Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu plang dupa floricica...ca dupa kg pierdute sunt, - 1kg400
multumim terry de cap nou


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

o sa-ti dau tie floricica, ca ai nick scurt
nu pe bune, dc vreti floricelele inapoi ...aduc o florarie :))mie mi-e cam foame in seara asta. presimt ca ma voi culca devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

greu trece ziua de azi ...tare greu...mi-e foame , nu mai suport fructele vreau mancare, cred ca o sa ma culc si eu devreme in seara asta ca sa uit de foame

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Vai fetelor ca ma mai linistesc cand va citesc si pe voi si vad ca va e foame eu aseara turbam, cred ca fasolea pastai totusi nu tine delc de foame am bagat 2 felii de ceva gen parizer ...ca nu am mai rezistat. Azi mi-am achizitionat un cantar de bucatrie super dupa care am si umblat pe coclauri care pe langa faptul de a cantari calculezea caloriile, proteinele, chiar si colesterolul...e super, de acum la meniurile care la fac pot sa atasez si asta. Mai lipsea la cantarul asta a imi arate si poza mea dupa ce am dat 20 kile jos ...dupa mancatul de 200 grame ardei si champinioane.
Monica azi am facut tot orez chinezesc cu teri feluri de ciuperci de data asta si am mancat ...destul de mult dar am o foamela ora asta
Arriel cred ac tu esti campinioana pana acum bravoooo si la cat mai multe jos !
Fetelor la foame beti apa minerala, pe mine una ma ajuta f tare ca imi trece de foame, mai ales de la paa minerala cu bicarbonat. Bravo celor care v-ati apucat de sport eu azi toata ziua am umblat aiurea...nu am reusit sa faca si asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

vai...de ma enerveaza azi Cristi il bat...de foame si de foame...sa treaca ziua asta odata

p.s. daca acum ne plangem,sa ne vedem noi ce facem in ziua 29 cand e numai APA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Lisa eu nici nu vreau sa ma gandesc la ziua 29.
Fetelor, eu cred ca am eliminat la inceput multa apa din organism, ma simteam cam umflata. Dar de doua zile nu s-a mai modificat acul la cantar

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Neatza!


mie mi-e un soooooooooooomn ....
foame nu mi-e, ca aseara mi-am bagat putin nasu la ceva ce nu era voie si acuma iar ma simt vinovata


azi o sa pap spanac cu oua, iar maine imi fac cartofi piure cu ciuperci sote si salata de salata verde

O idee pt iubitoarele de cartofi prajiti:
se taie cartofii subtiri, se fierb putin, apoi se pun la cuptor cu 2-3 linguri ulei si putin pesmet. Cica ies tare buni

mie mi-a zis o prietena reteta asta, dar poate ca din carte a luat-o. asa ca scuze daca e deja acolo iar eu v-o servesc de noua

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Fetelor ma bucur sa vad ca fiecare da jos cate un kg,cate un kg,...e mare lucru.
eu nu mai stiu ce-i cu mine nici cate kg am.
Alex nu are apendicita,dar e clar ca ceva se intampla cu ea.Ieri i-au luat analizele si a facut o ecografie.Maine ii vor face ecografie trans baritala si joi tomograf sa vedem de unde sunt durerile de cap pe care le acuza din iunie.Azi am dus-o la scoala cu greu ,dimineata a varsat iar dar sper din suflet sa ne ajute D-zeu sa gasim motivul acestor dureri.Oricum la Focsani e clar ca o operam de apendicita si copilul sufera de altceva.Acum satu ca pe ghimpi sa vad ce a facut la scoala si maine la 4 plecam iar la Bucuresti.

Eu va pup si va doresc spor la slabit!scuze pentru ca am fost iar in afar subiectului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

jasmi cum faci piureul ca nu poti pune nici lapte,nici smantana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neata! si eu am calcat stramb ieri, ca nu mai puteam. dar nu mult.azi, deja mi-e mai bine, dar sunt total neinspirata pt ziua de azi. vad eu mai incolo.monica, tine-ne la curent. asteptam vesti de la tine oricand. tinem pumnii sa fie bine-bine.

Mergi la inceput