Fiv in Ungaria 86

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

cu placere alinush

pe mine m a intrebat azi hematoloaga cine mi a recomdat analizele astea, eu i am spus ca m am apucat eu sa le faca, daca am pierdut o sarcina.....acum sa stau sa mai pierd una ca sa ma apuc apoi sa le fac......tie ti a spus cineva sa le faci sau te stiai cu risc de trombofilie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

goldi
FELICITARI !!!!!!!!!!

ce tare ma bucur......super .......Doamne Ajuta in continuare , iti doresc din suflet sarcina usoara si la termen si ... nu uita sa ne tragi si pe noi dupa tine !!!!!!!!!!!!
Arefamul de care zici este cumva echivalentul estromfemului?
Dupa ET ai facut clexane sau altceva?

alinamolnar
la ce pret este pachetul de Leiden ,MTHFR si protrombinica la Bioclinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luck arefamul e un soi de progesteron, gen utrogestan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mirela mi le-a recomandat medicul, dar nu pe toate. Cateva m-am hotarat eu sa le fac daca tot sunt la capitolul vampirism . Dr. mi-a cerut factorul V Leiden, APCR, ACTH, cortisol, Inhibina B si glicemia provocata. Mi-am mai facut eu AMH, antitrompina III, proteina C si S si o sa mai fac mutatia protrombinica si MTHFR.
Cred ca dupa 3 sarcini (pe cale naturala) pierdute si 2 FIV-uri nereusite era cazul sa m-apuc de neshte investigatii?
Luck pachetul e la 425 lei.
Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

alinamolnar, eu de Proteina C activitate n-am auzit. Doar de Proteina C (are legatura cu trombofilia), Proteina C Reactiva = CRP (are legatura cu inflamatiile si infectiile) si Rezistenta la Proteina C Activata = APCR (are legatura cu trombofilia).
Legat de cat de bine lucreaza Bioclinica mutatiile de trombofilie, mie dupa ce mi-au iesit la Synevo mutatiile MTHFR si protrombinica pozitive, le-am repetat si la Bioclinica (parca nu imi venea sa cred ca am mutatiile alea...), si mi-au iesit ambele, deci rezultatul a fost identic cu cel de la Synevo. Pe mine Bioclinica nu m-a pacalit, asa ca a trecut testul .


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Asa ca fapt divers, se compenseaza careva din analizele astea? ... ca sunt tare scumpe... Pt mine e tarziu, dar poate e bine de stiut pt altele. Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Balanta o sa vedem ... oricum daca nu e ceea ce vreau, respectiv Rezistenta la proteina C activata o sa o fac in alta parte. Da' oricum cand am rezultatele o sa vi le prezint pentru interpretare, pana sa ajung la dr. Oricum, dupa cum zicea o tipa de la un lab aici suntem doxa in materie de analize si proceduri pt. obtinere de bebei. Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

o sa ne dam doctoratul in ivf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

da, da Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor au inceput sa apara semnele de CM
era si timpul, e z35.......

daca am noroc maine e z1 si joi fug si fac repede hormonalele sa i trimit lui nenea Zadori

Mergi la inceput