Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (366)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, ma repar la creieri si te vizitez io, parol. Chiar simt nevoia unei megabarfe!!!!

Piciule, mie majoretele mi-au purtat ghinion. De cate ori le urneau fetele, bebe se retragea la cutie... Mai bine bagi o noapte fierbinte, cat pentru sase saptamani de dupa. Hihihihihi....

Claudia, zau daca mai pot sa citesc despre situatia ta. Ma umplu de draci... Pe bune! Vezi ca fetele ti-au oferit tigaile alea ca sa le folosesti la dat la gioale, nu sa-i pui Prostanacului haleala-n ele... Ok, daca vrei tu neaparat sa-i faci oualele ochiuri, e bine si asa, numai sa-l doara. Ok?

In alta ordine de idei, ma bucur ca vorbele mele va merg la suflet. Sper sa va si calauzeasca gandurile, faptele, sentimentele si sa luati cele mai bune decizii pentru viata voastra.
Ar trebui sa las dracului sabia si sa intru in politica, este? Ptiu, pai Lenuta Udrea ar fi mic copil pe langa mandea... Hihihihi...

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hai ca acum sunt eu cea care trebuie reparata. Mi s-a facut teribil de frica de o noua sarcina. Nu ma mai vad luand-o de la capat cu umflat, nascut, alaptat, bebe mic. Nu stiu de ce gandesc asa. Zau! L-am adorat pe Y cand era o mogaldeata de om, nu mi-a fost deloc greu cu nimic. Am dus sarcina cat de cat ok, am nascut ca-n branza, am avut un bebelus super cuminte, am fost feriti de boli, febre si orice alte probleme, mi-am revenit si la formele care m-au consacrat. Cu toate astea, mor de spaima... Mi s-a urat cu binele, este?
Mie B mereu imi spune: tu esti nebuna, ai tot ce si-ar putea dori o femeie si tot te vaiti, gasesti tu ceva si unde nu-i nimic, nu se poate... Lui nici nu pot sa-i spun temerile mele, ca iar ma ia la misto.
Adevarul e ca de data asta nici eu nu ma inteleg. Poate ma ajutati voi. Mai trece cineva prin starile astea? Sau numai eu sunt campion la balamuc? Cica mi-au facut aia de la 9 descoperire de card, fara limita de creditare la ei... Nu ma mai fac bine, e clara treaba!

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Gabrielita, in ce stadiu suntem cu numele printesei? S-a adjudecat ceva? Ca io am cititara mai pe sarite si se prea poate sa-mi fi scapat. Stau cu becul stins, ca in celula, sa nu supar bucatica, si nu prea vad mare lucru... Hai, e rost de hotarare sau mai incercam? Soata ce a zis? I-a placut ideea cu initiale identice pentru surori? Sau tot la ceva de sfant ati ramasara? Ma voua va plac chefurile, ma, si vreti cat mai multe motive de petrecanie... Am pricipit...

Stiu cum e cand i se pune omului tau pata. Si mie mi se pune de extrem de multe ori, asa ca d-aia-i si accept orice lui B. Ca sa intelegi ce zic, tre sa te iau de mai departe... Am o prietena care calculeaza sexul copilului in functie de data nasterii parintilor. Si la Y stiam de la inceput ca e baiat. Bine nu m-am increzut total in ea, asteptand confirmarea medicilor. Dar, desi B vroia fetita, eu am sperat ca prietena sa aiba dreptate. Si a avut, e verificat calculul ei pe toate neamurile noastre si se brodesc... In fine, ca sa ajung la anul 2010, suntem in perioada de fetita. Pana anul viitor, de ziua lui tati, cica numai fata facem. Eu as vrea sa o cheme Annisia Francesca, dar B are o tzaca sa o cheme neaparat Vanessa. Pana acum nu am ajuns decat la concluzia ca fata noastra va avea trei prenume, pentru ca niciunul nu lasa de la el. Ar trebui sa fiu eu aia, pentru ca am ales doua deja, dar stiu demult, de ani si ani, ca voi avea o fetita cu numele asta... Cum pot eu sa dau inapoi acum????
Ma rog, iti povesteam cum e cu sotul si pata (pentru confortul tau psihic, sa vezi ca mai sunt si altii truli, truli, draga). La mine discutiile sunt doar ipotetice, ca nici gravi nu-s si nici nu vreau curand. Ca tre sa fie neaparat geaman, leu, sagetator, berbec, pesti... E, la naiba, ia sa ma duc eu la culcare, ca vorbesc prostii... Hihihihi...

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Piciulik, pai am incercat si eu sa-l motivez cu muzica buna si motocicleta
Am aflat de la Jr (care e prieten cu studenta) ca ea habar n-are pretul pietii, dar se gandea la 50 de lei sedinta. Uneori 3 ore, alteori 4.
Asta ar veni 8 mil pe luna , si ar veni cam mult pt asa putin timp.
DAR, mi-am dat seama ca noi plecam din Bucuresti, etc etc, deci nu-i oferim o stabilitate, asa ca daca imi zice azi ca vrea atat, mi se pare ok.
Sa-mi ziceti daca exagerez cu generozitatea :).
Eu una as lua minim 50 doar pe ora daca as da lectie de pian. Pt chestii sofisticate sigur as lua mai mult.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

vad ca anu apare nimeni...asaca va dau niste cafelute, pepsi, lapte cu cacao pt Rox:), si suc de portocale cu kiwi pt Juniorul lui Roxali



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cristina, cum mai e Nicole ?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata! Sabina, beau si eu lapte cu cacao-astazi ca deobicei beau cafea.

Cred ca e foarte bine pretul oferit de tine dar asteapta sa vezi cit cere ea. Face si lectii in timpul acesta? Converseaza in germana?

Gabriela tocmai ce am mincat o felie mare de tort de mere.
Daria cind maninca cind nu. Zilele trecute a mincat foarte bine placinta cu brinza. o tentez si pe ea mai tirziu ca acum abia si-a mincat fructele.

Sper sa treaca starile de rau si sa te poti odihni bine. Sarei!

Annisia foarte frumoase numele alese de voi pentru bebelina ce va sa vina. Sigur ajungeti la un compromis!
Cit despre teama ta e naturala. Si eu am simtit la fel dar lucrurile s-au asezat atit de frumos...


Piciulika {majoreta]

Super cadoul de la bebe pentru Michael. Cind vine timpul trebuie sa iau si eu ceva care sa impresioneze.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
30+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aa, vroiam si eu sa raspund Annisiei cu teama.
Draga mea, cand am ramas gravi cu Gh muream de frica.
Nici nu prea era momentu....financiar, ma pusesem si eu nitel pe roate cu cariera...
Ti-e frica pt ca stii ce urmeaza, la primu bebe e o euforie combinata cu teama de necunoscut.
Acuma e teama de cunoscut

In plus de asta, la sarcina a doua m-am concentrat de la inceput pe bebe, abia vroiam sa-l vad nascut cu toate degetele de la maini si de la picioare:)). Si m-am bucurat e el imens DUPA nastere, deci dupa ce l-am vazut, mi-a trecut toata frica.
La Sofia a fost invers, mi-a fost frica abia dupa ce s-a nascut.
Si acuma mi-e frica de ea


Erina, sanatate Draiei, sa fie mai repede perfect!

Gabi, si eu zic sa faci un examen de urina, e super simplu.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ei, daca e rost de cacao cu lapte ma bag si eu.

In primul si in primul rand:

Picea
Asteptam cu toti cu sufletul la gura ursuletul cel mic! Asa la feeling-ul meu, mai pe seara ne dai vestea.

Sabina, . Nu prea stiu ce sa zic cu banii aia, pare cam mult 8 milioane pentru asemenea program, sunt bone care stau 8 ore la banii aia. Pe de alta parte trebuie sa o motiveze si pe ea cumva sa stea orele alea in loc sa se distreze.

Annisia, dincolo de nebunia si pasiunea cu care iti traiesti viata, esti printre cei mai rationali si coerenti oameni pe care i-am intalnit. E normal sa iti faci griji si sa ai temeri pentru inca un BB, dar odata si odata tot trebuie sa ne infruntam demonii, nu? Nu de alta, dar ne pot surprinde ei cand nu ne asteptam. Sunt temeri cu care am trait toata viata mea si m-am concentrat sa fac ceea ce trebuie sa nu se intample. Cu toate astea m-au surprins cand ma asteptam mai putin si inca nu mi-e clar cine a castigat batalia pana la urma. Acum ma tot indemn (si aplic indemnul si la tine) sa fac ce trebuie ca sa se intample lucruri, nu ca sa le evit.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma retrag la muncile mele. Sa stiti ca acasa nu am net inca, si de altfel s-a stricat si routerul. Asa ca numai de pe aici mai pot baga un ochi.

Dar acum trebuie sa ma apuc de munca, desi ma simt cam obosita. Am plecat si cu noaptea in cap, am fost pe la scoala pe care o alesesem pentru Alex. Ar fi de povestit dar nu prea mai apuc acum, cred, 90%, ca vom amana scoala inca un an.

Cam asta. Aaa, si pupici de la Andrei, care s-a obisnuit foarte bine cu programul intreg la gradi.

O zi super!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput