Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

http://www.rodina.ro/index.php

Haine de on line, la preturi suspect de mici, fata de ce am mai gasit pe net (poate din cauza ca sunt producatori). Nu e cea mai variata oferta, dar sunt ieftine. Am descoperit ca au si doua magazine in Arad, o sa trag o fuga sa vad si va tin la curent cu raportul calitate/pret.

Nana 22+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Nicoleta, Nana

Cornelia
21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

n_a_n_a : esti internata la Matern? Eu cand am fost la echo la 18 saptamani nu a vrut initial sa imi spuna ce e, pt ca a zis ca nu se poate stii sigur...pentru ca mai apoi, in timp ce facea masuratorile, sa imi zica ca se vede si ce e.Acuma nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca daca nu era sigura nu ar fi spus nimic.Luni am programare si vedem daca se confirma.
Cu hainele si eu am probleme, sunt si friguroasa asa ca nu pot purta blugi...am luat de la mama mea o pereche de pantaloni din aceia vatuiti din fas, sunt f confortabili chiar daca nu sunt speciali pt gravide.Astept cu interes sa vina vremea buna sa trec pe colanti....mai am ceva de asteptat

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Eu mi-am luat 2 perechi de pantaloni de la C&A si una de la un magazin tot din mallul nou, dar nu mai stiu cum se numeste, au hainutze f ieftine si sunt f multumita de blugii astia, sunt super comozi, am dat doar un milion pe ele.

Nana legat de gogosi eu sunt mare fan Dunkin Donuts, dar cum nu mai sunt de vreo 8 ani in Bucuresti am uitat de ei. Intr-o zi a venit sotul d el amall cu niste gogosi bune rau si mi-am adus aminte de Dunkin. Chestia e ca in Sofia au 3 magazine,d a si rascoleste internetul sa vedem daca au si in Ruse dar nu am gasit nimic. Asa ca acum astept sa vina careva de prin Sofia, dar cred ca mai repede de targul de turism nu am nici o sansa, sa imi satisfaca si mie pofta.

Am innebunit de tot cu poftele.Imi ploua in gura si dupa macenici, eu care nu am nici o treaba cu ei, dar acum abia astept sa mananc. Zici ca sunt truli.

Sabina 25+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca16

n_a_n_a : esti internata la Matern? Eu cand am fost la echo la 18 saptamani nu a vrut initial sa imi spuna ce e, pt ca a zis ca nu se poate stii sigur...pentru ca mai apoi, in timp ce facea masuratorile, sa imi zica ca se vede si ce e.Acuma nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca daca nu era sigura nu ar fi spus nimic.Luni am programare si vedem daca se confirma.
Cu hainele si eu am probleme, sunt si friguroasa asa ca nu pot purta blugi...am luat de la mama mea o pereche de pantaloni din aceia vatuiti din fas, sunt f confortabili chiar daca nu sunt speciali pt gravide.Astept cu interes sa vina vremea buna sa trec pe colanti....mai am ceva de asteptat

21+


Nu sunt internata, medicul meu a fost de garda si m-a chemat acolo sa ma vada (l-am sunat sa il intreb de f mica mea sangerare din ultimele zile). Nu e grav, dar mai vrea sa ma vada si maine... Ufff! Bine totusi ca nu m-a "inchis" acolo iara.
Si eu sunt friguroasa, dar nu am absolut nicio senzatie de disconfort daca afara sunt -20 de grade, ba chiar imi face placere aerul foarte rece. Ma termina psihic temperaturile intre 0 si 10 grade, mai ales daca e umezeala. Mi-a luat mami de la Cluj niste colanti cu plus pe interior, mai caldurosi ca o pereche de pantaloni, cu care am iesit linistita afara in decembrie, cand era mai frig.


Nana 22+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cornelia, felicitari pentru !!!

Corina, eu port egari grosi cu genul de pulovere care se poarta acum , lungi si largi...inca nu am trecut la hainele speciale de gravidute, desi am de la sarcina trecuta.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 21+ cu Matei Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna burtici,

am fost ieri la echo si colul meu are 2.6 cm este inchis insa in dec era 3.6 cm deci intr-o luna s-a scurtat cu 1 cm ....si statul in scaun cred ca a contribuit din plin la asta....oricum sapt viitoare ajung si la buc la echo morfo si mai vedem si acolo

...l-am intrebat pe dr ce parere are de vaccinul de gripa porcina si mi-a zis sa-l fac ca sunt trecuta de 5 luni si ca din 2 rele sa o aleg pe cea mai putin rea (el si l-a facut)....m-a socat cu povestirile lui din spital, cati au murit, inclusiv femei gravide...si eu care credeam ca la noi in galati nu prea sunt cazuri...in fine l-am intrebat asa sa aflu parerea lui de dr, asta nu inseamna ca o sa mi-l fac...mi se pare riscul prea mare pt bebe...insa sunt curioasa exista oare vreo gravida in tara care si l-a facut???

...despre celule stem am primit si eu o brosura de la dr, inca nu m-am informat foarte bine insa inclin sa fiu PRO...dar mai vedem, mai citim...
burticile

21s fix




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Buna fetelor!Si eu sunt molipsita de culoarea mov,nu de acum...de cand ma stiusper sa am o fetita sa pot sa o imbrac si pe ea...cu roz,cu mov...!Despre celulele stem nu stiu ce sa zic...dupa parerea mea e cam scump..si am auzit de la o prietena ca a nascut in sept 2009,care ar fii vrut sa recolteze la nastere,ca nu a mai facut chestia asta pt ca nu e prea folositoare,e pt o perioada de timp si nu e ceva sigur...ceva de genul acesta imi spunea,acum parerile sunt impartite...fiecare are parerea lui despre chestia asta...
Noi suntem fff bine,bebe misca ca la dansuri,deabia astept sa merg pe 22 ian la medic poate aflam intr-un final si sexul,data trecuta nu a vrut sa ne arate,a stat numai cu spatele,in schimb au inceput sa mi se umfle picioarele,ma cam doare mijlocul si obosesc destul de repede...uff si mai este o gramada pana in mai!!!
Deabia astept sa se mai incalzeasca sa mai dau jos din haine ca nu suport sa fiu prea infofolita!M-am hotarat sa-mi iau concediu mai devreme..normal trebuie sa intru in prenatal la 1 martie,dar am vb cu medicul si imi iau de pe 25 ian,concediu pt ,,sarcina cu risc'',sa stau acasa,sa fiu mai odihnita pt ca munca de birou e obositoare si cred ca de aici ma doare mijlocul...
Va pup si va doresc numai bine!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Hello Burtici!!!

Astazi nu mi-am deschis fereastra separata de raspuns, asa ca voi scrie din amintiri... Mi-ati facut pofta de gogosi Ma duc indata sa-mi iau, caci e aici, pe langa mine, un loc in care se fac gogosi din acelea cum mancam in copilarie, mari car o palma de baschetbalist

Chiar... Voi ce ati mai gatit bunut? Ca eu am ramas in pana totala de idei si am zis ca daca tot stau acasa, as putea sa mai fac cate ceva. Ma gandeam la o reteta noua de pui cu scortisoara pe care am gasit-o undeva, insa parca prea mult pui am facut in ultimul timp...

In ceea ce priveste celulele stem noi suntem hotarati sa recoltam si o vom face apeland la Cord Blood Center. Oricate motive de scepticism ar exista, nu vreau sa imi asum riscul ca la un moment dat sa imi para rau ca nu am facut-o, daca am avut posibilitatea. Pretul nu e mic, insa nu e nici o avere, asa ca vom face tot posibilul sa recoltam.

Arturica, stiu si eu bancul cu "un pic de mov" Chiar ne tachinam la servici ori de cate ori cineva apare cu mov, insa in gluma Pe mine ma amuza mai ales ca imi aduc aminte ca intr-un timp taica-miu se cam opunea ca mama sa se imbrace cu mov cand ieseau pe undeva impreuna Si mama saraca avea o bluza cu o dunga mov care-i placea mult si pe care o purta numai cand nu era cu tata...

Cusa, felicitari pentru . Sa stii ca si eu am stiut ca e ftita. Pe langa faptul ca am visat-o, am avut asa... un feeling ca fetita va fi.

Cam atat ma duce neuronul... Tre'sa ma mobilizez ca sa fac de mancare, insa nu stiu ce..... Va pup burtici!!! O zi faina.

Mira fericita 21+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

taty_ana : eu am inteles de la dr.Streinu ca DOAR gravidele care sunt trecute de luna a 6-a si au sarcina patologica ar fi bine sa se vaccineze....restul nu...teoretic trebuie sa se imunizeze cei din familie.E o harababura generala, eu una nu mai stiu ce sa cred...si nici nu am curaj sa imi las sotul sa se vaccineze.

21+

Mergi la inceput