Alex, printul helvet

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Piciu, bun venit ursuletului helvet no. 2!!! Sa va traiasca Alex scump si sa va umple vietile de bucurie alaturi de fratiorul Micha!!! Tie refacere rapida, mult laptic pt flamanzila si integrare rapida in rutina si in viata in 4! Sa traiesti 1000 de ani fericita si sanatoasa alaturi de cei 3 muschetari!!!!

P.S. Radu, multumim de linkuri! Sa iti traisca cele 3 minuni!


"A characteristic of the normal child is that (s)he doesn't act that way very often." - unknown

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Adam Joshua 07.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello, ce mai face familia ursuletilor ? Ce fac baietii ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Postez si aici la "la noi" - doar sa stie poporul ca MAJORETA RULZ! Asa eficiente au fost dragele voastre de majorete, ca m-au lasat fara suflu...
Pentru voi toate, si cuvintele voastre frumoase:



Dragelor, abia acum sunt in stare sa ma adresez cat de cat coerent.
Am venit ieri seara acasa, m-am/ne-am luptat cu valurile de lapte: Alex, Tati si tzatzoasa - era infernal de dureros...! - si acuma parca e ok. Mai vedem la noapte...?

Inca nu am citit nimic, nu am apucat intre toate, dar am sa va savurez maine .


Si ma bucur in fiece clipa ca si cuscra isi zine comoara la piept!
Ana, manechina cea lungutza, si Alex, va rezervam o masa...?


Versiunea pe scurt a povestii nasterii:
Atata pot sa va spun, ca de ce-mi era frica nu am scapat: nasterea in 2 ore a fost ca trenul ultra-rapid care a trecut peste mine si inca prelucrez evnimentul... Practic la ora 3 cand am intrat in spital mi-a comunicat moasa sec ca sunt "doar" contractzii de coborare - chit ca la CTG ieseau din scala si nu puteam nici sa ma tzin pe picioare! - ca m-ar trimite acasa, dar stand departe (15 min!) ma retzine. Doua supozitoare, reusit sa dorm de la 5 la 7 oarecum si...
La 7 au inceput alea "altfel" (mai lungi si mai domoale) - cica alea eficiente, la 8 eram la 3 cm. Apoi la scurt timp am cam pierdut suflul si firul... la 8:55 Alex mi-era pe piept! Din doi push. De fapt unul. Si era albastru ca un Strumf. Nici medicul n-a mai apucat sa fie acolo, am nascut doar cu moasa. Si Radu!
Naucitor, agonizant, primar...
Si apoi o hemoragie, apoi brodata (neintentzionat) pe viu, reactzie peste normal la chestia aia de o baga-n vena sa contracte uteru' de era sa pier si-am speriat moasa. [cu atatea nici la ceas nu a apucat sa se uite: ora pusa de ea e 9:02 - Radu a vezut clar 8:55.]
Si apoi 4 zile de contractzii de dupa super urate, de-mi venea sa nu mai dau nici un san, apoi sanii si sternu si claviculele si TOT inflamadissim plin cu lapte... Ieri noapte am petrecut doar cu comprese, pompe, Alex si sprijinul lui Radu (e absolut induiosator!!!) A fost cam greu zilele astea...
DAR
Alex e un dulce, cuminte si multzumit, papa ca un ursuletz ce este, foarte corect si determinat la tzitzi din primele clipe - si suntem fffffff fericitzi cu asa un "betzel" [Micha] cuminte! Poze inca nu am vazut... Azi a trecut de greutatea de la nastere. E mi nu nat!

Va mai pove eu dar o iau incet - sper sa avetzi intzelgere.

VA MULTZUMEEESC si va iubesc, fete dragi!

Ah, asa mi l-au publicat la spital:
http://www.hirslanden-baby.ch//de/babygalerie/galerie.cfm?babyId=28856


Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p8.html" target="_blank">
Michael, 2 ani + (8.10.2007) si ALEX (16.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Bun venit acasa, ursuletz Alex si fericita mamica Piciulika !
Felicitari, Radu, pentru devotament !
yupiiii, Michael, ce 'betzel' frumos ai tu de-acum !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Bun venit acasa!
Sunteti o familie super frumoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Piciulika, de-abia asteptsa citesc povestea "versiunea lunga". Alex e un frumos, nici n-avea cum altfel . multi pentru toti .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Bun venit acasa

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Familia mucoasa va multzumeste fiecareia - si promit o poveste cum se cuvine.
Doar ca momentan (si de o saptamana) suntem intre aspirat mucii si alaptat - unii mai si tusesc... eh, asta e, intalnirea cu viatza dura la doar 8 zile. Si muceste de o saptamana big time...!

Revenim, promit!

Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p8.html" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Pupici dulci ursuletzilor de ciocolata !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Sper ca ursuletii si-au revenit si sunt bine! De la Cluj, toata dragostea!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput