MONTIGNAC (130)... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Androix, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna dimineata! hai pe prima pagina!

Puisorule papanasi monti? (eu am facut papanasi normali, au iesit foarte buni, si vreau sa repet ca a mancat si mofturosul mic si ala mare , nu mai zic ca sotul a venit cu o cutie de branza proaspata si una de smantana si il intreb: pentru ce? si cu o fata asa imi zice : papanasi! ca dulceata avem! Greu de mine cu baietii astia ai mei ca sa nu mai zic ca ala mic cere mereu sa ii fac paine cu usturoi, ma termina miorosul si de cele mai multe ori cedez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mda, si eu ca si tine androix daca stiu ca e persmisa tot folosesc fructoza la tot si taote , beau si ceai mult si binenteles ca il indulcesc ca deh e permis .... e buna , mult mai ieftina decat in magazin si daca e 100 % fructoza n-avem decat sa-i credem pe cuvant nu ???
si eu imi comand mai multa deodata si mi-o aduce acasa in doua zile

in rest ??? aaa de paste ziceati .... barilla cred cale cheama si divella ... alea straineze ca n-am incredere in cele romanesti ... sau cred ca mai bine am face noi ... n-am facut niciodata , o fi complicat sa facem taitei ? paste ???

sanse nu esti pentru ca nu am mai modificcat nimic de atunci ... acuma ma pun sa fac completari si modificari in tabel scuze

melany bravos pentru sport

mda slaba activitate nu gluma .... parca ne-am mobilizat nu ????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anelize

Montiutzelor,raportez ce am papat azi:
MD:pe fuga,1 mandarina si 3 biscuti
P:1 felie wasa+3 rosii cherry+branza camembert
G:2 patratele cioco NEmonti
C:somon la gratar + 1 felie de cozonac Nu am putut sa ma abtin.Daca nu gustam simteam ca mor.Am mancat-o pe nerasuflate,ca o nehalita.Nu stiu ce s-a intamplat azi cu mine,dar mi-a fost foame permanent.Dar o foame din aceea disperata...
Sper sa fi compensat prin faptul ca inainte am facut sport light,dar vreo 2 ore.


Pei bine mai, anelize , cum sa nu-ti fie foame la asa mancare toata ziua?...mandarina si biscuiti dimineata...putiiiinnn.Stii ca MD trebuie sa mananci f bine!!
Pranzul la fel de sarac...deci asta te-a dus la felia de cozonac de seara.


Andanii, sunt pe val , din nou.Daca numai asa dau jos...?
Desi sunt la ciclu o sa bag si azi niste km ca sa nu ma lenevesc.Sunt dupa masa la servici si deci linistita acum dimineata.Nu ca nu m-ar lasa cineva sa fac sport.


Azi nu am de gatit, ramane maine treaba asta.

VA doresc o zi minunata!


PS.Luni vin si eu la raport pt ca sambata e ziua mea de cantar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna, fetele. Am lipsit 2 zile din motive de inghesuiala maxima si la lucru si acasa. Sunt si suparata, nu stiu de ce imi arata cantarul in plus, ca am fost conforma in toate cele si cantitativ am mancat putin.

Poate daca ii schimb bateriile se remediaza. Nu stiu , sper.

Am fost si la aerobic ieri, in rest nimic nou.

Meniul de azi: MD tzatziki cu ardei kapia
P varza cu carne ( daca-mi mai ramane)
C pomelo

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Azi:
un iaurt mic cu 2 feli de paine
2 guri de inghetata de cioco
varza calita cu friptura
omleta cu branza si castraveciori murati

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am mancat la pranz fasole verde cu carne de pui macinata ... asa o chestie pe cuptor facuta cu ardei si ceapa .... scazuta .... si deja mi-e foame ... incredibil ... chiar mi-e foame de nu mai pot .... pana la 5 cand ajung sa mananc o sa lesin

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Off,sunt full de munca si nu ma lasa sufletul sa le las ca "pierd randul".Asta inseamna ca nu am nici timp sa mananc. Apropo.eu asa mananc,putin,nu pot sa inghesui mai mult.Cat despre camembert cu wasa...din cauza timpului,nu ma mai inghesui sa-i citesc si cartea lui Monti asta (pe care am dat 65 lei) si ma inspir din ce vad pe la voi,asa ca,daca am vazut branza,eu branza am mancat....dar camember.
Azi am reusit sa mananc micul dejun abia la ora 2 si a constat in 1/2 portie de somon la cuptor cu putin castravete,dupa care am mai mancat un pumn de migdale pt ca nu ma saturasem.Gata cu pauza ca imi piere cheful de munca daca mai lenevesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mey da pe mine nu ma felicita nimeni ca ma dau cu bicicleta? Stai ca scapa fi-miu de bube si il duc la patinoar sa te tii atunci. Pun si poze doveditoare cu balena pe patine Oricum, Melany, multumesc ca daca nu citeam ca te-ai bagat pe banda cred ca ratam si eu miscarea ieri. Asa ca sa mai scrii cand te mai pui sa faci ceva ca uite cum ma urnesti si pe mine.

Cum sunt cuminte si nu mai mananc seara cum fug kilele false, ma apropii vertiginos de alea adevarate

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

felicitari androix ... felicitarile mele draga

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput