Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

moni, o sa pun putin unt sau o lingura de ulei + sare si bag mixeru. la cat de mult imi place mie piure-ul, nu ma intereseaza cum iese ca tot o sa-l mananc

sper sa gasiti ce are fetita si sa se faca bine rapid

scuze ca inca n-am pus pozele promise, dar inca nu le am.

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Neata,
Eu astazi am ales tot carne, dar de vita. Si am pregatit carne de vita in sos tomat, la cuptor. Maine fasole batuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata slabutele mele
Doamne greu a mai trecut ziua de ieri si recunosc ca am mai ciugulit dintr-o felie de paine ca lesinam
Eu nu cred ca o sa tin Z29 de apa ,trebuie sa mananc ceva ca mor pe strada
Azi am pui fiert cu gogosari umplut cu varza

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

hellou again...
pe mine ma apuca foamea, asa ca incep sa ma gandesc la retete

intrebare: nu ar merge in loc de felia aia de paine de la amiaza un picut de mamaliga? pt ca asta, in combinatie cu o tocanita fiarta de pui cu ceva ceapa& ardei ar merge de minuneeeeeeeeeeeeeeeee


bleah ca ma inec cu saliva

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Maine se poate varza calita cu mamaliga?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Varza calita cu mamaliguta merge la ziua de carbohidrati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

fetelor, am citit cartea. TOATA.

se gateste destul de normal. poti sa pui o gura de lapte in piure. puteti sa gatiti cu ulei si cu legume si in ziua de proteine, si in ziua de amidonuri, si in ziua de carbohidrati. de asemenea in toate aceste trei zile sunt permise sucurile de rosii.

azi ma apuc din nou de dieta, am facut tocanita de piept de pui cu o cutie de rosii si niste ardei. am pus si niste ciuperci, ca le aveam prin casa. si am condimentat cu ierburi aromate. a iesit o minune. si foarte mult. o sa manance si sotul. lui o sa-i adaptez mancarea mea pentru fiecare zi. de exemplu, la o fasole, lui ii pot praji un carnat. by the way, in ziua de carne si noi avem voie carnati. daca va plac :P

trebuie sa mancam pana ne saturam. asta inseamna ca avem voie portii mai mari pana ne obisnuim si ca nu trebuie sa suferim de foame.
in ziua de fructe sunt tot felul de retete bune, fructele se pot gati.

e recomandata apa cu multe minerale, nu-i musai sa va chinuiti cu apa cu bicarbonat. recomand apa biborteni, e putin sarata, dar e buna. si e mai ieftina ca borsec.

trebuie sa luam o lingurita de miere in fiecare dimineata, cu apa minerala. ma gandesc eu ca alta varianta e sa o punem in cafea. mierea, pe langa fructe, ne da energie pana la ora 12 cand avem voie sa mancam.

in ziua de amidonuri merge si o fasole scazuta cu legume, si cu mamaliga. va asigur ca nu va mai e foame.

in ziua de carbohidrati va recomand tutritele de paine (framantate acasa) cu niste sos de rosii gatit cu o lingurita de ulei de masline (eu am pus la conserva) cu multe ierburi aromate. e extraordinar. repet, putem sa mancam cate vrem, trebuie sa ne saturam. daca ne e foame tot timpul, nu mai e dieta rina, e dieta hipocalorica, si punem tot la loc cand terminam dieta, pentru ca obisnuim organismul cu putin. ganditi-va cat il bulversam.

mie mi s-a facut rau pentru ca fumam. fumam de foame. treaba-i asta? in carte scrie ca trebuia sa mananc.

in ziua de fructe avem voie si gustari de fructe uscate. alea tin de foame. ia mancati voi 200 grame de smochine uscate (sau prune, etc..) sa vedeti daca e ca marul.. :P

nu se mananca NIMIC dupa ora 8 seara, aia e perioada de digestie. de la 4 dimineata incepe perioada de purificare, de aia e buna multa apa.
in loc de atata apa, mai incercati si niste ceai verde. e minunat la gust, energizant si detoxifiant.

si acum, cu noul bagaj de informatii la bord, sper sa ajungem la sfarsit slabe si frumoase :)

greutatea mea acuma 63 kg, s-a pastrat kg pierdut, cu toata intreruperea. a... am primit ieri o agenda de la servici, o sa-mi trec pe calendar cu o zi inainte nr zilei, tipul de alimente permise si ce vreau sa fac de mancare.

va pup pe toate.
sa nu uitam ca nu-i de-ajuns sa fim frumoase, suntem mame si trebuie sa ne pastram sanatoase. nici un copil si nici un sot nu vrea sa vada o mama care urla de foame prin casa...(sau o apuca lesinul cum a fost cazul meu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Varza calita cu mamaliguta merge la ziua de carbohidrati.


Pai nu maine este ziua de carbohidrati?
Luiza f utile informatiile tale

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata si de la mine la slabute

eu sunt fericita dupa o tura de rina am dat jos 1,6 kg, deci e de bine,
azi ma rasfat cu pulpite de pui la cuptor si legume
maine o sa fac pilaf cu muuulte legume

pupici la toata gasca

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Monica multa sanatate , ne gandim la voi si sper sa fie bine fetita si sa nu fie nimic grav

eu ziceam ca fac pulpe de pui la cuptor in carte scrie ca avem voi 2 la pranz si 1 seara , sunt deja la cuptor, ziceam ca n-o sa pot sa pap 2 dar deja numai la ele ma gandesc, eu le pun in tava cu sare piper, apa si le dau la foc micdin cand in cand le mai intorc si la final pun o cescuta mica de vin alb in tava, ies un deliciu
deci azi e zi de rasfat





_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput