MONTIGNAC (130)... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Hello!
Imi afisez cu mandrie "silueta" care a scazut de la 64 la 61,5. Doamne,cat ma bucur si cat de tare sper sa nu fie o scadere falsa.
Meniul meu de ieri a fost:
MD:nimic
P: somon + castravete+ 1 pumn de migdale
C:o portocala + un pumn de caju+2 oua prepelitza,fierte
Tin sa mentionez ca am facut si exercitii fizice light timp de 1/2 ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anelize draga mea la cat de putin mananci slabesti de nemancata ce esti nu de Monti felicitari , da mi se pare ca mananci fffffff putin

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Andanii si Ina, multumesc de felicitari ca ma tin de bicicleta. Sunt datoare sa ma sui si azi macar 30 de minute

Anelize, si eu am aceeasi parere, tu stai mai mult nemancata. Montignac are alta parere despre asta, i-a zis teoria caloriilor. Daca citesti numai pasajul despre asta din cartea lui o sa intelegi perfect ce vreau sa spun. Sfatul meu e sa mananci mai consistent.

Daca si azi ma sui pe bicicleta si rezista sa nu dau iama in interzise prea tare maine dimineata ma pup singura in oglinda.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna seara!

AM venit sa zic ca am facut si azi 3 km pe banda, din care jumatate alergati...nu am mai alergat de mult...

Pun si meniul ca azi e SI monti:
-wasa, muschi file, oua prajite
-supa rosii...multa,wasa
-salata ton+avocado...yummmyy

Acum o sa plec la o zi de fetita cu fii-mea si daca mi-e foame o sa iau o salata de verdeturi cu sos de iaurt si ceai.
Am baut la apa de pleznesc.Mi-e sete intr-una!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Eu nu dau jos nimic....si nu mai pap seara...
Poate ca pap prea mult la pranz
Din 70 nu mai ies
Trebuie sa incep sa umblu si la cantitati...la varsta mea nu mai merge asa usor ...

Meniu azi:
md:omleta 2 oua cu ceapa verde si ardei gras
p:pui fript cu salata de rosii si catsraveti
c:nimic...cred ca am papat destul la pranz ca nu mi-e foame

Poate scad si eu 100g pana maine

Pentru maine fac o fasolica batuta cu ceapa deasupra si sigur ma balonez.
Aveam pofta de chiftelute de naut dar vad ca nu mai am naut

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Bee,orezul pe care il mananc eu,e d'ala salbatic,merge cu legume si un strop de ulei decat!
Anelize,felicitari!
Eu nu stiu ce sa mai fac,am renuntat la cola,nu mai mananc dulciuri cum mancam,nici macar monti,doar cioco neagra si de aia rar,beau kile de apa plata,mananc conform 90% si nu slabesc!Nu mai inteleg nimicMa bate gandul sa incep o cura din aia 1 1 1 cu legume si fructe,carne si lactate,cate o zi,poate asa urnesc cantarul ala nenorocit si pot continua cu monti!
Azi de ex am mancat asa:
2 oua omleta cu muraturi langa
muschi de porc cu salata verde
ciorba de costita afumata(avea ceva fidea in ea,e adevarat)
cateva seminte si 2 l de apa plata
de maine cred ca ma apuc de ce-am zis,macar cateva zile,sa vad daca are efect!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Heloo fetele Montagniste!
Meniul meu de azi:
MD:omleta din 7 oua de prepelitza cu camembert+castravete
P:8 oua prepelita fierte +castravete+2 patratele de cioco neagra
C:1/2 pulpa pui dezosata la cutor-la punga.
G:un pumn migdale.
AZI AM TRISAT!!! AM PAPAT CEVA DULCE SI MOR DE OFTICA,DAR ERA O DELICATESA STRAINEASCA,CARE MIE IMI PLACE MULT SI PE CARE NU MAI AVEAM OCAZIA SA O PAP IN URMATOARELE 6 LUNI.
Cat despre cantitatea de papa pe care o mananc,atat e stomacul meu.Si cand nu sunt la regim tot atat pap,doar ca,de exemplu,masa de pranz a constat intr-o cioco sau o praji sau altceva care ingrasa.Daca eu ma apuc sa mananc ca si un om normal(cantitativ),ma fac de 200kg.
Melany72 ,am vazut ca ai papat la aceeasi masa wasa cu oua prajite.Se poate combina wasa cu oua? Ouale nu sunt glucide,deci interzise cu wasa?
Maine vreau sa fac paste.Am unele integrale,inegrite cu negru de sepie,care au carbohidrati 42gr.Vreau sa fac sos din rosii calinte intr-o lingura de ulei de masline,cu oregano si parmezan.Merge???
Sanse ,fasolea e monti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bine v-am regasit

Am trecut cu bine peste operatie dar va avea o perioada de recuperare luuuuuuuuuunga, o luna nu poate calca pe picior, se deplaseaza doar cu carje, asa ca voi experimenta cum e cu doi copii

Ma bucur sa vad atatea sportive pe-aici . Daca nu se misca cantarul, ori faceti abateri, ori mancati prea mult. La mine cel mai bine s-a miscat cantarul cand am numarat si caloriile, dar eu sunt aproape de target si merge tot mai greu

Sper sa ma apuc si eu de sport dar nu mai repede de jumatatea lui februarie cand va putea merge si sotul si ne vom repatria la casuta noastra. Am gasit o reteta de shake proteic pe care cred ca o sa il beau dupa sport dar nu e monti: banana, ou, lapte, unt de arahide. Sper sa ajute la remodelare

Papanasii din pacate nu au fost monti,erau cu gris. Dintr-aia monti am facut si eu o data dar erau prajiti, si eu voiam fierti pt pitica mea. Dar va tentez cu un chec de migdale si fructe uscate pe care iladora sotul si fetita mea http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/24482/Pandispan-Rodica/

Meniu ieri:
MD: ciuperci la gratar, o cutie de perle de branza
P: ciorba de varza cu afumatura
C: suc de clementine si visine

Azi:
MD: salata cu avocado, ou fiert, cascaval si salata verde
P: ciorba de varza
C: un suc probabil

O zi frumoasa sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anelize
Melany72 ,am vazut ca ai papat la aceeasi masa wasa cu oua prajite.Se poate combina wasa cu oua? Ouale nu sunt glucide,deci interzise cu wasa?
Maine vreau sa fac paste.Am unele integrale,inegrite cu negru de sepie,care au carbohidrati 42gr.Vreau sa fac sos din rosii calinte intr-o lingura de ulei de masline,cu oregano si parmezan.Merge???
Sanse ,fasolea e monti?


Eu nu mai tim monti...doar va tin companie voua pe aici.

Si wasa era din aia aproape conforma cu 16% fibre.
Daca faci wasa acasa, intreaba pe puisor ce si cum, 1/2 faina integrala, 1/2 tarate , poti sa o mananci si cu lipide parca.

Va zic o zi buna.Diseara am party de inceput de an la firma...noi nu facem de sfarsit ca toata lumea, asa ca o sa ma zbantui de la 19 la 3am.Deci sar banda azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

puisorule unde gasesti faina de migdale , ma tenteaza checul tau
sanatate sotiorului si recuperare rapida, doamne ajuta-l

melany sa nu ne parasesti chiar daca nu ti monti 100% da ??? ma bazez pe tine aici da ???

sanse la fel patesc si eu ... greu incepe sa coboare acul, sunt disperata, ce usor le-am pus in 10 zile si cat mai chinui sa le dau jos ... groaznic , ma ia disperarea , pe bune

anelize pastele fara parmezan, doar cu legume si putin ulei de masline siiii da fasolea e monti , dar eu nu slabesc mancand fasole nici un gram

vali daca incepi acuma cu 1 1 1 cand revei la Monti te vei ingrasa si dezamagirea va fi si mai mare decat acuma ... mai umbla la cantitati sau ai rabdare pana se obisnuieste organismul si incepe sa scada ... si eu sunt in situatia ta sa stii ... da inca sper

andoix te pup si eu .... esti tare , vreu si eu sa ma apuc , da tot am alte probleme ... de fapt motive .... nesimtita de mine , si stiu ca fara nu reusesc si totusi nu ma mobilizez

somleac de tine ce sa mai zic ... cu atatia cupii si tot ai timp si de sport ... te felicit si te apreciez

o zi buna

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput