Alex, printul helvet

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Piciulika...m-am emotionat tot cand ai povestit. Am retrait si eu niste parti din ea...cel putin partea de sfarsit cu "Nu mai pot" in germana...la mine a fost in italiana...si fix asa simteam...numai ca eu nu am stiut sa povestesc asa frumos ca tine. Fiecare minutel...si fiecare traire...inaltator! Felicitari din inima!

Crishtina cu Robert(09.09.2007)
& Nicole (18.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Bei, morcovul deja e acolo, de ce-l ami impingi si tu? Parca simt o contractie? Nuuuu...nu inca. Sa mai astepte 2 saptamani.

Sa fiti fericiti, iubitilor! Poate vine si o printesa, cine stie...Si poate ne-om vedea candva in Zurich!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Ahhh,minunat povestit.Am vizionat un film,nu altceva!
Cu lacrimi in ochi,am parcurs rand cu rand,cuvant si fraza.
SA va traiasca feciorii si sa va bucure vietile mereu!

Va imbratisez cu drag.
Un brat de .




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

"Ne-am pregatit de maraton si am participat la 100m garduri pana la urma"

Mah Picio.. o fi fost rapida proba asta... da' ce inalte au fost gardurileeeee!!! Uhhh.. Noroc ca ai picioare lungi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Oh, iubita cuscra, ce frumos ai spus-o...Nu-mi doresc decat sa va vad pe toti si va strang in brate! Tare curajoasa ai fost!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Divin! pur si simplu divin! De asta iubesc eu dc-ul, asa uneste si leaga toate femeile! Nasterea, acest miracol natural ne uneste pe toate, ne face sa fim umane, sa fim sublime, sa fim toate la fel si totusi unice.
O poveste frumoasa, plina de sensibilitate si naturalete. Multumim, Silvia, si sa va traiasca cele doua minuni si sa va aduca multe bucurii si momente frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dragelor, multzumesc ca v-atzi pierdut un pic timpul cu povestile mele. Pentru mine mai ales povestea lui Alex a avut chiar efect terapeutic: zau a fost traumatizant. O citesc si nu transpare... si din fericire nu mai e! Acum e doar frumos, o nastere normala cu un pic de ghinion la coada. Si noroc cat carul, ca am un baiat sanatos!

Va multzumesc pentru cuvintele frumoase si urari!

Maria, nu voiam sa emotzionez - ma emotzionezi tu pe mine cat de frumos ai descris: te si vedeam la cafea.

Gecko, tu chiar ma tzii sub ochi! Ei, hai ca stii tu cum e: ca la razbel: nu stii ce te asteapta, doar speri ca va fi bine. Si 99,(9)% din cazuri iese mi-nu-nat! Chiar unsa, cum zici tu: Alex a vajait ca vijelia in 20 min prin canal... Lasa, ca la tine o sa fie o nastere model inclusiv post-ludiul! Sa ma tragi de maneca sa citesc si eu, bine?! (BTW: unde e povestea nasterii lui Patrick?)
Si stai calma ca mai are timp sa se intoarca BB, fii linistita - vezi ca exerseaza cu lutzurile alea, nu sta! E in cantonament!
Si daca: moasa mea Dagmara a nascut 3 copii, 2 dinte ei pelvieni - si aici nu se baga medicii la asa ceva nici friptzi! La voi sunt mai back to natural si o s-o ia cool. Pe vremuri nu se chitzaiau atata ca-i pelvian samd. Intreb-o pe Yaia cu Tudor al ei! ] (vezi mai la vale ca are si povestea)

Sabina, esti tu o dragutza, stiu eu.

Teo draga, nu, nu cred ca e 'fantastic': acum cred ca a fost o nastere chiar lejera, simpla si clara - si primitiva, asa cum e orice nastere naturala... Orice mamica ce a trecut prin asta cred ca a simtzit cam asa ca mine. Dar fiecare nastere e foarte emotionanta, chiar daca nu mergi pana la marginea haului.

Crishtina, vezi, si tu imi confirmi ce cred eu - sora mea de 'nastere viju-viju' si 'nu mai pot'...!

Sabina Y - nu stiu cat e de frumos, dar sigur terapeutic pentru mine! Si noi imbratzisam frumoasele x 3.

Carpatino, pai am avut o premonitzie si de aia am facut vreo 10 ani atletism - si ma descurcam bine de tot la garduri. Apoi am ramas cu saritura in inaltzime - de aici elegantza saltului...

Gabriela, merci! Ai grija ce-tzi doresti, ca odata ne infiintzam la Cluj!

Ana, sa stii ca divin este dupa ce abstractizezi si intzelegi - inainte... ba! Dar asa e: intri in alta liga dupe ce devii mamica. Te pup cu dor - pe cand prin zona la finutza? Poate se leaga...?!

Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246399.html?try=1&cookieID=1EXPE0R3ZZ11866F9OQWPT3KH6QVW2OHH3VC79G4-02032010-011132" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

Wow!!!am ramas fara cuvinte...esti o persoana deosebita....m-a impresionat f mult acea "definitie" a nasterii...ce inseamna de fapt acest proces...cum trebuie perceput...

Noaptea trecuta a nascut o prietena cu acelasi medic cu care am nascut si eu...am retrait efectiv momentele nasterii puiutului meu...iar acum, in urma povestii tale parca imi vine sa ma grabesc cu bebe II...mi-am facut planuri pt anul viitor...mai precis pt vara viitoare ca sa se nasca primavara dar....parca ar merge si vara asta...uffff!!!!

Sa-ti traiasca puii si sa va bucurati de ei in fiecare clipa a calatoriei pe acest pamant!!!

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Piciulika
Gecko, ...
Si stai calma ca mai are timp sa se intoarca BB, fii linistita - vezi ca exerseaza cu lutzurile alea, nu sta! E in cantonament!
Si daca: moasa mea Dagmara a nascut 3 copii, 2 dinte ei pelvieni - si aici nu se baga medicii la asa ceva nici friptzi! La voi sunt mai back to natural si o s-o ia cool. Pe vremuri nu se chitzaiau atata ca-i pelvian samd. Intreb-o pe Yaia cu Tudor al ei! ] (vezi mai la vale ca are si povestea)


Da, eu...ce, cum? Nasterea in pelviana? Piece of cake! Mie nu mi se pare mare grozavie, e o nastere ca oricare alta, doar ca e nasterea unui bebe incapatanat, ce nu se da intors nicicum. Pe noi chiar a exersat o doctorita tanara. Maestrul ii sufla in ceafa...cu sfaturi. Intervenea cand miss nu se pricepea si ii arata ce sa faca. Hai ca nasc zilele astea a doua oara si de data asta bebe cica e intors...si dupa, clar o sa pot face comparatia mai bine.
Daca sunt nelamuriri, PM, ca il vad mai repede!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Piciulikule, ma omori cat de frumos scrii.
A; deschis DC, ca in fiecare dimineata la birou, si am gasit povestea nasterii printului Helvet. Citesc si pun pe bara, mai apare o colega cu cate o factura pe februarie care trebuie inregistrata. O iau ii dau numar si iar deschid povestea. M-a prins si nu ma pot concentra la nimic pana nu termin.

Minunat!
Parca am prins aripi!
tare frumos ai povestit. Deja eram cu voi la fata locului.
Am trait din plin momentele minunate prin care ati trecut!
Sa fiti sanatosi, dragii mei!
Iar ursuletii vostri sa creasca mari si frumosi!
Cu asa parinti minunati, nu se poate altfel!

Va pup cu mare drag si va imbratisez tare pe toti 4!
Pentru tine mami, un buchet mare mare de !

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput