Gravidute prin FIV (57)

Gravidute prin FIV (57) | Autor: GraviduteFIV

Link direct la acest mesaj






Acest capitol este dedicat viitoarelor mamici si proaspetelor mamici!


Hai HUSKI scoatem majoretele pentru tine




Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap.5;cap.6;cap.7;cap.8;cap.9; cap.10;cap.11;cap.12;cap.13;cap.14;cap.15;cap.16;cap.17;cap.18;cap.19;cap.20;cap.21;cap.22;cap.23; cap.24;cap.25;cap.26;cap.27;cap.28;cap.29;cap.30;cap.31;cap.32;cap.33;cap.34;cap.35;cap.36;cap.37; cap.38;cap.39;cap.40;cap.41;cap.42;cap.43;cap.44;cap.45;cap.46;cap.47;cap.48;cap.49;cap.50;cap.51;cap.52; cap.53;cap.54,cap.55; cap.56




Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!




Proaspete mamici 2010!!!
IANA a nascut la 12.01.2010 "LA 13:30 AU SOSIT PE LUME SOPHIA DE 2750gr, nota 9 si MARIO DE 3250gr, NOTA 10, AMBII PERFECTI!!!" Felicitari draga noastra sa te bucuri de cele 3 comori ale tale!



MARRIAM
DPN: 23.01.2010, Nu avem vesti de la ea





Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.


Viitoare mamici!!!



Goldi
FIV 2 Budapesta dr Kovacs


Dana_bebe
FIV 1 Clinica Genesys - Dr.Denisa Protopopescu - nereusit, ET la aceiasi clinica nereusit, FIV 2 - Biogenesis - dr.Diakoumakos, DPN 4.09.2010 "prunc nabadaios de le primul beta hcg= 4.98"


pyspisi
FIV 1 la Biogenesis cu dr.Diakoumakos, DPN 8.08.2010


Dragaica
Fiv1,infertilitate masculina,Fiv+Icsi la Centrul de cercetare McGill,Montreal-Quebec. Doctor.Ezgy Demirtas,ET cu 2 blasto z5, 5 Decembrie 2009, DPN 1.08.2010.


Isa78
ET: 10 septembrie 2009, DPN: .......,FIV 1, Debrecen cu dr Bodnar.


taty ana
ET: 06 septembrie 2009, dr Diakoumakos clinica Biogenesis, FIV1


sheritra
Fiv2 DPN 29.06.2010, prof Bogdan Marinescu , plus o fetita Alesia nascuta 30.10.2007



carmelly
ET: 23 august 2009, DPN: 22.04.2010 FIV 2


CastelanaC
ET: 15 iulie 2009, DPN: 8.04.2010, FIV 1



Candy1902
ET: 04 iulie 2009, DPN: 26.03.2010, FIV 3 Szged, dr Zadori ; FIV 1 la Timisoara, reusit, sarcina pierduta la 6 luni jumatate, FIV 2 la Debrecen, nereusit



ioana_p76
UM: 18 iunie 2009, DPN: 24.03.2010 , reusit natural dupa 2 incercari de FIV in 2007


claudia_74
ET:22 iunie 2009, DPN: 13.03.2010, FIV 1 la Szeged, dr. Maria Kriszan,


kry
ET: 16 iunie 2009, DPN 9.03.2010, FIV 4 in Austria Wels


ellanik
ET: 15 iunie, DPN 8.03.2010, FIV 1 MNL cu prof.Ron-el, reusit cu FET


miruna79
FET: 15iunie blastocist de 7 zile, DPN 2.03.2010, Fiv Gynera dr Dracea+ biolog Dascalescu


simona2
ET: 3 iunie, DPN 21.02.2010 ,FIV 1 cu dr. Albu Dragos, Medlife


OneFineDay
ET: 26 mai 2009 cu blastocisti, DPN: 11.02.2010, FIV 5 in Suedia


bulinanico
ET: 23 mai 2009, DPN: 08.02.2010, FIV 1 in Austria-Wels, dr. Loimer


blue flower
FIV 1 la Giulesti (Marinescu+Cocei), DPN 6-12.02.2010, programare cezariana 02.02.2010 .nasterea la Medlife cu Predoi Silviu.



huski
[size=3]ET: 18 mai 2009, DPN: 04.02.2010,programare cezariana pe 28.01.2010- FIV3 la Giulesti cu echipa: Prof. Marinescu + Cocei, Giulesti


alsima
ET: 12 mai 2009, DPN: 01.02.2010, FIV1 la Szeged-dr. ZADORI





Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: gravidute_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa dati un PM la miruna79


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro


Diverse utile pt. gravide si bebelusi

www.anunt.net/anunt/vand infacol" target="_blank">INFACOL
www.tandres.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=27&iPage=1" target="_blank">Lenjerie intima gravide
www.bebejunior.ro/" target="_blank">Lenjerii patut si mobiler bebe
www.magazine-online.ro/piticulvesel/" target="_blank">Diverse pt bebe
www.bebeplanet.ro/" target="_blank">Bebe planet
Bebelusul tau
www.drbrowns.ro/shop/catalog" target="_blank">Biberoane & stuff



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GraviduteFIV spune:

Misiune indeplinita.
Sa fie un capitol norocos, plin de vesti bune de la burtici mamici si sa se umple de gravidute noi.

Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Fetelor am venit cu vesti :
Cezariana pe 28.01.2010, bebe este ok, este foarte activ...si in grafic
Asa ca ...AMR ...13 zile

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Wow Huski 13 zile , nu mai e mult mamico si vei tine puiutu in brate, sa fiti sanatosi amandoi,pup

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 33+ Daniel

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Huski felicitari mai e putin, putin !!! 28.01 - hm vei avea un varsator ... independent, puternic, luptator!
Miru - felicitari pentru capitol nou sper sa fie norocos. Am nevoie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Bravo Husky, la mine e fixata pe 2 feb. Sper sa mai rezist pana atunci, sa nu vrea bebe sa iasa mai devreme.
Eu imi doresc f mult sa trec in Varsator , sa nu nasc inainte de 22 ian...
Sper sa ai amintiri placute din Giulesti.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Definitia de user comun este foarte simpla. Este un user la care are acces toata lumea. Cu o adresa de mail la care toate doritoarele primesc parola. Care se foloseste pt a deschide cap. noi .

Daca vreuna din reguli este greu de respecat, atunci se va pastra forma veche si se va renunta la userul comun, acesta nemaifiind user comun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Huski, te-au luat emotiile asa-i? Tinem pumnii stransi-stransi!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

huski tinem pumnii, o sa nasti imediat dupa ziua mea, copilas in varsator, super, sa fie sanatos si sa te recuperezi repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sa ma razbun pe tine? Eu cred ca tu ai o mare problema .
Eu stiu foarte bine cine a solicitat deschiderea unui user comun si crede-ma nu este important. Am explicat si care sunt regulile acestui cont comun. Adresa de mail se foloseste pt informatii de interes comun. Ca de exemplu cantecele, carticele , informatii cu caracter publicitar care nu pot fi publicate pe DC. Ma indoiesc ca aceste lucruri se pot face pe adresa ta personala. Si nu te face mai importante, nici mai interesanta, nu cresti si nu scazi in ochii nimanui.Ramai Dana_bebe , user DC.
Sa ma deranjeze ca ai sters majusculele sau ce mai aberezi tu acolo?Nu imi pasa daca ai in dreptul tau majuscule sau minuscule. Mai mult regulamentul acestui forum va sugereaza sa apelati cat mai putin la majuscule.

Si ca sa mai iti lamuresc un fapt.Si iti raspund in calitate de user DC. Pt ultima oara. Eu pe tine nu am de ce sa ma razbun. Tu pt mine nu existi. Luni de zile ti-am raspuns la telefoane si am incercat sa iti explic si sa iti raspund la toate intrebarile.Ti-am sugerat sa mergi la clinica unde ai si mers si ai ramas insarcinata. Faptul ca ai indraznit sa murdaresti memoria copiilor mei nu imi starneste dorinta de razbunare. Ci mila, sila, altele. Asa ca stai mumos in banca ta, vezi-ti lungu' nasului, da-ti importanta pe care o ai si pe care o meriti , fa pe zvonacu sau pe raspandacu pe toate caile pe care le cunosti, pozeaza in victime, trimite emotionuri cat cat mai multe si termina cu scenariile prin care esti urmarita si cineva are ceva cu tine.

Intr-o zi poate am sa te lamuresc si cum e cu milioanele lu' barbata'miu si alte ineptii pe care le-ai debitat.Dar nu azi.Si nu aici.Fetele astea merita mult mai mult decat iuresul tau. Si crede-ma ca stiu ce spun. Le urmaresc de cand se luptau cu menogonul, stiu povestea si drama fiecareia, stiu fericirea fiecareia.
Azi din partea mea, tu personal ai avut suficienta atentie. Mai multa decat meriti si as fi fost dispusa sa iti ofer.

Bafta multa si sarcina usoara in continuare. Ma bucur ca datorita acestor oameni se va mai naste un pui. Sa se nasca la termen si sanatos.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Huski nastere usoara si bebel sanatos si mancacios. Facem galerie cand se aproprie ziua.

Mai fetelor, in partea dreapta sub san, dar pe coaste simt ca o arsura, o presiune, ca o intindere de piele, ca si cand s-ar despica pielea, un diconfort nu stiu cum sa ii spun, dar sub piele spre os. Nu ma duc la control ca sigur rad dr. de mine, dar din cauza senzatiei asteia nu pot sa dorm. Nu e plamanul ca ar trebui sa radieze si in spate, fierea nu are cum sa fie ca e mai jos. Si aceasta senzatie o am de ceva timp dar apare si dispare. De ieri toata ziua si noapte si dimineata am avut senzatia asta. Acum nu va suparati pe mine ca tare ma mai vaicaresc dar voi fiind gravidute/mamici ma mai luminati si pe mine.

Weekend placut.

 23+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput