La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

salutare dragelor!

ca de obicei, intru cand am ceva de zis...ca in rest timpul e f scurt...

dar acum declar oficial, mi-am schimbat semnatura...

va pup! o saptamana excelenta!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



felicitari pentru bebelin. sa stea in burtica pana la termen si sa va bucurati de el la fel ca si de ERic.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 29+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

deci Eric va avea un fratior...tre sa va ganditi la un nume care sa se potriveasca...


despre Dudu: nu vrea sa manance, nu vrea sa doarma, nu vrea sa se joace...vrea sa stea pe capul meu permanent...daca ne tavalim pe covor, sarim in pat, il duc in carca, ii desenez, dansez cu el, ascult cu el muzica e ok...singur nici nu vrea sa auda. ar sta non stop in cada si la tzitzi...mai nou putinul pe care-l inghite il serveste cu mana din castronelul lui...off!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Hello hello !!!
Am si eu un picut de timp de forumeala dupa vreo 6 zile in care nu am avut timp sa mai deschid forumul...
Am citit ultimele pagini si abia astept sa am timp ( poate chiar astazi) sa vad si fotografii...

Eu zilele astea a cam trebuit sa ma plimb pe la spitale pentru ca unchiul meu care locuiste in breaza este bolnav si starea lui de sanatate s-a inrautatit ... l-au luat cu salvarea, l-au plimbat de pe la un spital la altul, breaza/campina/ploiesti... in cele din urma au descoperit ca a facut metastaza de gr. 4 la creier. nu mai are nimeni ce sa-i faca asa ca dupa 5 zile de spitalizare mi l-au data acasa. el saracul nu stie ce are - crede ca a fost la oncologie pentru neoplasmul de la plamani - iar eu sunt singura lui ruda practic ... mi-e tare mila de el. a facut si o semipareza si trebuie sa stea la pat. i-am angajat 2 oameni sa stea cu el si sa-l ajute cu imbracatul si mancarea... offff
nasol o sa ma astepte in urmatoarea perioada
Doamne ce este viata asta.....

In rest, eleni este o zuza nebuna si vorbareata care se bate cu frate-sau dar se mai si joaca frumos de'a mama - tata si serviciul . Nu-i prea place afara pe vremea asta... cand ii pun zapada pe manusi se scutura repede de parca ar frige-o si dupa 30 de minute imi spune sa mergem in casa.
mananca precum o sparta in special ciorba si de cand am inceput sa fac repetitii cu ea pentru ziua ei canta prin casa cat o tin puterile "eneni sa taiaca, eneni sa taiaca / la muti ani!!!!"
abia astept sa vina ziua aei. sunt asa de fericita ca mi-a trimis-o Dumnezeu....
si cand ma uit si la frate-sau ( ma uit mai putin ca nu-l vad intotdeauna de monitorul calculatorului ) mi se pare ca este asa de frumos si de destept ca ma simt tare tare norocoasa cu minunile mele

am cules ceva "date" din ultimele pagini si sper sa am timp sa raspund fiecareia in parte...

eliza, tie vroiam sa-ti spun de dimitrakis al meu ca a tusit intr-o vara din iunie pana tarziu in toamna prin noiembrie... ca si tine, simteam ca innebunesc cand il auzeam si mai ales cand ieseam buimacita de la doctori din cabinet si-mi spuneau ca nu are nimic pulmonar/ ca nu are nimic respirator... atunci de ce tuseste ?????
am ajuns incele din urma la alergolog. i-a facut testele alea... se pare ca nu este alergic la nimic. la testul de astm nu a putut raspunde din cauza ca era prea mic si nu stia sa urmeze indicatiile doctorei... alergoloaga i-a prescris un medicament numit singulair... am citit despre el pe net si am vazut ca este tare controversat si m-am chinuit pe mine insami cateva zile daca sa-l dau sau nu... l-am dat cateva luni si tusea a incetat dupa o luna de la administrare.
acum toamna asta am inceput din nou sa-i dau ...
pana la urma am ales sa merg pe mana doctoritei caci am vazut si rezultatele - faptul ca i-a incetat tusea.
cu mult drag!!!

offffffffffffffffffff
ma cheama sefu


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

LA MULTI ANI SANATOSI, FERICITI, CU MULTE BUCURII CLOPOTEILOR SI MAMICILOR SARBATORITE ZILELE TRECUTE:

VEN
DARENE
SERBAN ANDREI
ANDREI
CONRAD
MATEI
STEFANIA
ILEANA SMARANDA

Cristina din ploiesti si bucura-te de ultimele zile de vacanta din plin!!!! sanatate multa micutului.
pentru mine "acomodarea" la serviciu a fost ok ca eu oricum, am lipsit doar vreo 5 luni... asa ca practic am avut doar un concediu mai lung... cred ca-ti va veni greu la inceput dar te vei obisnui
bine ca ai cu cine sa lasi piul mic.

madalina, offf micuta de sofia... imi imaginez ce gust nasol trebuie sa fi avut gelul acela de a varsat....
si eu am trecut prin asta cu dimitrakis
si-a ros unghiile aproape un an
eram disperata si apoi cand nu si le mai rodea ma gandeam cu nostalgie in fiecare duminica seara cand aveam circul cu taiatul unghiilor ca era mai bine si mai usor pentru mine atunci cand isi rodea unghiile

eladeea, felicitari pentru fratiorul mic sarcina usoara in continuare si sunt sigura ca va iesi la fel de frumos si minunat ca si eric !!!

mirikule bine ca ai intrat in "vacanta" dorita!!! cat despre crizele lui sacha...sunt convinsa ca vei gasi solutia potrivita.

alinush, super prieten are luca !!!!

elle, abia astept sa -ti rasfoiesc fotografiile evitei !!!! ce ti-a spus sefu' ???? de ce a murit pisica... de curiozitate

plec acasica
sper sa mai am timp sa intru si diseara de acasa si sa vad si fotografiile si filmuletul su vorbareata de saratica

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

LA MULTI ANI, ALEXANDRU!

Buna , zuzici!
Noi tocmai am venit de la o lunga plimbare prin ninsoare, sau mai degraba prin lapovita. Pe jossi destul de mult ca a trebuit sa-mi scot niste cisme de la reparat. pe drum inapoi am venit o bucata fara sa vorbim. Acasa zice Alexia : Mami, am oboshit. Pia fig afaia. Si tu fig? Sau te doaie guia?

Laura D imi pare rau pentru unchiul tau.Iti doresc multa putere. In alta ordine de idei. Eleni e o dulce, cum isi canta ea. Si te cred ca esti tare fericita - doi puiuti, dubla fericire!

Miri, deci sunt buni si rushii pe laga casa omului. Ma bucur ca se rezolva incet toate.Acum poti sa te odihnesti si linistesti - ai tot dreptul!

Grati, Dudu cel mamos. Nu e singurul, si Alexia stie sa se joace numai cu un adult, preferabil eu si daca se poate un joc in care sa o tin in brate. Foarte rar se joaca singura, si doar pentru putin timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna,

n-am mai intrat aseara caci eva s-a culcat la 1 ... se plangea c=o doare burta si m-a tinut langa ea pe wc o gramada .. si oricum n-a facut nimic ..

am facut ieri pricomigdale, au iesit bine numai ca-s cam migaloase ..

multumim ca ati vizionat pozutele de la party . eva va trimite pupici.

codruta te cred ca ti-e greu sa revii la job .. eu tin pumnii sa fie ok piticuta fara tine si sa nu planga.

eu am fost la job la o discutie ce seful si totul e ok, nu ma preseaza sa revin. au insa niste proiecte pe teava si ma vor suna cand va fi cazul .. mi-a spus ca voi putea lucra si de acasa .. deci va fi super .. oricum, cel putin un an vreau sa stau linistita ..

mada uf mititica sofiuca .. a vomitat de la gel. poate totusi asta o va determina sa nu-si mai roada unghiile. oricum, e bine ca actionezi de pe acum .. eu aveam o colega in clasa, in liceu, care isi rodea unghiile .. nu-ti spun cat de urat aratau si ce nasol dadea ditai fata sa rontaie la unghii ..

grati felicitari lui dudu!!

ceska am primit pachetelul! saru-mana! maine incerc sa ajung la banca. eva s-a repezit intr-o bomboana si o cioco iar cu cutiile de ceai a facut castel .. multumesc mult!

angi cum sa va uitam?? eva bea ff putin apa .. maxim 100 ml/zi .. bea dimineata 250 ml ceai, apoi dupa-amiaza suc cam 150 ml si apa intre dar nu f mult .. vara insa bea mai multa apa .. cam o canuta de 250 ml ..

eliza nu m-am confruntat cu tuse la eva .. nu o fi pe fond alergic, cumva?

miri gata? sunteti singurei .. cred ca ai rasuflat usurata ..

gatta vai .. ptiu sa nu o deochi pe sara .. ce bine vorbeste .. e o istetica si o frumusica!

roli ce s-au distrat piticii .. ce de jucarii si invitati .. andreiu tau e un scump! o intrebare , perdelele din camera baietilor sunt de la ikea? ce frumos v-ati jucat in zapada!

alinus ma bucr ca e incantat luca de papagal!

nemary pupam dulce pe dariuca!

andreea felicitari pentru flacau!

cica s-au facut niste studii si daca primii 2 copii au acelasi sex, atunci 80% al treilea va avea ac sex ca primii doi .. deci adio sa fac bb nr 3 .. in alta viata poate sa-mi indeplinesc si eu visul ..

laurici zuza vorbareatsa!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Fetelor, apropos de imbolnaviri + sezon rece, vreau sa va spun ca la noi mierea si propolisul pe care il iau copiii de ceva timp au facut minuni. V-am spus ca Marc a adus ceva de la gradi, l-a lovit intai pe el, apoi pe socru-meu, pe Andrei si acum e la rand sotul. Marc a trecut peste cu 3 zile de muci, iar Andrei cu 1 zi de febra. In timp ce socru-meu e varza, iar sotul pe cale de a deveni varza.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Roli, cum le dai mierea? o amesteci cu propolisul? in ce cantitati? le dai dimineata? sau de mai multe ori pe zi? inainte/dupa masa? ca as incerca si eu, preventiv...

mersi!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


O lingurita de miere peste care picur 10 picaturi de Propolis glicolic (fara alcool). Ideal ar fi asa. Dar ai mei dupa cateva zile au inceput circul (propolisul nu-i prea bun la gust) si ca sa il ia mai adaug un strop de lapte. Dimineata dupa masa.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta, da, perdelele sunt de la Ikea si au fost ieftine.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

deci Eric va avea un fratior...tre sa va ganditi la un nume care sa se potriveasca...


despre Dudu: nu vrea sa manance, nu vrea sa doarma, nu vrea sa se joace...vrea sa stea pe capul meu permanent...daca ne tavalim pe covor, sarim in pat, il duc in carca, ii desenez, dansez cu el, ascult cu el muzica e ok...singur nici nu vrea sa auda. ar sta non stop in cada si la tzitzi...mai nou putinul pe care-l inghite il serveste cu mana din castronelul lui...off!!

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur


Nici daca il tii afara mai mult nu vrea somn si mancare? Acum cu zapada asta, il scot pe Andrei si dimineata si seara si doarme de rupe. Cu mancarea...el oricum are mofturi cat casa...da ce sa mai zic...ciuguleste cate ceva. Ma uitam ieri pe curba de crestere...e la limita minima si la inaltime si la greutate ...macar ma multumesc nu e sub limita.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

scumpe mamici

in primul rand va doresc tot binele din lume pentru inceput de an 2010 si pentru alti multi ani de aici incolo - voua si micutzilor vostri

sunt o mamica fericita, cu copilashi sanatosi...stelutza de 2007 si licurici de 2009 si am venit printre voi sa va lansez o invitatie...de ce nu!?.. o provocare

iat-o

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147487

va rog sa va rupeti cateva minutele din timpul vostru si sa reflectati putin / stim toate cat de dureros este ca cineva apropiat sa fie intr-un impas de sanatate (vezi solidaritatea pt Davidutzul nostru bolnavior de la licurici), haideti sa sprijinim un demers facut pentru niste copilashi!

va rog si pe voi din suflet sa va ganditi si poate gasiti o modalitate de sprijin


poate stiti la vreo firma ceva unde nu au virat impozitele...se pot directiona pana in 3% catre cazuri umanitare in loc de virat la stat

sau poate aveti vreun prieten care sa fie de acord sa completeze declaratia 230 pt aces scop (cei 2% din imp pe 2009 care daca nu e directionat concret catre un ONG/Asociatie Umanitara se duce la bugetul statului oricum....)

sau orice alta idee de sprijin e binevenita



s'auzim de bine,

Doamne Ajuta!

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput