Fiv in Ungaria 86

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Goldi, super, extra, mega, giga vesti! Numai de bine iti doresc si tie si puiutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui fireyes

Goldi, super, extra, mega, giga vesti! Numai de bine iti doresc si tie si puiutului!





Te astept, sa stii ca nu plec pana nu mai iau cu mine !
Multumesc,




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

goldi,bravo,felicitari si sarcina usoara

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Goldi, ma bag, ma inscriu, sunt pe lista, cum vrei tu, numa' sa se lipeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Balanta asa e, am fost la Bioclinica. M-am lamurit azi pt ca m-am dus sa fac analizele si mi-au spus ca e la pachet, dar se fac numai lunea. Asa ca mai astept pana luni pt ca la celelalte lab sunt cu 2-3 mil. mai scumpe.
Daca mi-au facut PRC proteina C activitate e OK? Sau trebuie sa fac si APCR. Scuze daca pun prea multe intrebari,dar incerc sa ma informez sa nu ramana ceva pe dinafara.
Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamolnar
Daca mi-au facut PRC proteina C activitate e OK? Sau trebuie sa fac si APCR. Scuze daca pun prea multe intrebari,dar incerc sa ma informez sa nu ramana ceva pe dinafara.



alinamolnar, nu inteleg exact intrebarea ta. Ai facut Proteina C si vrei sa stii daca mai e nevoie sa faci si Rezistenta la Proteina C activata (APCR)?
Nu ai de ce sa iti ceri scuze .


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor azi am fost la dr Avram de la Coltea, mi a pus o mie de intrebari, e un medic super serios. Joi ma duc sa fac favtorul V si anticoagulantul lupic si daca iese vreunul trecem si la factorul II.
culmea e ca eu lini pe 4 ian am fost la synevo sa fac profilul antifosfolipidic care cuprinde anticoagulantul lupic si azi m au sunat de la synevo sa ma duc sa mi recolteze a treia oara sange ca nu a iesit bine rezultatul. sper sa fie ok, si daca tot am dat iar sange am facut si o testare la aspirina, test care se face in Germania, 65 lei am dat pe un amarata de testare la aspirina.

off ce nu face omul pentru a avea un copil

voi ce ati facut azi?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Nu stiu daca prin "Proteina C activitate" se determina si rezistenta la proteina C? Nu stiau nici cele de la lab pt. ca ele ziceau ca nu fac APCR (decat "PRC proteina C -activitate" asa scrie pe biletul care l-am primit) Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

alinushule, tare nu mi place bioclinica, am inteles de la o doamna, ce lucra in domeniu medical si a carei mama avea tangente cu bioclinica, ca cei de la laboratorul asta nu sunt seriosi de loc, fac analize si nu prea le faca as cum trebuie, cica s a facut o data o "testare cu camera ascunsa" s a dus cineva cu o proba de urina care era de fapt un suc si i a dat un rezultat de mama mama.

spun asta, ca atunci cand am fost la szeged pt fiv uitasem sa fac analizele pentru anestezie si am tot intrebat unde sa le fac, si pana la urma am mers la medlife la timisoara, ca synevo de la cluj imi era peste mana. daca poti ajunge la synevo la satu mare sau la cluj ar fi mult mai bine, chiar daca te cheama de mai multe ori sa ti recolteze sange, fac pentru ca vor sa dea un rezultat bun. asa ca mai bine iti iei o zi libera si tragi o fuga la satu mare sau la cluj, nu i de joaca cu analizele astea, sa nu dai bani degeaba si sa nu ti se lucreze bine.

pupi si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mirela tind sa-ti dau dreptate, dar acum e cam tarziu ca am facut aproape toate analizele la ei... mai putin fact V Leiden, mutatia protrombinica si gena MTHFR. Astea as putea sa le fac in alta parte dar am aceeasi "incredere". Din pacate in perioada asta nu pot sa-mi iau liber si am nevoie de analizele astea cat mai repede. Sper sa le faca bine totusi.
Mersi oricum de sfaturi. Pupici
Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput