca o intindere de piele, ca si cand s-ar despica pielea, un diconfort nu stiu cum sa ii spun, dar sub piele spre os. Nu ma duc la control ca sigur rad dr. de mine, dar din cauza senzatiei asteia nu pot sa dorm. Nu e plamanul ca ar trebui sa radieze si in spate, fierea nu are cum sa fie ca e mai jos. Si aceasta senzatie o am de ceva timp dar apare si dispare. De ieri toata ziua si noapte si dimineata am avut senzatia asta. Acum nu va suparati pe mine ca tare ma mai vaicaresc dar voi fiind gravidute/mamici ma mai luminati si pe mine.

Weekend placut.

 23+  si
Multumesc Doamne!



Carmelly daca e mai profunda poate fi de la intinderea ligamentelor uterine, dc e mai superficiala poate e pur si simplu o intindere de piele am experimentat si experimentez usturimi si usoare mancarimi, trec cu crema sau ulei de corp.
Dc tu crezi ca e altceva contacteaza ti medicul.

weekend placut tuturor

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 33+ Daniel

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Huski - ce aproape esti. Emotii uriase banuiesc. Va fi bine, vei vedea. Tinem pumnii si pregatim galeria.

Blue - nici tu nu mai ai mult pana la marea intalnire. Avem si pentru tine pumnii stransi.

Hai, curaj dragi gravidute frumoase.

Castela - sanatate multa mamei tale. Imi imaginez lesne prin ce treci. Of, of, of....

Ref zodii: si eu imi doream foarte tare ca Maia sa se nasca in Balanta (ca si mine ), dar de la inceputul sarcinii mi-am spus ca nu vreau sa fortez mana destinului, nu vreau sa influentez destinul Maiei in vreun fel, alegand eu data (ma rog, fiecare cu tacaneala lui..). Era mai mult decat suficient pentru mine ca nu se nastea natural, cand dorea ea, si ca trebuia sa programez cezariana, sa o scot de la acolo din burtica cand ea poate nu era pregatitat inca. Si cu toate ca am nascut la 40s 3z tot prin cezariana programata am facut-o pt ca ea nu dadea semne ca vrea sa vina. Insa, doc a stabilit data, iar eu m-am stapanit si mi-am impus sa nu intervin cu nimic cu toate ca nu trebuia sa spun decat ca vreau sa nasc nu in ziua aleasa de el ci a doua zi. M-am stapanit cat am putut de tare, era atat de tentant, in ziua in care la doc in cabinet, dupa eco si consultatie de rutina, a luat calendarul si a inceput sa numere zile...sa se uite peste programari,..etc in vederea stabilirii datei cand Maia se va naste. Eram cu sufletul la gura sa aud ce data alege. Prin urmare, ce credeti? Maia s-a nascut in ultima zi din FECIOARA (22.09)...a doua zi incepea BALANTA (23.09)..., dar nu am vrut sa aleg eu data cand sa vina ea pe lume. Am vrut ca DD sa ne spuna cand si cum...asa cum tot DD a facut minunea ca eu sa raman insarcinata si ca Maia sa fie un copil sanataos. Mai mult nu imi doream si pentru asta ii voi multumim lui DD toata viata.

Pup toate gravidutele frumoase .



h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Castelana o imbratisare pentru tine de la mine si multa multa sanatate mamei tale si refacere rapida. tatal nasei lui Matei a avut aceeasi problema si si-a revenit spectaculos. Cu tratament si cu suport din partea familiei a invins urmele lasare de ACV. pupici si aveti grija de voi.

Claudia multa sanatate tatalui tau si ii doresc sa isi vada nepoteii.

Carmelly asa cum au zis si fetele cel mai bine vorbesti cu doctorul tau. Fiind o sarcina gemelara cresterea uterului e putin mai violenta decat in cazul unei sarcini singulare. Si eu am experimentat tot felul de de dureri care mai de care mai ciudate in timpul sarcinii. Cred ca dau din coate micutii isi fac loc. Spatiul mic inghesuiala mare.

Huski mai ai putintel pana la marea intalnire cu bebe. Nastere usoara iti doresc.

Pupici la burtici si aveti grija de voi.

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Acest topic nu este camp de bataie:care e mai interesanta sau mai potenta in a deschide pagini,a da sfaturi, a face modificari,bla bla.Cu riscul sa mi-o "fur" de la moderator vreau sa te rog Dana_bebe sa te abtii si sa nu ne faci partase la crizele tale pe care le-ai mutat de la FIV aici.Aici lumea e cu hormonii pe bigudiuri si sincer....nu are nimeni chef de rahatzisuri de genul asta.Abtine-te te rog si nu fa un circ daca nu ai o parola.In definitiv nu crapa nimeni daca nu e sef,moderator (cel putin eu nu si fetele minunate de aici la fel).Ca sa fiu pana la capat acida mai e o persoana careia i-ai taiat macaroana din niste motive aiurea (si acea persoana nu e Catalina...stii foarte bine ca doar te prind de minune PM-urile de kko).Daca ai nevoie de ceva(sfat,parere) cerre-o si ...atat.Incearca sa iti tii orgoliile acasa.deja m-a enervat la culme povestea asta si te avertizez ca indiferent care va fi pozitia ta nu voi raspunde la provocari.Desi , daca ai avut tupeul sa faci mizerii Catalinei (care pe mine personal m-a scos de depresia cauzata de esecul fivului si careia ii datorez optimismul intr-o reusita) ma astept sa ma ataci si pe mine.Faza e ca eu stau super bine cu nervii si cu hormonii .Avantaj eu.Puneti mana fratilor si dati-i parola aia afurisita ca fata sufera de sefie.
Iana te felicit si ies de aici pt ca nu am de gand sa mai vizitez acest loc de disputa.
Iar tu Catalina, esti vinovata ca nu te inveti minte.Asa iti trebuie .Fii fata,draga mai rece si distanta si nu mai baga in seama toate rautatile.Nu te agita sa faci dreptate pt ca Dumnezeu e Sus .Stii bine ce vorbesc.
Hai pa!
Iana te felicit pe larg la Cta ca deja aici ma sufoc.

PS Milioane de scuze fetelor de aici

+32 cuGeorge-Theodor


AMR 7saptamani !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/

Mergi la inceput