Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Iata ca ne adunam din ce in ce mai multe burtici! Bun venit fetelor si sarcini usoare sa avem
Eu nu am ajuns inca la medic, incerc sa ma programez pentru luni, dar pana atunci vreau sa iau acid folic...am cumparat o cutie de ac folic de 5mg, dar nu mai stiu daca trebuie 1 pastila/zi sau 3/zi...eu parca imi amintesc ca la Stef am luat cate 3/zi...dar cele care ati ajuns deja la medic aveti informatia mai proaspata

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Dorinutza – 5 mg/zi e suficient, deci o pastila /zi
Kitzy – eeei, cum am convenit ? Pana luni goleste-ti mintea de ganduri negre si hai sa vedem ce se intampla. Asculta, exista posibilitatea sa fie testul gresit ?
Brambushca – waaw, ce poveste cu happy end ! E minunat, felicitari, cand e cu suspans, fericirea e cu atat mai mare, nu-i asa ? Data asta pui de-o fetita ?
Marcelle – tu cand faci beta ? Hai ca ai vazut, nu se stie de unde sare ... bebelusul
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Dorina daca ai luat de 5mg e de ajuns una pe zi.
Bine-ai venit!
Ana in ce sens sa fie gresit testul? Sau sa intreb altfel, la care teste de referi? Cel de beta?
Ieri am avut mintea complet golita de griji si azi am avut un flash ca luni o iau de la capat Incerc, incerc, nu da cu bata

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Da kitzy, sa fie beta gresit...
Diana ta e o comoara de fetita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nu cred ca-s asa de batuti in cap sa greseasca rezultatul, foarte slabe sanse.
Merci de compliment, tre sa mai pun poze pe picassa ca imediat face 2 ani

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:


Ma primiti si pe mine? Am dat dimineata peste voi dar nu eram sigura ca sunt insarcinata. Tocmai mi-am facut testul si sunt super fericita pentru a doua liniuta. UM 09.12.2009 si DPN 23.09.2010. Poate o surioara pentru baietelul nostru. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Lore bine-ai venit si sarcina usoara!
Cati ani are baietelul?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nu v-am zis data de nastere a mea:
30.09.1979

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Iata si eu pe aici,

Nu am avut net si rau a fost,am reusit sa citesc si din urma asa ca sunt la curent.
Ma inscriu si eu pe lista Um-16.12.2009,DPN-22.09.2010.
In ultimele zile nu am mai avut dureri de burtica,ma simt bine insa va intreb si pe voi ca la prima sarcina nu am avut asemenea simtome asa de devreme:simtiti intepaturi asa in burtica cand in stanga cand in dreapta si parca se intareste putin burtica in acel loc? este senzatia cand se misca bebelu,cele care sunt la a-2-a saecina ma inteleg ce zic,si obosesc mai repede .Aam inceput sa facem nanii in fiecare zii ,macar jumate de ora dar trebuie.
Astept sa merg la control sa stim ca totul este ok,in rest gandim numai pozitiv ,nici o sarcina nu este la fel asa ca aceasta trebuie sa fie fara probleme.
Va pup tare si va doresc sarcini usoare si noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brambushca spune:

Felicitari si bine ati venit Lore si Ditu, Sarcina usoara si bebei sanatosi!
Ditu si eu simt acele intepaturi cand in stanga , cand in dreapta si cred ca sunt destul de normale. Uite aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1230 un articol care ar putea sa te linisteasca.
Sa va dau si datele mele: DN 28.12.2009, UM 18.11.2009 si DPN 12.09.2010. Poate ma treceti si pe mine in listuta
As mai zice cate ceva dar mi-e tare somn. E si maine o zi!
Noapte buna!


Oana mami de Stefan(09.06.2007)

Mergi la inceput