Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Ptiu !!! Ptiu sa nu ma deochi, ce matinala sunt !!!
Cand am treaba ma trezesc la 11 azi ca stau acasa m-am trezit la 8.30
Acum ronzai la o punga de stafide, pt ca au fier ca altfel nu am atingeam de ele.

Atb - fericitari pt eco. Mama ce liliac esti si tu
Oana - e bine ca poti sa dormi ziua. Eu daca m-am trezit cu greu mai adorm ziua.
Anca si eu sunt morcovul cand ma gandesc la nasteri. Nici nu am mai intrat la odiseea venica de frica.

Fetele ,multumim de urari.

Ieri m-am dus la casa speciala de gravide si o gravidoasa in spate meu se uita urat si sugestiv ( ce caut eu acolo ) la mine. Mi-am desfacut si eu geaca sa vada ca nu singura 2 in 1 si s-a calmat si a inceput sa-si puna produsele pe banda.
Macar acum sa profit si eu de casa aia unde de obicei sunt numai barbati. Ma si amuza.





Denisa, 28 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Am terminat de

ASTEROPI- frumos visul, am visat acu cateva zile ca am nascut si bebe avea 12kg si altcineva imi zicea 1200g si nu intelegeam ca 1200g avea la ultimul control.

Kossir- ce putin mai ai si tu, 12 feb wooow!

ANDIRA- la capitolul apa si eu incerc sa bag pe gat fortat sa ajung la 2 l, cateodata imi iese , dar in alte zile nu

HAPPYJOY- felicitari pt grasunica si " pozitia de liliac"

MIRIA- iti recomand cu caldura pt hidratarea tenului apa termala de la AVENE eu o folosesc de f mult timp

IOANACT- vroiam sa-ti zic ca eu mereu iau torturi , furescuri de la laboratorul de la halta traian si sunt f bune si la pret super. PAi cel mai scump stiu ca era cel de martipan la 18 lei kg si ca sa-ti faci o idee mie imi plac f mult mini eclerele sau gogosele se mai numesc si sunt 11 lei kg iar in alte parti 20 lei


BABYANGEL- ce norocoasa esti cu bara aia eu n-am dc sa ma sprijin si patul e ff jos

Delia13 [('') 31+ David Andrei

http://good-times.webshots.com/photo/2459492880105762323diMtVb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

happyjoy si Atb sa va creasca bb-ii si mai mari si sa va bucurati de fiecare vste buna

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 33 saptamani
AMR 7+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

cu vesti noi, am fost ieri la dr,l-am vazut pe bb,a crescut,e mai mare cu o saptamana,are 2250gr,si urmatorul control va fi pe la inceputul lui februarie,cand voi sti si data exacta a nasterii,pt ca dr pleaca pt cateva zile.In schimb,am luat si analizele,au aparut anticorpi anti grup B,glicemia este un pic cam mare 115mg,si ca sa fie tacamul complet am si o infectie cu gardenella,pt care am primit tratament cu niste ovule pe care inca nu le-am gasit.Am inceput si eu sa strang cate ceva pt bagaj,camasa de alaptat,chiloti,vata,tampoane lungi night,comprese sterile,cateva lucrusoare curate pt bebe,salopete,bady in 6 capse,pe care eu le consider ccele mai practice in imbracarea rapida a bb-ului mic,am un cosmonaut de la David pe care i l-am dat de vreo 2 ori,as vrea sa mai cumpar o paturica subtirica,din bumbac.Imi doresc sa fim bine si sa ne intoarcem acasa sanatosi amandoi.

mami de David Andrei 02.10.07 si 33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!
Ce pun timp pana se vor naste bebicii a mai ramas pentru unele!!! Ma tot uit la semnaturi, eu inca dorm in papuci, casa zic asa.

Iar mi-am facut o cafea, cred ca in sarcina asta imi creeez dependente.

ATB - Ce bine ca te-ai inscris la master! Si eu as fi vrut, dar pana la urma incerc sa-mi schimb profilul activitatii asa ca, n-ar mai avea sens.

DELIA - Multumesc pentru sfat! Voi incerca cu apa termala. O vreme am folosit, dar nu mai stiu de unde. Nu era de firma, de cand s-a terminat n-am mai luat si tenul lasa mult de dorit.

As avea chef sa fac ceva, dar nu stiu ce.

Cristina +24 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Felicitari fetelor care au primit vesti bune de la ecografii! Bravo! S-o tina bebicii tot asa pana la termen.

Cristina +24 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Mai fetele,

Stiti voi oare ce mai face Michelle din Suceava?? Ea era destul de "prezenta" acu ceva timp si stiu ca s-a mutat in casa noua, dar oare am pierdut eu alte informatii despre ea??
La fel si Jenih si Bianka1

Sper sa fie doar ocupate si sa nu fi avut ceva probleme

La odiseea vecina, nasc fetele ca pe banda rulantaDoamne ajuta-le si pe ele si pe noi...ca ma trec niste emotii

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 32 saptamani
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


Neata, burtici!
babyangel sa stii ca eu am fost foarte cuminte, va citesc in fiecare zi. M-am bucurat alaturi de voi de vestile bune, de bebelusii grasuti si activi, am aprins o lumanarica cand diana si andra au avut probleme, v-am vazut pozele, v-am invidiat pentru siluete si pentru toate lucrusoarele pe care le-ati cumparat/primit pentru bebe.

La mine e totul la fel zi de zi, de asta nu am mai intrat, am o "viata de gravida" tare relaxata. Stau acasa, ies destul de rar pe afara, doar asa la o plimbarica de aer curat, citesc mult, joc poker pe net, imi scarpin pisicile, imi astept cu drag in fiecare zi sotiorul sa se intoarca de la treaba si sa mai am cu cine schimba o vorba (in afara de bebe, cu care vorbesc destul de mult, dar el nu raspunde decat cu cotul sau genunchiul). Inca nu am cumparat nimic pentru bebe, suntem intr-o perioada financiara destul de dificila acuma dupa ce ne-am mutat... dar sper la urmatorul salar, in februarie, sa imi fac si placerea asta. In rest... ca si voi, m-am ingrasat (vreo 12 KG), m-am lenevit, bebelul meu e foarte activ, am zile in care ma zguduie cu totul, zici ca am o minge in burta, are o placere deosebita sa imi dea la coaste...

Acuma, daca tot am intrat si eu un pic, promit sa va scriu ma des. A, si poate imi da si mie cineva parola noua de pe gmail? Multumesc frumos . Sa aveti o zi frumoasa . La mine e totul alb de jur imprejur, si inca ninge. Nu sunt in jurul casei decat urme mici de la pisicile mele, zici ca vine mos craciun din nou

cu bebica de 29+
cum creste bebelusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

miria cristina, nu am mai pictat nimic de pe la inceputul lui decembrie, dar azi ma apuc de preparat niste lemne si am sa mai pictez...asa cate putin, ca nu prea ma vad stand pe scaun prea mult.mai sunt doua luni de liniste,,,asa ca incerc sa mai profit...
Din fericire toate substantele si culorile cu care lucrez eu sunt naturale.
Poate reusesti si tu sa lucrezi cu substante ce nu-s daunatoare, macar asa de dor, ca dupa ce vine bebe, o vreme sigur nu ne mai atingem de pensule...
asteropipan, ce vis frumos, si in curand devine realitate. Doar sa creasca puiul un pic, si intradevar, ai sa vezi ca astfel de gesturi iti inunda sufletul de fericire
si montajul de la nunta e super..sa aveti parte de fericire toata viata !!
Carmen, mai e putin... ai grija acum de voi, multa odihna
andira, si eu ma chinui cu lichidele..nici ininte nu beam prea mult, acum noroc c beau ceai..da ami mult pt ca trebuie
mami25,avetti grija de voi...sa treaca infectia si sa nu mai apara probleme...mai e un pic..
michelle bine ai revenit... bine ca sunteti bine
Si socrul...te mai viziteaza?

Ioana, 31+ , si Alexandru ,07.04.2006.

noi...
Alexandru
icoane pe lemn
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna dimi!
astazi sunt harnica. Am aspirat covorul din sufragerie si acum ma gandesc sa-l spal cu un burete. Credeti ca exagerez?
Aseara a venit sotiorul mai devreme, ca el munceste tare mult si de obicei ajunge dupa ora 20, dar venind al 18 am mers la Ikea.
Nici noi nu am luat inca nimic pt bebe, nici mobila si nici puericultura sau hainute. Avem doar de la mama un saculet cu body-uri, caciulite si sosetele.
Grea decizie cu patutul, comoda de infasat si un dulap in care tre sa incapa si niste haine de ale noastre. De 2 zile mi-au iesit ochii ca la melc de cate site-uri am vizualizat pe net.
Noroc cu voi ca mi-ati amintit sa beau apa, ca sunt cam zgarcita la acest subiect. Am ras acum repede 2 pahare si sper sa-mi amintesc si mai tarziu.
Va pup!

30+ Elisa Valentina
Mami si tati o asteapta pe printesica lor cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Michelle- ma bucur ca ai aparut . Pai se poate ?? Nu ai cu cine sa vb toata ziua si nu vi aici sa vb cu noi.
Si noi stam destule acasa si nu facem mare lucru.
Rebiana - am sunat la farmaciaverde, si mi-au spus ca nu au pe stoc tamponele pt mamici. Luni le primesc si atunci probabil trimit si comanda. Cica ma suna ei cand vin pe stoc


Denisa, 28 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput